Національна безпека: хто прагне дестабілізації на Закарпатті?

Національна безпека: хто прагне дестабілізації на Закарпатті?

Укрінформ
9 серпня 13:30  - Національна безпека: хто прагне дестабілізації на Закарпатті?

Організатор:  Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Учасники: Павло Мовчан - голова ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, народний депутат України I-VI скликань; Георгій Філіпчук - член правління товариства «Просвіта», академік НАПН України, доктор педагогічних наук;  Сергій Джердж - кандидат політичних наук; Микола Голомша - співголова громадського форуму «Українська альтернатива», доктор філософських наук; Микола Цимбалюк - завідувач інформаційного відділу товариства «Просвіта»; представники громадських організацій;  Тарас Усенко – голова Ради Активістів Майдану; Петро Ющенко – голова громадського об’єднання «Україні єдину помісну православну церкву».

Коротко. Після ухвалення Верховною Радою України закону «Про освіту» деякі  сусіди докладають максимум зусиль аби блокувати європейські і євроантлантичні прагнення України.  З цього приводу учасники  прес-конференції обговорять питання національної  безпеки Закарпаття.

Підсумкові матеріали:

Активісти підготували низку звернень до влади щодо ситуації з Угорщиною на Закарпатті

Активісти підготувати низку звернень до Президента України, а також ряду українських владних інституцій щодо заходів для вирішення ситуації з Угорщиною на Закарпатті.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявив  співголова громадського форуму «Українська альтернатива» доктор філософських наук Микола Голомша.

“Ми засуджуємо ініціативу Віктора Орбана (прем’єр-міністр Угорщини — ред.) про запровадження (посади) уповноваженого міністра (відповідального за розвиток Закарпатської області  - ред.). Українська влада має принципово, на всіх рівнях реагувати на брутальні випади з боку угорського уряду щодо втручання у справи суверенної України, а також вжити системних заходів щодо посилення захисту непорушності кордонів”, - сказав Голомша.

За його словами, активісти підготували  звернення до українських владних інституцій — зокрема, до МОН, МЗС, Верховної Ради, СБУ, РНБО тощо щодо ситуації з Угорщиною на Закарпатті.

“Ми підготували звернення, зокрема, до Верховної Ради. Там говоримо про скликання позачергової парламентської сесії, щоб засудили незаконність створення угорським урядом тієї посади (уповноваженого міністра — ред.). Також до РНБО -  легалізувати для міжнародної спільноти всі наявні факти викликів і загроз безпеці і  суверенітету України з боку уряду Угорщини. І до МЗС - зайняти жорстку позицію щодо постійного відстоювання інтересів України у відносинах із Угорщиною і всіх питань взаємодії, розробити мапу взаємодій українсько-угорського співробітництва в умовах взаємоповаги і партнерства”, - додав Голомша.

У свою чергу голова ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, народний депутат України I-VI скликань Павло Мовчан зазначив, що активісти також підготували звернення до Президента.

Він зачитав текст звернення, в якому активісти вимагають від Президента як Головнокомандувача ЗСУ “негайно розташувати в Закарпатті відповідні військові підрозділи задля запобігання агресії Угорщини проти України і, по-друге, негайно звільнити голову Закарпатської ОДА пана Москаля за явно колабораціоністські дії і абсолютну відсутність дій, спрямованих на захист Української держави”.

За словами Мовчана, до розробки цих звернень долучилися такі організації, як громадський форум «Українська альтернатива», ВУТ «Просвіта», ГО «Україні єдину помісну православну церкву» та ін.

Як повідомлялося, 31 липня в МЗС України був викликаний Тимчасовий повірений у справах Угорщини в Україні Ласло Пап. Угорському дипломату було висловлено рішучий протест у зв’язку з низкою недружніх кроків офіційного Будапешта стосовно України та наголошено на необхідності припинення дій, які негативно впливають на двосторонні відносини.

Угорському дипломату також було вручено ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку з рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, оскільки до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-