На підтримку Олега Сенцова, Романа Сущенка та інших українців – бранців Кремля

На підтримку Олега Сенцова, Романа Сущенка та інших українців – бранців Кремля

1197
Ukrinform
30 травня 13.00 - Прем'єрний показ кіносповіді молодого українського політв’язня Юрія Яценка "Сильні духом" у Національній програмі МКФ "Молодість" 

Організатори: Укрінформ; Юрій Яценко.  

Учасники: Юрій Яценко - український політв’язень, колишній бранець Кремля; В'ячеслав Бігун - кінематографіст, кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва, автор понад 500 публікацій, 20 фільмів, удостоєних близько 40 нагород у різних номінаціях, режисер фільму «Сильні духом»; Андрій Халпахчі - генеральний директор КМКФ "Молодість".

Коротко. Фільм «Сильні духом» - кіносповідь молодого українського політв’язня Юрія Яценка, який першим вирвався на волю з кремлівської тюрми після початку нової європейської війни. Таємно затриманий і підданий тортурам в Росії в 2014 році, щоб повідомити про себе, Юрій вдається до відчайдушного, але продуманого кроку. Що він пережив, як боровся і вижив? Що переживають інші українські політв’язні, такі як  Олег Сенцов, Роман Сущенко, інші бранці Кремля? Стрічка відтворює один із сучасних образів українця, який може надихати.

Довідково. Відкрита акція-прем’єра відбудеться 1 червня о 12.30 в кінотеатрі «Київ» (зал «Сінематека») разом із обговоренням питання про те, що, де і коли повинна зробити держава, аби врятувати українців - бранців Кремля, та що можуть створити митці на їхню підтримку.

Підсумкові матеріали:

Прем'єра фільму "Сильні духом" на фестивалі "Молодість" стане акцією на підтримку бранців Кремля - режисер

Прем'єрний показ кіносповіді політв'язня Юрія Яценка "Сильні духом" у Національній програмі Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" стане акцією на підтримку всіх українських бранців Кремля.

Про це повідомив режисер фільму "Сильні духом" В'ячеслав Бігун на прес-конференції в Укрінформі.  

"Своєрідною акцією на підтримку українських бранців Кремля стане прем'єра фільму "Сильні духом" на кінофестивалі "Молодість". Основна ідея цього заходу - щоб цей фільм став приводом підтримати Олега Сенцова, Романа Сущенка та інших бранців, яких майже 70. А також приводом нагадати про те, що Росія за міжнародним правом зобов'язана дотримуватись прав людина. Поговорити з представниками державної влади, митцями про те, що повинна зробити держава, аби врятувати українців - бранців Кремля, що митці можуть зробити на їх підтримку", - сказав В'ячеслав Бігун.

Він повідомив, що прем'єра фільму відбудеться 1 червня о 12:30 в залі "Сінематека" кінотеатру "Київ". Також відбудуться ще два покази фільму в межах Національної програми - 31 травня о 14:30 та 1 червня о 16:00.

 Як нагадав В'ячеслав Бігун, Олег Сенцов був затриманий у травні 2014 року, через кілька днів після того, як був затриманий у Росії українець Юрій Яценко. І Юрій є першим українським політв'язнем, якого було визволено з російського полону.

"Робота над фільмом почалася в 2015 році. Юрій Яценко перебував в ув'язненні рік, хоча був засуджений до кількох років. Моя режисерська задача полягала в тому, щоб передати глядачеві, що відчувають хлопці, як Олег Сенцов, Роман Сущенко та інші, коли перебувають сам на сам з російським режимом", - підкреслив режисер.  

 Водночас генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі додав, що кінофестиваль "Молодість" робить все можливе, щоб тема українських бранців у Росії не замовчувалася, щоб вони відчували нашу підтримку.

