Засади довіри до влади:  досконалий електоральний процес

Засади довіри до влади: досконалий електоральний процес

Укрінформ
6 грудня 14:00 - Засади довіри до влади:  досконалий електоральний процес

Організатор: Департамент зовнішніх зв'язків Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

До участі запрошені: о. Олекса Петрів -  митрофорний протоієрей, к.ю.н., керівник Департаменту зовнішніх зв'язків УГКЦ в Україні;  Василь Костицький - доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України, голова Асоціації Українських Правників; Олександр Черненко - народний депутат України, голова підкомітету з питань виборів і референдумів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя; Леонід  Ємець - народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя; Віктор Єленський - народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності; Ігор Коліушко - голова правління Центру політико-правових реформ; Олександр Заєць - радник премєр-міністра України, голова Правління ГО «Інститут релігійної свободи»;  Ігор Когут - директор Української школи політичних студій;  Наталя Линник - заступник генерального директора Комітету виборців України; Руслан Сидорович - народний депутат України, голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя;  Тарас Пастух  - народний депутат України, голова підкомітету з питань ефективності використання бюджетних коштів розпорядниками, що входять до предметів відання оборони Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

Коротко. Мета заходу - обговорити необхідність вдосконалення виборчого законодавства та інших складових  електорального процесу як базової умови відновлення довіри до інститутів влади в Україні.

Підсумкові матеріали:

Виборчий кодекс не буде ухвалений до виборів президента і, можливо, до парламентських виборів - КВУ 

Проект виборчого кодексу України, який знаходиться на розгляді Верховної Ради, не буде ухвалений до виборів президента.

Про це на круглому столі в Укрінформі сказала заступник генерального директора Комітету виборців України Наталя Линник.

"У понеділок, 3 грудня, були розглянуті поправки... про вибори до парламенту. З 7 грудня почнеться розгляд поправок, які стосуються місцевих виборів, їх залишилося 1400. Саме тому навряд чи можемо очікувати ухвалення Виборчого кодексу до виборів президента і, ймовірно, ... до виборів у парламент. Хоча є певні умови, певні моделі, завдяки яким Виборчий кодекс може бути ухвалений. А саме, якщо в перехідних положеннях буде вказано, що цей закон вступить у силу вже для виборів до наступної каденції парламенту", - сказала Линник.

Вона додала, що, як свідчить моніторинг Комітету виборців України та інших громадських організацій, зараз відбувається як прямий грошовий підкуп громадян, так і непрямий, коли народні обранці вдаються до благодійних акцій. 

Линник нагадала, що уряд запропонував законопроект щодо спрощення  розслідування випадків порушення виборчого законодавства і підкупу виборців, але він  ще не поставлений на порядок денний Верховної Ради. 

Водночас, як зазначив на круглому столі керівник Департаменту зовнішніх зв'язків УГКЦ в Україні о. Олекса Петрів, питання прозорого та чесного процесу виборів  стоїть у суспільстві дуже гостро. 

Він нагадав, що Синод єпископів УКГЦ ще навесні ухвалив  звернення до українських політиків та громадян, в якому засуджувалися спроби підкупу виборців і членів виборчих дільниць і наголошувалося, що такі дії є не тільки кримінальним злочином, а й ...гріхом з точки зору  церкви.

Також на круглому столі обговорили питання того, чи має церква та релігійні організації  право говорити про  такі процеси в суспільному житті, та визначати таким чином місце релігійної спільноти в суспільстві. 

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-