Банкрутство в добу кодифікації: точки відліку

Банкрутство в добу кодифікації: точки відліку

Укрінформ
14 листопада 9:00 - Банкрутство в добу кодифікації: точки відліку

Організатори: «Банкрутство та Ліквідація в Україні»; Укрінформ.

До участі запрошені: Олег Маліневський  - партнер юридичної компанії EQUITY Law Firm, модератор;  Сергій Алєксєєв  - народний депутат України;  Руслан Сидорович -  народний депутат України; Світлана Рекрут - заступник директора-розпорядника ФГВФО; Олена Коробкова -  виконавчий директор Незалежної асоціації банків України; В'ячеслав Лецкан -  голова ради СРО «Асоціація антикризового менеджменту»; Сергій Боярчуков  - керуючий партнер юридичної компанії «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»; Анатолій В'язовченко -  голова Національної професійної спілки арбітражних керуючих України; Олексій Соболев - в.о. директора ДП “Прозорро.Продажі”; Віктор Вишньов - генеральний директор «СЕТАМ»; Дмитро Тиліпський - cтарший юрист, адвокат EQUITY; Валерія Радзивілюк - доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права Юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка; Антон Молчанов - керівник практики банкрутства ЮК Arzinger law office; Наталія Тищенко - керуючий партнер в Nobili Юридическая компания; В’ячеслав Пєсков - суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного суду;  Олександр Кравець - радник Eterna law; Ілля Михайлов - заступник директора Департаменту консолідованого продажу активів ФГФО; Ярослава Авраменко - засновник адвокатської компанії «AVRAMENKO GROUP», співголова Громадської ради при НБУ 1 скликання; Олександр Удовиченко - радник Ader Haber, к.ю.н.; Денис Кушнір - начальник відділу по роботі з проблемними активами АТ «Укрсиббанк».

Коротко.  Учасники  «круглого столу»  обговорять новий Кодекс з процедур банкрутства, а саме: особливості кодифікації, новели в корпоративному банкрутстві, впровадження інституту банкрутства фізичних осіб, суттєві зміни в порядку продажу майна банкрутів, створення єдиного СРО та багато іншого.

Кодекс з процедур банкрутсва був ухвалений Верховної Радою України 18 жовтня 2018 року, його  із дня на день підпише Президент України. Тому основна мета заходу  -  за участі лідерів ринку та експертів визначити його  практичний вплив на майбутнє галузі.

Підсумкові матеріали:

Банки якомога швидше хочуть позбутись іпотечних валютних кредитів - депутат

Більшість банків не зацікавлені у продовженні проблемної історії навколо іпотечних валютних кредитів та прагнуть якомога швидше від них позбутись, однак у правовий спосіб.

Таку думку під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Банкрутство в добу кодифікації: точки відліку" висловив народний депутат України Руслан Сидорович, повідомляє кореспондент агентства.

«Що стосується валютної іпотеки, то більша частина банківських установ не зацікавлені у продовженні цієї проблемної історії. Загальна кількість таких боргів у банках не є значною. Для банків, це головний біль, який вони хочуть скинути якнайшвидше. Але позбутись цього треба в легальний, правовий спосіб», - сказав Сидорович.

Він нагадав, що в рамках Кодексу про процедури банкрутства, за зверненням боржника борг перераховується у гривню, тому що постійна девальвація національної одиниці мультиплікує цей борг. Наступне, що закріплюється в даному документі, так це те, що відкидаються всі нараховані штрафи і пені, а сума боргу відрізається відповідно до ринкової вартості цієї нерухомості станом на сьогодні.

«Якщо ми говоримо про валютну іпотеку, то ми знаємо, що нерухомість, яка купувалась у 2006-2008 рр. на піку коштувала дуже дорого. Вартість квартир тоді могла становити 200 тисяч доларів, а сьогодні вони коштують близько 50 тисяч доларів. Тобто падіння відбулося у 3-4 рази. Тому від цієї суми віднімається сума сплаченого кредиту, а решта суми заборгованості реструктуризується на наступних умовах. Наскільки я знаю, то буде ряд позичальників, які внаслідок цього борг взагалі обнулять, особливо це стосується ануїтетних кредитів, де тіло кредитів було зашито в сумі платежів. Там будуть реальні ситуації, коли люди будуть виходити на нуль», - зауважив Сидорович.

З його слів, якщо загальна площа квартири не перевищує 60 м кв чи площа житлового будинку не більше 120 м кв, то процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб, збільшеному на 1%, і план реструктуризації укладається на 15 років. Якщо площа нерухомості більша, то процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб, збільшеному на 3%, а план реструктуризації укладається на 10 років.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці жовтня Верховна Рада ухвалила новий Кодекс про процедури банкрутства. Кодекс з питань банкрутства запроваджує п'ятирічний особливий режим реструктуризації валютної іпотеки. Тобто вимоги забезпеченого кредитора, які виникли за кредитом у валюті, конвертують у гривню за курсом НБУ на день відкриття справи про неплатоспроможність. Згодом боржнику треба погасити ці вимоги відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка визначена оцінювачем, обраним кредитором.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-