"Ми дуже раді, що маємо змогу показати фільм про українських бранців і що маємо тут героя фільму Юрія Яценка, який був політв'язнем у цьому страшному режимі. Ми говоримо з членами журі кінофестивалю, з нашими іноземними гостями, які, безумовно, співчувають і підтримують нас. Ми віримо в те, що режим, який сьогодні існує в Росії, не буде довічним. Кінематограф може сказати своє слово для того, щоб допомогти змінити цей режим і звільнити людей. Я сподіваюсь, що наші голоси будуть почуті", - сказав Андрій Халпахчі.

За його словами, вже багато гостей "Молодості" - представників інших фестивалів зацікавилися цією тематикою .

"Я сподіваюся, що в цьому напрямку "Молодість" буде корисною для подальшої долі і фільму, і змісту, який вкладено в цей фільм, щоб його побачили і на інших кінофестивалях світу. Ним уже зацікавився фестиваль у Котбусі, Німеччина. Сьогодні приїжджає до Києва генеральний серетар Європейської кіноакадемії Маріон Дьорінг, яка веде величезну роботу для звільнення Олега Сенцова і, безумовно, всіх українських політв'язнів. Ми будемо просити Європейську академію про розповсюдження цього фільму", - зазначив гендиректор "Молодості".

У списку бранців Кремля зараз близько 70-ти осіб - герой фільму "Сильні духом" 

Список бранців Кремля дедалі поповнюється. Якщо 2015 року в ньому було 12 осіб, то нині їх майже 70.

Про це повідомив український політв'язень, колишній бранець Кремля Юрій Яценко на прес-конференції в Укрінформі, присвяченій прем'єрі фільму "Сильні духом" про нього у Національній програмі Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість".

 "У 2015 році, коли я був звільнений, у списку бранців Кремля було 12 осіб. Зараз їх близько 70-ти. І з кожним місяцем ця кількість зростає... Причому часом це люди зовсім випадкові, жодним чином не пов'язані з політикою, а проти них фабрикують справи, щоб показати світу, що начебто українці - це диверсанти, шпигуни, карателі, аби виправдати гібридну війну проти України", - сказав Юрій Яценко. 

Водночас він додав, що відколи Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнення всіх бранців Кремля, всі уповноважені українські органи активізували свою діяльність, але це потрібно було робити впродовж 3-ох останніх років.

"Перед голодуванням Сенцова було затишшя у тематиці звільнення політв'язнів Кремля. Якщо звільнення полонених на Донбасі зі скрипом відбувалося, то звільнення бранців Кремля стоїть на місці", - підкреслив Яценко. 

 Він висловив переконання, що навіть якщо українська держава не може звільнити бранців Кремля, тому що все залежить від Путіна, ми зрештою можемо зробити все від нас залежне, щоб максимально поінформувати міжнародну спільноту, бо широкий розголос і міжнародний тиск може звільнити наших бранців, бо правові рішення в російських судах по політично вмотивованих справах є неможливими.

Яценко також підкреслив, що велика відповідальність лежить на українському суспільстві.

"Але якщо ми вийдемо на вулицю, то навряд чи хтось відповість, скільки бранців є в Кремлі, що є така проблема в Україні, і напевно тільки кожен 20-ий знатиме, хто такий Олег Сенцов. Це є проблема українського суспільства. А якщо це не хвилює суспільство, чому це має хвилювати владу? Тому завдання максимально інформувати міжнародну спільноту і власне суспільство про цю проблему", - сказав політв'язень. 

Він наголосив, що є одним з тих, кому пощастило бути вільним, і з першого дня свого звільнення бере участь в інформаційній кампанії щодо звільнення решти бранців Кремля. 

"В перший же день свого звільнення я дав всі свідчення щодо тортур, які зі мною відбувалися. І я добре бачу, що відбувається протягом наступних років з тематикою політв'язнів Кремля. Чим більше в інформаційному просторі обговорюється ця тематика, чим більше суспільство хвилює ця тематика, тим більше і влада діє в тому напрямку. І я був звільнений саме завдяки тому, що громадське середовище не дало забути про мою історію", - зазначив Яценко. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-