Змінили адресу — зникли взагалі?! ДонДТУ про власний переїзд

Змінили адресу — зникли взагалі?! ДонДТУ про власний переїзд

2208
Ukrinform
5 липня, 12.00 - Прес-конференція щодо ситуації навколо ДонДТУ.

Організатор: Об’єднана первинна профспілкова організація ДонДТУ.

Учасники: Олександр Лук’янюк – голова ОППО ДонДТУ; Микола Фесенко – голова конференції ТК, зав. кафедри АУТП; Володимир Грицюк – т.в.о проректора з наукової роботи; Едуард Лихолобов – т.в.о. декана факультету економіки і фінансів; Тетяна Мінько – заступник голови ОППО ДонДТУ; Тетяна Ведмєдєва – відповідальний секретар приймальної комісії.

Довідково. Донбаський державний технічний університет – заклад вищої освіти, який в жовтні минулого року відзначив своє 60-річчя. У стінах ДонДТУ за роки його існування пройшло професійний гарт понад 80 тисяч фахівців. 2014 року через втрату Україною контролю на частині території Луганської області змінив юридичну адресу з міста Алчевська на Лисичанськ.

Підсумкові матеріали:

Реорганізація ДонДТУ проводиться з порушеннями закону - викладачі вишу

Викладачі та представники трудового колективу Донбаського державного технічного університету заявляють про порушення закону при проведенні реорганізації вишу та загрозу знищення закладу як окремої юридичної особи.

Про це вони розповіли на прес-конференції в Укрінформі.

«Донецький державний технічний університет - переміщений університет, який в 2014-2015 році зтикнувся з великою кількістю проблем,  які поступово протягом трьох років вирішував, і набував міцності, збільшував кількість студентів, лабораторій, аудиторій приміщень для студентів. Проте чиновники МОН заявляють про недостатню якість  освітніх послуг, які ми надаємо. Такі висновки чиновники зробили з рішення моніторингової комісії, яка була проведена в упередженій та некоректній формі.  Нас не поставили до відома, яка мета тієї моніторингової комісії. Вона зазначалася як комісія з виявлення проблемних питань та допомоги вишам-переселенцям. Проте за ії результатами ми отримали не допомогу,  а наказ Міністерства освіти та науки про реорганізацію ДонДТУ, а фактично кажучи про його знищення. ... В університеті розпочато реорганізацію і працює реорганізаційна комісія, яка в порушення початкових домовленостей про паритетні відносини сторін, була складена  переважно з працівників СНУ ім. Даля. Це дає змогу ігнорувати всі звернення та протести керівництва ДонДТУ та приймати ті рішення, які вигідні СНУ ім. Даля. Всі дії керівництва СНУ ім. Даля направлені на якомога швидше приєднання матеріально-технічної бази і переведення студентів в Сєвєродонецьк на базу СНУ ім. Даля», - розповів на прес-конференції завідуючий кафедрою АУТП Микола Фесенко.

За його словами, з 1 червня виш було вилучено з переліку тимчасово переміщених закладів вищої освіти. Натомість, за словами голови об'єднаної первинної профспілкової організації голови профспілки вишу  Олександра Лук'янюка, вимоги трудового колективу, профспілки ДонДТУ пояснити, що буде відбуватися з співробітниками  вишу, поки що залишаються без відповіді.  Він повідомив, що на його ім'я надійшов лист від реорганізаційної комісії, де повідомлялося, що працівники вишу отримають пропозиції іншої роботи. Втім, наголосив Лук'янюк, згідно з законом, про всі зміни умов праці профспілка має бути попереджена завчасно, а в колективному договорі ДонДТУ прописано обов'язкові консультації з профспілкою до прийняття подібних рішень.

За словами викладачів,  працівники вишу є переміщеними особами, їм важко змінювати місце проживання, враховуючи складний матеріальний стан. Також в ДонДТУ навчаються студенти, які мешкають в Лисичанську, Попасній, Новотошківці, приїжджають у виш із так званої сірої зони. Для них також зміна місця навчання буде становити проблему, оскільки не всі можуть собі дозволити їздити до Сєвєродонецька.

За словами учасників прес-конференції, виходом з ситуації та збереженням прав трудового колективу було б створення окремого підрозділу із збереженням назви ДонДТУ. В майбутньому, в процесі реінтеграції територій Донбасу, виш було можливо відновити. Адже на тимчасово окупованій території залишилася вся матеріально-технічна база закладу.  

«Наш вищий навчальний заклад є профільним в гірництві та металургійній галузі.  Випускники нашого навчального закладу є основою всіх трудових колективів Луганської і Донецької області, шахт, заводів, фабрик тощо. Тому ми просимо допомоги в тому, щоб ДонДТУ залишився автономним університетом, або якщо це не є можливим, хоча б як складова СНУ  ім. Даля, проте зі своєю назвою, зі збереженням структури колективу і збереженням викладачів», - наголосив Фесенко.

Зараз в Донбаському державному технічному університеті працює 160 осіб, з яких 100 - викладачі.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 №301-р Донбаський державний технічний університет  повинен бути реорганізований шляхом приєднання до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Раніше співробітники вишу заявлли про те, що така реорганізація призведе до припинення існування університету. В рамках реорганізації до СНУ ім.Даля передбачена передача усього майна ДонДТУ.

Як відомо, з 2014 року з початком бойових дій на сході України виш було переміщено до м.Лисичанська на один із філіалів ДонДТУ. Відтоді заклад орендував три аудиторії у Лисичанського гірничо-індустріального коледжу. Торік у жовтні заклад відзначив своє 60-річчя.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-