Іспит на право займатись нотаріальною діяльністю: оприлюднення тестових завдань

Іспит на право займатись нотаріальною діяльністю: оприлюднення тестових завдань

Укрінформ
27 червня, 12:00 - «Новації цьогорічного іспиту на право займатися нотаріальною діяльністю». 

Організатор: Міністерство юстиції України.  

Учасники: Олена Сукманова - заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації; Довідас Віткаускас - керівник Проекту ЄС «ПРАВО-Justice»; Володимир Марченко - президент Нотаріальної палати України. 

Коротко. Під час прес-конференції учасники розкажуть про те, як відбуватиметься іспит на право займатися нотаріальною діяльністю, а також про те, для чого за місяць до іспиту будуть оприлюднені всі тестові запитання (яких близько тисячі).

Підсумкові матеріали:

У Мін'юсті закликають кандидатів у нотаріуси не реагувати на провокації та готуватися до екзамену

Міністерство юстиції України закликає кандидатів, які мають намір взяти участь у кваліфікаційному іспиті на право займатися нотаріальною діяльністю, не реагувати на сумнівні пропозиції та готуватися до іспиту.

Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова під час прес-конференції в Укрінформі.

«Шановні кандидати, не ведіться на жодні провокації. І якщо будете з кимось домовлятися, будете знати, що ці кошти осідають в кишенях тих, з ким ви домовляєтеся. Все абсолютно відкрито і прозоро, тому готуйтеся, і ми сподіваємося в цьому році збільшити кількість професійної спільноти», - сказала Сукманова. 

Зокрема, вона зазначила, що останнім часом Міністерство юстиції отримує певні відгуки про те, що нібито хтось зможе домовитися з Міністерством юстиції про складання екзамену за певну винагороду. 

«Шановні кандидати до нотаріальної спільноти, я впевнено вам кажу, що всі ці заяви - маніпуляції та інсинуації і ніхто ні з ким ні до чого домовитися не може з двох причин», - наголосила Сукманова.

Перша, за її словами, полягає в тому, що складання іспиту абсолютно автоматизоване і виключає суб'єктивний фактор оцінювання, а друга полягає в тому, що всі запитання, які будуть винесені на екзамен, Міністерство юстиції оприлюднило на сайті відомства, «щоб не було жодних інсинуацій зі змістом питань».

Із переліком питань можна ознайомитися за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/ministry/informatsiya-do-kvalifikatsiynih-ispitiv. 

За словами керівника Проекту ЄС «ПРАВО-Justice» Довідаса Віткаускаса, «екзамен, як і всі екзамени, не націлені на те, щоб всі їх пройшли, тому дуже важлива попередня підготовка». 

«Сам той факт, що всі запитання уже опубліковані, він дійсно дає достатньо хороший привід для будь-якого кандидата дійсно підготуватися. І сам факт, що Мін'юст опублікував усі запитання, дійсно показує, що Мін'юст робить більше, ніж вимагають міжнародні стандарти тестування», - додав Віткаускас.

Водночас президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко від імені нотаріальної спільноти подякував Міністерству юстиції і «ПРАВО-Justice» за те, що "нам вдалося разом, я сподіваюся, створити умови доступу до професії. Ми отримаємо разом із вами справжніх професіоналів, які будуть розумітися як на знанні права, так і на його застосуванні».

Сукманова повідомила, що іспит відбудеться наприкінці липня цього року. Планується, що кожного дня будуть складати екзамен по дві групи кандидатів кількістю близько 20 осіб. Усього на складення іспиту виділять 4 години: 2 - на теоретичне завдання і 2 - на практичне.

Як зазначила Сукманова, наразі отримано 305 заявок для складання іспиту на право займатися нотаріальною діяльністю, проте очікується, що їх кількість ще може збільшитися. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-