Громадський бюджет столиці: на голосуванні понад 900 проектів

Громадський бюджет столиці: на голосуванні понад 900 проектів

Укрінформ
27 серпня 14:00 - Громадський бюджет столиці: на голосуванні понад 900 проектів

Організатор: Департамент суспільних комунікацій КМДА.

Учасники: Микола Поворозник - перший заступник голови КМДА,  голова МРГ з питань громадського бюджету; Олександр Деніс - заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА; Сергій Лобойко - радник першого заступника голови КМДА, голова Центру розвитку інновацій, групи Е-демократія Реанімаційного Пакету Реформ; Олександр Корень - перший заступник директора Департаменту фінансів КМДА; Тетяна Гузенко - заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА; Олексій Коваленко - представник робочої групи із забезпечення проведення інформаційної кампанії «Громадський бюджет Києва»; Олександр Дудченко - заступник директора КБУ«Контактний центр міста Києва»; Ігор Хацевич - керуючий справами секретаріату Київської міської ради;  Артем Стельмашов - начальник відділу з питань розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Київської міської ради;  Сергій Олійник  - головуючий Громадської бюджетної комісії.

Питання до обговорення:

Які новації Громадського бюджету запроваджені в цьому році?

Хто є найбільш активним учасником Громадського бюджету столиці?

Як долучитися до голосування та підтримати обрані проекти?

Коротко. 24 серпня стартує електронне голосування за проекти Громадського бюджету столиці на сайті. Останній день голосування -15 вересня.

Цього року Київська міська рада взяла до уваги зростання громадської активності, бажання киян долучатися до проектів розвитку міста та збільшила кошторис Громадського бюджету-2019 до 150 млн грн. Кількість проектів в електронній системі голосування порівняно з минулим роком зросло майже вдвічі.

Підсумкові матеріали:

Цьогоріч до голосування допущено 940 проектів Громадського бюджету-3

У Києві 24 серпня стартувало електронне голосування за проекти Громадського бюджету-3. 

Як повідомив під час прес-конференції в Укрінформі перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, цього року до голосування допущено 940 проектів Громадського бюджету-3 (ГБ-3)  на суму понад 510 млн грн.

"У нас вже кілька днів триває голосування. Вже більше 10 тисяч киян взяли участь у голосуванні. Найбільше на голосування пройшло загальноміських проектів - 167 (17,8% від загальної кількості проектів)", - сказав Поворозник.

За його словами, над проектами цього року  спільно працювали 389 команд. 

Зокрема, Поворозник зауважив, що найактивніше подавав проекти Дарницький район, у якому пройшли на голосування 106 проектів. У Деснянському районі пройшли 98 проектів, у Шевченківському районі - 97, у Солом'янському районі - 95, у Дніпровському районі - 94 проекти, в Оболонському районі - 73, у Голосіївському районі - 67, у Подільському районі - 60, у Печерському районі - 42 та у Святошинському районі - 41 проекти. 

Заступник голови КМДА підкреслив, що кошти з міського бюджету отримають проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів киян і отримають прохідні місця у публічному рейтингу на платформі Громадського бюджету-3. "Кошти не видаються авторам та командам безпосередньо. За реалізацію проектів відповідають профільні департаменти КМДА та районні державні адміністрації, які у 2019 році проведуть закупівлі послуг/робіт через систему Prozzoro", - додав він. 

Він додав, що цього року кошторис Громадського бюджету складає 150 млн грн. 

Зокрема, як зазначив перший заступник директора Департаменту фінансів КМДА Олександр Корень, найбільше проектів цього року подано в галузях "Громадянське суспільство", "Освіта" та "Спорт". 

Водночас заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Тетяна Гузенко зауважила, що за ініціативи Департаменту суспільних комунікацій КМДА у столиці стартувала інформаційно-просвітницька кампанія на підтримку проектів Громадського бюджету міста Києва. За її словами, головною метою інформаційної кампанії є популяризація Громадського бюджету та залучення киян до голосування за проекти, що отримали позитивну експертизу.

"У рамках кампанії у торгово-розважальних центрах Києва розміщена 3D-реклама ГБ, на зупинках розміщують зовнішню рекламу успішних кейсів громадських проектів", - зазначила вона. 

Голосування за проекти ГБ-3 триватиме до 15 вересня. Одна особа може проголосувати лише за 5 проектів. 

Кияни зможуть підтримати авторські проекти на сайті https://gb.kyivcity.gov.ua/. 

Цього року для визначення проектів-переможців застосовуватиметься нова формула - співвідношення отриманих голосів до суми запланованого командою проекту бюджетного фінансування.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-