Історичні пам'ятки Києва: зберегти не можна зруйнувати

Історичні пам'ятки Києва: зберегти не можна зруйнувати

Укрінформ
29 листопада 10:00 - Історичні пам'ятки Києва: зберегти не можна зруйнувати

Організатор: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Учасники: Єгор Киян - експерт з економічних питань МЦПД;  Костянтин Піонтковський - голова правління ГО “Центр Моніторингу Влади”; Віталій Білецький - голова правління ГО "Громада Андріївського узвозу"; Ірина Степанова - директор з комунікацій МЦПД.

Питання до обговорення:

Презентація розслідування щодо реставрації історичних будівель міста Києва.

Обговорення ситуації щодо прозорості використання бюджетних коштів та забудови міста.

Позиція органів міської влади, активістів та громадськості щодо корупції.

Коротко. Проект «Громадський контроль за використанням державних фінансів на місцевому рівні» здійснюється Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Метою проекту є заохочення участі громадян у нагляді за використанням державних фінансів на регіональному рівні завдяки розвитку навичок місцевих активістів в Україні, підтримці індивідуальних та спільних антикорупційних розслідувань.

Під час заходу будуть презентовані антикорупційні розслідування у сфері публічних закупівель, зокрема щодо відновлення, реставрації історичних пам'яток міста Києва.

Підсумкові матеріали:

Громадські організації проведуть антикорупційні розслідування використання бюджетних коштів у 12 областях України

Громадські організації у 12 областях України проведуть антикорупційні розслідування використання бюджетних коштів на місцях.

Відповідний проект реалізує в Україні Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні, розповіли у четвер на прес-конференції в Укрінформі директор із комунікацій МЦПД Ірина Степанова та експерт з економічних питань МЦПД Єгор Киян.

"Міжнародний центр перспективних досліджень розробив проект у липні цього року, який ставить за мету заохочення участі громадян у нагляді за використанням державних фінансів на регіональному рівні та підтримку індивідуальних і спільних громадських антикорупційних розслідувань. Планується, що такі розслідування будуть проведені у 12 областях", - сказала Степанова.

У свою чергу Киян зазначив, що розслідування проводитимуться у таких областях, як Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська і Чернівецька області. В майбутньому планується залучити до проекту й інші регіони держави. За словами Кияна, учасники проекту, а це в основному різноманітні громадські організації, виступатимуть «лідерами нагляду», обмінюватимуться своїм досвідом та тренуватимуть дослідницькі вміння новачків. Вони отримають досвід проведення комплексних розслідувань, а також опанують навички координації та роботи в команді.

У МЦПД сподіваються, що результатом проекту стане напрацювання дієвих методів проведення антикорупційних розслідувань щодо використання виділених з бюджету коштів, оприлюднення відшуканих матеріалів і залучення більшої кількості представників громадськості до контролю за використанням державних фінансів на місцях.

Усю інформацію, яку зберуть громадські активісти під час розслідувань, а також пропозиції і запитання, можна буде надсилати на Антикорупційний портал громадських розслідувань. Після завершення проекту всі зібрані матеріали буде оприлюднено.

На першому етапі реалізації проекту МЦПД уже розробив посібник для громадськості "Контроль над використанням державних фінансів на місцевому рівні" та провів для активістів тренінги з антикорупційних розслідувань.

Під час прес-конференції було презентовано також перші розслідування щодо реставрації історичних будівель у Києві - Київського національного академічного театру оперети і будівель на Андріївському узвозі, - проведені громадськими організаціями "Центр моніторингу влади" і "Громада Андріївського узвозу".  Активісти дійшли висновку, що більшість порушень у використанні бюджетних коштів стосовно цих столичних об'єктів мали місце саме на етапі проведення тендерів і виділення відповідних дозволів та ліцензій. Тому, на їх думку, нині вкрай важливо реформувати дозвільну систему України та систему тендерних закупівель. "Поки не буде відповідного законодавства, яке передбачає чіткі норми покарання за зловживання у сфері використання бюджетних коштів, до того часу всі антикорупційні  розслідування не матимуть належного результату", - переконаний голова правління ГО "Громада Андріївського узвозу" Віталій Білецький.  Він висловив вдячність МЦПД за підтримку громадськості у питаннях розслідування корупції на місцях.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-