«Голоси любові». Презентація проекту Арсена Савадова

«Голоси любові». Презентація проекту Арсена Савадова

Укрінформ
16 листопада 13:30 - Презентація проекту «Голоси любові» Арсена Савадова 

Спікери: Арсен Савадов - художник; Олександр Соловйов - співкуратор проекту.

Коротко. Під час заходу художник Арсен Савадов повідомить про свій проект «Голоси любові», створений для української національної презентації на Венеціанській бієнале 2019 року. 

Також будуть продемонстровані візуальні елементи твору. 

Проект митця  за рішенням Експертної ради (журі) посів друге місце у конкурсному відборі.

Довідково. Проект «Голоси любові» дослівно повторює назву відео, знятого Арсеном Савадовим на крейсері Сагайдачний у Севастополі в 1994 році. Цей збіг виявляється одним із головних ключів як до інтерпретації твору, так і до розуміння творчості митця з початку 1990 року  і донині. Він допомагає зрозуміти натяк на повторюваність, циклічність ситуації людини, загубленої між світом, що добігає кінця, і світом, котрий ще не почався.

Крім того, новий проект Арсена Савадова «Голоси любові» виразно резонує із поставленими куратором Бієннале питаннями. 

Підсумкові матеріали:

Художник Савадов презентував арт-проект для участі на Венеціанській бієнале

Художник Арсен Савадов презентував в Укрінформі свій проект "Голоса любові" для української національної презентації на Венеціанській бієнале 2019 року.

Про це повідомляє кореспондент агентства.

"Є ідея, за яку я колись боровся, в мене була ідея активного перфомансу - зробити приїзд Мерілін Монро до корейських військ як реконструкцію її візита до Північної Кореї в 1954 році, де вона виконала 4 концерти. Вважається, що після тих концертів ситуація на фронті змінилась, американські війська посунули північнокорейські війська і відтоді по тому меридіану проходить демаркаційна лінія",  - розповів Савадов.

Художник наголосив, що головну роль зірки Мерілін Монро зіграла оперна співачка і вдова екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова Марія Максакова.

Зйомки проводились безпосередньо на передовій на сході України із залученням тисячі українських військових. 

"Елемент постановки, звісно, був присутнім, але там, де проходили і проходять, на жаль, бойові дії, ця "окопна" правда знімалась фактично "з плеча" в режимі "напівприхованої" камери"...І головний герой тут, в цілому, і не Монро, а воїн", - додав співкуратор проекту Олександр Соловйов.

В свою чергу художник Савадов зауважив, що цей арт-перфоманс створив "дзеркальний образ Кореї та Донбасу".

Проект митця за рішенням Експертної ради посів друге місце у конкурсному відборі, однак художник сподівається, що саме його перфоманс зможе гідно представити Україну на міжнародному майданчику.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-