Кого читають підлітки? Підсумки пілотного проекту - 07.08.2018 12:00 — Новини Укрінформ
Кого читають підлітки?  Підсумки  пілотного проекту

Кого читають підлітки? Підсумки пілотного проекту

1612
Ukrinform
7 серпня  12.00 - підбиття  підсумків пілотного проекту – циклу семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники»

Організатор: Міністерство культури України.

Учасники: Юрій Рибачук – заступник міністра культури України; Світлана Сивокінь – начальник відділу літератури, читання та бібліотечної справи Управління з питань мовної політики та літератури Мінкультури; Георгій Саприкін – директор Державної бібліотеки України для юнацтва; Оксана Щирба - письменниця, журналістка,  учасник проекту;   Оксамитка Блажевська - письменниця, блогерка, учасник проекту; інші автори, а також фахівці бібліотечної справи – учасники проекту; Надія Кудринецька - представник ТОВ "Брайт Стар Паблішинг".

Коротко. Пілотний  проект - цикл семінарів під назвою «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники» започаткований Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень та Державною бібліотекою України для юнацтва  з метою налагодження системної роботи з бібліотечними закладами, спрямованої на залучення підліткової аудиторії до читання та ознайомлення з творами сучасних українських письменників. У рамках семінарів за участю фахівців бібліотечної справи розглядались нові підходи  в роботі закладів у процесі популяризації літератури та читання серед молоді. За словами організаторів, бібліотека має стати чутливим  модератором у спілкуванні між авторами та читачами, налагоджуючи комунікації та задовольняючи читацький попит, знайомити з  літературними новинками та тенденціями. Окрім низки тренінгів та дискусії, було проведено творчі зустрічі з молодими українськими письменниками, презентації книжкових новинок.

Семінари відбулись у м. Миколаїв (на базі Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва), м. Херсон (на базі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова), м. Дніпро (на базі Дніпропетровської обласної бібліотеки для юнацтва ім. М. Свєтлова), м. Запоріжжя (на базі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва), м. Львів  (на базі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва) та у  м. Ужгород (на базі Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та молоді).

Підсумкові матеріали:

Мінкульт запустив проект "Орієнтири молоді в літературі", спрямований на залучення до читання

Міністерство культури України здійснило пілотний проект - цикл семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва "Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники".

На цьому наголосив на прес-конференції в Укрінформі заступник міністра культури України Юрій Рибачук, повідомляє кореспондент агентства.

Зазначається, що його мета - зацікавити дітей та підлітків читанням, зокрема сучасною українською літературою.

"Налагодити контакт між читачем і письменником - надзвичайно актуальне завдання для бібліотек, зокрема бібліотек для дітей та юнацтва. Бібліотеки перестають бути просто книгозбірнями, а стають інформаційними і культурними центрами, що повинні тримати в орбіті не тільки читачів, а й авторів, налагоджувати між ними діалог. Це і був один із задумів циклу семінарів "Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники", цільовою аудиторією якого були бібліотекарі. Це був передусім професійний діалог з метою налагодити системну роботу з бібліотечними закладами, щоб залучати підліткову аудиторію до читання, ознайомлення з творами сучасних українських письменників", - сказав Рибачук.

Він додав, що в рамках проекту відбулася низка зустрічей з молодими українськими авторами, бібліотекарями і читачами. Семінари пройшли в Києві - на базі Державної бібліотеки України для юнацтва, а також в Миколаєві, Херсоні, Дніпрі, Запоріжжі, Львові та Ужгороді.

"Дуже важливо, щоб молодь сьогодні читала. Те, що до неї на зустрічі приходять молоді автори, дає поштовх до читання. Тож дуже важливо, щоб ці семінари продовжувалися", - підкреслив директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін.

Він відзначив високу організацію семінарів, те, що в зустрічах брали участь молоді автори, які пишуть у різних жанрах, обговорювалися різні теми, автори мали змогу виступити в місцевих ЗМІ. А також поінформував, що те, як пройшли семінари у всіх шести областях і місті Києві, можна буде побачити в інтернеті - на сайті їхньої бібліотеки буде відповідне посилання.

Учасниця проекту - письменниця, журналістка Оксана Щирба підтримала ініціативу подальшого проведення циклу семінарів. "На прилавках книгарень сьогодні - величезна кількість різноманітних книжок, діти не знають, що читати. Цим містком між читачем і письменниками повинні стати бібліотеки. Проведення таких семінарів дає можливість донести інформацію", - сказала авторка. 

Ще одна учасниця проекту - письменниця, блогерка Оксамита Блажевська поінформувала, що вони радили бібліотекарям на зустрічах співпрацювати з Іnstagram та YouTube-блогерами, оскільки саме в мережах більшість підлітків і молоді можуть собі щось вибрати для читання; наповнювати сторінку кожної бібліотеки порадами, які книжки прочитати; влаштовувати книжкові флешмоби, цікаві майстер-класи, а зустрічі з письменниками робити нестандартними, тобто вигадувати нові цікаві формати. 

Директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова Вікторія Лобзова сказала, що перші семінари були дуже вдалі і необхідно об'єднати зусилля громадськості, письменників, бібліотекарів і створити потужний проект, який буде цікавий нашій молоді, яка хоче не тільки читати, а й спілкуватися. 

"Я була вражена, що на семінар не тільки приїхали бібліотекарі, а й блогери, журналісти, вчителі. Такі проекти повинні жити, їх треба фінансувати, тому що бібліотекам важко запросити письменників і взяти на себе фінансування", - сказала вона.

Водночас Лобзова поінформувала, що їхня бібліотека проводить презентації, онлайн-зустрічі, вже працює над проектами, які спрямовані на популяризацію книги, просування читання в молодіжне середовище.

"Ми вісім років проводимо обласний фестиваль "Відкрий свою книгу", також цьогоріч стартував проект "Книгомандри" - запрошуємо письменників в літературний тур нашими районами, до бібліотек і читачів", - зазначила вона.

А представник ТОВ "Брайт Стар Паблішинг" Надія Кудринецька додала, що кожна бібліотека, де відбувалися заходи, отримали від їхнього видавництва  подарункові набори з 5-ти книжок.

Як повідомлялося, на проведення семінарів Міністерством культури заплановано 100 тис. грн. Відбулося три поїздки, кожна з яких охопила по три бібліотеки, стартовою була Державна бібліотека України для юнацтва в Києві, тобто всього 10. Участь у турах взяли 10 молодих авторів.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>