Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області

Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області

1461
Ukrinform
24 квітня 14.00 - Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; Аналітичний центр «Фабрика думки «Донбас».

Учасники: Еміне Джапарова – перший заступник міністра інформаційної політики України; Дмитро Ткаченко – виконавчий директор Аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас», радник міністра інформаційної політики України; Сергій Говоруха – генеральний директор українського офісу міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut; Юлія Каплан – експерт-аналітик Аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас».

Коротко. Під час прес-конференції будуть оприлюднені результати другої хвилі соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області», яке було проведено у грудні 2017 року на замовлення Міністерства інформаційної політики України за підтримки Аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» та Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy), українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut.

Серед основних питань - позиції респондентів щодо сприйняття подій на Донбасі, найпоширеніші страхи, бачення майбутнього Донбасу, сценарії розв’язання збройного конфлікту та питання ідентичності.

Підсумкові матеріали:

Втрати України у телерадіоінформаційній сфері після окупації Криму становлять близько 200 млн грн - Джапарова

Втрати України у телерадіоінформаційній сфері після окупації Криму становлять близько 200 млн грн.

Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова під час круглого столу "Війна, мир та реінтеграція: що буде після АТО?", повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Втрати України в Криму після окупації в цій сфері за цінами 2014 року становили приблизно 200 млн грн від того майна, яке «віджали», - це антени, цифрові передавачі, обладнання мовників», - зазначила Джапарова.

За її словами, таку суму Україна щороку недоотримує в бюджет через виконання умов ліцензії.

Водночас вона нагадала, що на 503 українських телерадіочастотних присвоєннях, які видані  мовникам на підставі ліцензій Нацради з питань телебачення та радіомовлення і які незаконно використовує Росія, сьогодні на півострові мовлять російські або проросійські ЗМІ.

«Натомість сьогодні в Криму заведено більше трьох десятків російських ЗМІ, які активно пропагують антиукраїнську риторику», - уточнила Джапарова.

За інформацією Національної ради і Міністерства інформаційної політики, через окупацію 39 українських радіостанцій і 31 український телеканал повністю втратили можливість здійснювати мовлення в Криму.

Джапарова: влада має і надалі демонструвати своїм громадянам на окупованих територіях, що Крим та Донбас - це Україна

Наші громадяни, які мешкають на окупованих територіях Криму та Донбасу потребують чіткого розуміння того, що держава не забула про них, що вони потрібні, і що ці землі повернуться під контроль України.

На цьому наголосила  перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, презентуючи на прес-конференції в Укрінформі аналітичний звіт за результатами соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області».

"У жителів окупованих територіях є абсолютно чіткий запит щодо розуміння того, що відбувається сьогодні. Тобто, має бути чітка артикуляція політичної риторики, розуміння, які сервіси сьогодні надає Україна, як вона захищає своїх громадян на окупованих територіях, ну і фактично розуміння того, яке майбутнє очікує громадян України на окупованих територіях. Ці три парадигми реінтеграції є ключовими", - сказала Джапарова.

За її словами, влада повинна довести, що держава не є байдужою до своїх громадян. "Звісно, ми є заручниками політичних рішень. Одна з наших ключових позицій полягає в тому, що Донбас завжди був українським і російська пропаганда намагається показати, що це не так. І це також як і в Криму - " исконно русская земля". І всі  наші комунікаційні кампанії про те, як Українаи була присутня, як саме українці розбудовували державність сторіччя тому і саме так ми бачимо цей рух",- підкреслила вона.

Перший заступник міністра відзначила, що робити це складно, бо ж російська пропаганда діє досить  жорстко. "Не секрет, що інформаційний простір на окупованих територіях практично зачищений від українських ЗМІ. Доступ українських ЗМІ обмежений і запорукою того, що його відновлять  на 100% є зміна статусу окупованих територій",- наголосила вона

Тільки тоді, відзначила Джапарова, коли Крим і Донецька та Луганська області повернуться під юрисдикцію України, можна буде говорити про стовідсоткове повернення нашого мовлення.

Під час прес-конференції були оприлюднені результати другої хвилі соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області», яке було проведено у грудні 2017 року на замовлення Міністерства інформаційної політики України за підтримки Аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» та Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy), українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut.

Серед основних питань - позиції респондентів щодо сприйняття подій на Донбасі, найпоширеніші страхи, бачення майбутнього Донбасу, сценарії розв’язання збройного конфлікту та питання ідентичності. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>