Стартує інформаційна кампанія: «СТОП нелегальні засоби захисту рослин»

Стартує інформаційна кампанія: «СТОП нелегальні засоби захисту рослин»

3338
Ukrinform
1 червня 11:00 - Старт інформаційної кампанії «СТОП нелегальні засоби захисту рослин» 

Організатор: Держпродспоживслужба.

Учасники: Володимир Лапа - голова Держпродспоживслужби; Райвіс Гросбардіс - постійний радник проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Коротко. Прес-конференція присвячена інформуванню малих та середніх фермерських господарств про ризики і небезпеку, які пов’язані з використанням фальсифікованими ЗЗР.

Довідково. Проект сприяє наближенню законодавства України до нормативно-правової бази ЄС, що передбачено зокрема Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, та розвитку компетенцій співробітників державних інспекцій та лабораторій. За реалізацію проекту відповідає консорціум країн-членів ЄС: Латвія, Німеччина і Литва. Тривалість проекту: 21 місяць (починаючи з 13 березня 2017 р.).

Підсумкові матеріали:

Україні майже 8 тисяч тонн фальсифікованих засобів захисту рослин, - експерти

Держпродспоживслужба оголосила про старт інформаційної кампанії  "СТОП нелегальні засоби захисту рослин". ЇЇ мета -  зменшити фальсифікат на українському ринку та підвищити обізнаність населення.

Про це голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа повідомив на прес-конференції в Укрінформі.

“Цього року скасовано мораторій на перевірку обігу пестицидів та агрохімікатів, ми посилюємо контроль та роз'яснювальну роботу. В Україні майже 56 тисяч постачальників засобів захисту рослин і важливо, щоб люди могли вберегти і себе, і природу від фальсифікату”, - зазначив  Володимир Лапа.

Він розповів, що за результатами перевірки у першому кварталі 2018 року Держпродспоживслужба кожен третій суб'єкт продавав нелегально фасовані пестициди. Небезпека їх у тому, як зазначають експерти, що діючу речовину замінюють іншими хімічними сполуками, які викликають різноманітні хвороби та смертність. Шкідливі речовини накопичуються в організмі, у рунті, воді та мають згубний вплив.

Постійний радник проекту Twinning "Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров'я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб" Райвіс Гросбардіс , люди часто не знають, як відрізнити сертифіковані засоби захисту рослин від підробок. Тому інформаційна кампанія спрямована передусім на малі та середні фермерські господарства, вона попереджає про ризики та небезпеку фикористання фальсифікованих засобів.

За даними експертів, в Україні майже 8 тисяч тонн фальсифікованих речовин, а загальна щорічна потреба агросектору у засобах захисту рослин становить 100 тисяч тонн.

Учасники прес-конференції  закликали споживачів купувати засоби захисту рослин лише у спеціалізованих магазинах, вимагати чек та сертифікат якості, звертати увагу на наявність захисних елементів на упаковці та тексту українською мовою, а також на дату виробництва. Експерти зауважили, що оригінальні засоби не продаються у скляній упаковці та тарі для ліків.

У разі виявлення підозрілих засобів чи продавців просять повідомляти  Держпродспоживслужбу. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-