Граната як аргумент створення ОТГ. Відлуння минулого чи вибух у майбутнє?

Граната як аргумент створення ОТГ. Відлуння минулого чи вибух у майбутнє?

1468
Укрінформ
16 липня 12.00 - Граната як аргумент створення ОТГ. Відлуння минулого чи вибух у майбутнє?

Організатор: Укрінформ.

Учасники: Олег Покрасьон - сільський голова Гаврилівки Вишгородського району Київської області; Андрій Купраш - селищний голова смт.Бабинець; Анатолій Федорук - міський голова Бучі; Олександр Слобожан -  виконавчий директор Асоціації міст України;  депутати Верховної Ради України; депутати Київської обласної ради.

Коротко. Реформа децентралізації влади, яка за всю історію незалежності Української держави стала найбільш успішною і впровадження якої високо оцінила світова спільнота, у Бородянському районі перейшла у площину залякування і застосування зброї. Так, 12 липня поточного  року близько 01:00 год. в с. Бабинці Бородянського району Київської області у житловий будинок, що належить матері Бабинецького селищного голови Андрія Купраша, невідомі особи кинули гранату оборонної дії Ф-1. Вказана подія сталась одразу після того, як 11.07.2018 року депутати Бабинецької селищної ради більшістю голосів прийняли рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади селища Бабинці та села Буда-Бабинецька Бородянського району Київської області до Бучанської міської територіальної громади».

Андрій Купраш неодноразово отримував на свою адресу погрози фізичною розправою, «кровопролиттям» за те, що послідовно підтримує прагнення Бабинецької громади приєднатися до міста Буча в рамках реалізації норм Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».

Підсумкові матеріали:

Районна влада перешкоджає утворенню ОТГ на Київщині — мер Бучі

Головні перешкоди утворенню об’єднаних територіальних громад у Київській області створюють представники керівництва районів.

Про це заявив міський голова Бучі Анатолій Федорук під час прес-конференції в Укрінформі на тему: “Граната як аргумент створення ОТГ. Відлуння минулого чи вибух у майбутнє?”.

“Є ще одна "прослоєчка", саме так її буду називати, бо вона жирненька для багатьох - це районна ланка, яка включає районну раду і районну державну адміністрацію. І я можу вже твердо констатувати, що проводячи процедуру об’єднання територіальних громад, а тим більше реалізовуючи закон про приєднання територіальних громад, виходячи з ініціативи сіл, селищ, до міста обласного значення, ми бачимо перешкоди або взагалі нерозуміння, або грубе порушення закону про добровільне об’єднання або приєднання територіальних громад”, - заявив Федорук.

Міський голова Бучі висловив переконання, що сільські, селищні і міські голови на Київщині, у своїй  більшості, не гальмують процес об’єднання громад. За його словами, вживають заходи,  щоб серед сільських громад поширювати позитивний досвід перших ОТГ, переваги об’єднання. “Уряд нашої держави належним чином все робить, забезпечує, навіть стимулює з фінансової точки зору. Київська обласна державна адміністрація і обласна рада, аналогічним чином, розглядаючи ці питання, сприяє”, - заявив він.

На переконання міського голови, головні перешкоди реалізації реформи децентралізації створює саме  районна влада. За його словами, голови районних адміністрацій, районних рад та інші посадові  особи “їдуть, не будучи суб’єктами процесу, в села, селища і говорять, переконують через різні стимули: не проводьте  об’єднання, не приєднуйтесь до міст обласного значення, а потягніть до 2020 року, маючи на меті фактично зиск протриматися при владі”.

“Мало того, маніпулюючи різними соціальними програмами (включимо до обласного бюджету чи не включимо), фактично вони намагаються у свій спосіб провести об’єднання в межах району, як вони його називають. Вони борються не за якість життя в селах, селищах, а за збереження району. От що дивно є”,  - заявив Федорук.

Зокрема, він навів приклад двох населених пунктів — село Гаврилівка Вишгородського району та смт Бабинець Бородянського району:  “До цих населених пунктів приїжджає районне керівництво і переконує сільських голів, депутатів не проводити реформу. Як в 90-х наймають бандитів для того, щоб впливати на депутатів, щоб сесії не збиралися, щоб слухання не проводились. І це насторожує та  занепокоює”.

Зі свого боку, селищний голова смт Бабинець Андрій Купраш зазначив, що реформа децентралізації влади у Бородянському районі перейшла у площину залякування і застосування зброї. Так,  він повідомив, що 12 липня 2018 року близько 1 години ночі у житловий будинок, що належить його матері, невідомі особи кинули гранату оборонної дії Ф-1. Вказана подія сталась одразу після того, як 11 липня депутати Бабинецької селищної ради більшістю голосів прийняли рішення “Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади селища Бабинці та села Буда-Бабинецька Бородянського району Київської області до Бучанської міської територіальної громади”.

Купраш повідомив, що неодноразово отримував на свою адресу погрози фізичною розправою, “кровопролиттям” за те, що послідовно підтримує прагнення Бабинецької громади приєднатися до міста Буча в рамках реалізації норм Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”. Він закликав правоохоронців ретельно розслідувати подію. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-