Подвійне громадянство: загроза, реальність чи вимушена необхідність?

Подвійне громадянство: загроза, реальність чи вимушена необхідність?

Укрінформ
11 грудня 10:00 - Подвійне громадянство: загроза, реальність чи вимушена необхідність?

Організатор: Міжнародний центр перспективних досліджень.

Учасники: Микола Капітоненко -  експерт Міжнародного центру перспективних досліджень; Василь Філіпчук - головний радник Міжнародного центру перспективних досліджень, модератор; Антон Геращенко - народний депутат України; Ігар Тишкевич - експерт Українського інституту майбутнього; Ірина Верещук - президент Міжнародного Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик; Євген Магда - директор Інституту світової політики.

До участі запрошені: представники органів державної влади України, аналітичних центрів, ділових кіл, громадських організацій та експерти.

Питання до обговорення:

-Інститут громадянства в сучасному світі

-Міжнародна практика регулювання питання подвійного громадянства

-Особливості українського законодавства щодо питань громадянства

-«Лібералізація» українського законодавства щодо громадянства: за і проти

Довідково. Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД), усвідомлюючи виклики,  що виникли перед Україною внаслідок виїзду великої кількості її громадян за кордон та набуття значною кількістю громадян України угорського, румунського та інших громадянств, ініціює експертні дискусії з даного питання та запрошує фахівців доєднатись до обговорення.

Підсумкові матеріали:

Точна кількість громадян України з подвійним громадянством невідома - Антон Геращенко

Точна кількість громадян України з подвійним громадянством наразі невідома.

Про це заявив народний депутат Антон Геращенко під час експертної дискусії на тему: «Подвійне громадянство: загроза, реальність чи вимушена необхідність?» в Укрінформі.

“У нас на сьогодні ніхто не знає, скільки є громадян України з подвійним громадянством. Ми чітко розуміємо, що кілька мільйонів наших громадян уже отримали російські паспорти в Криму та на Донбасі, ми чітко розуміємо, що є не менше 100 тисяч громадян, котрі отримали угорські паспорти, десятки тисяч тих, хто отримав румунські, молдавські та інші паспорти”, - сказав Геращенко.

Водночас він наголосив, що факт наявності кількох громадянств не означає, що така особа "буде ненадійним громадянином України, коли вона перебуває та живе тут”.

На переконання депутата, експерти мають напрацювати концепцію того, як у майбутньому в Україні регулюватиметься питання подвійного громадянства.

В українському законодавстві відсутні шляхи декларування другого громадянства — експерт

Згідно з українським законодавством, особа не зобов’язана інформувати державу про набуття громадянства іншої країни.

Про це сказав експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко під час експертної дискусії на тему:«Подвійне громадянство: загроза, реальність чи вимушена необхідність?» в Укрінформі.

“Прямих заборон (на набуття другого громадянства — ред.) немає , в той же час відсутні шляхи декларування другого громадянства. Якщо ви набуваєте другого громадянства, будучи українцем, то держава фактично про це не дізнається, ви не зобов’язані якимось чином ставити її до відома”, - зазначив Капітоненко.

Він наголосив, що згідно з українським законодавством, пряма заборона на друге громадянство є для державних службовців та суддів.

“У цілому українське законодавство не достатньо конкретне з питань другого чи множинного громадянства. Формально Україна не дозволяє цього, але інструментів для того, щоб впливати на громадян, які хочуть або вже здобули друге, третє чи інше громадянство, майже немає”, - зауважив експерт.

За його словами, така ситуація призвела до того, що в березні 2017 року було внесено Президентом законопроект № 6175, згідно з яким громадянин, який добровільно набув громадянства іншої держави, вважається таким, що дав згоду на припинення громадянства України.

Капітоненко назвав це кроком “у напрямку більш чіткої заборони другого громадянства”.

“Законопроект поки лишається законопроектом і законом він не став, але тенденція до посилення контролю над другим чи множинним громадянством вона все більше яскраво прояснюється в українському політичному житті та викликає потребу в дискусії”, - сказав експерт.

Водночас він додав, що всередині Європейського Союзу більшість випадків набуття другого громадянства пов’язані з економічними причинами.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-