Український Антистрес. Відпочинок у національних парках

Український Антистрес. Відпочинок у національних парках

1547
Ukrinform
23 квітня  12.00  - Український Антистрес. Відпочинок у національних парках: нові маршрути, ціни, корисні поради

Організатор: Журнал «Фокус».

Учасники:   Євген Гордєйчик - головний редактор журналу «Фокус»; Галина Ковальчук  - оглядач журналу «Фокус», співавтор спецвипуску «Красива країна»; Олеся Петрович - головний спеціаліст Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства природи та екології України; Володимир Царук - директор Центру розвитку туризму України; Іван Мирка - директор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації; Світлана Берзіна - президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета».

Модератор: Вікторія Світлова.

Коротко. Напередодні травневих свят саме час поговорити про найкрасивіші національні парки країни: нові  маловідомі маршрути, правильне планування мандрівки, вартість та корисні поради щодо ековідпочинку. Дослідження «Фокусу» на цю тему було втілено у спеціальному випуску видання «Красива країна», присвяченому українським національним паркам. Також порушимо питання розвитку туристичних об'єктів та створення унікальних курортів у межах природно-заповідного фонду нашої держави.

Підсумкові матеріали:

Дослідження журналу "Фокус" про найкрасивіші національні парки та маловідомі туристичні маршрути презентували в Укрінформі

Напередодні травневих свят журнал "Фокус" представив дослідження на тему "Найкрасивіші національні парки України: нові маловідомі маршрути, правильне планування мандрівки, вартість та корисні поради щодо ековідпочинку", оприлюднене у спеціальному випуску видання «Красива країна».

Про це на прес-конференції в Укрінформі розповів головний редактор журналу «Фокус» Євген Гордєйчик.

"Від початку команда журналу "Фокус" намагалася показати, що Україна - це не тільки місце, де олігархи заробляють собі капітал, а депутати провертають якісь там "схеми", де є море, але з брудними пляжами зі сміттям, пахлавою та кукурудзою, а це й красиві чисті місця, це прекрасна природа. І тут виникають складні почуття, бо хочемо розповісти про цю природу людям, але є побоювання, що як туди поїдуть туристи, там одразу з'явиться пахлава та бруд", - сказав Гордєйчик.

За його словами, тут є певні питання, бо варто визначити ту "золоту середину", яка б дозволила побільше розповісти співвітчизникам про красиві місця, про чудову недоторкану природу, але при цьому не зашкодити їй.

Як зазначила оглядач журналу «Фокус», співавтор спецвипуску «Красива країна» Галина Ковальчук, у спецвипуску зібрана інформація про 15 найкрасивіших національних парків України.

"Насправді це не всі парки, які є в нашій країні. Ми відібрали найкрасивіші, найцікавіші, на наш погляд. Насправді в Україні є все. Ми ось у Києві шкодуємо, що не маємо моря, але держава багата і морем, і горами, і прекрасними озерами, рослинами, птахами, тваринами. Для тих, хто любить природу, є на що подивитися", - сказала вона.

У свою чергу, головний спеціаліст Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства природи та екології України Олеся Петрович зазначила, що "насправді, в Україні залишилися дуже мало природніх недоторканих територій, але вони є і ми їх охороняємо".

Петрович наголосила, що нині однією з найважливіших проблем є сміття, яке залишають туристи. "Якщо парки заробляють 0,5% від свого бюджету з рекреації, то це вже дуже добре. Та все одно не вистачає цих грошей на вивезення сміття, і взагалі цей процес там більш складний та дорогий, аніж відвідування (вартість відвідування - ред.) парку туристами. Тобто, вивезення сміття для адміністрації парку коштує дорожче, аніж те, скільки витратить турист , щоб туди приїхати зі своїми пляшками та вивезти їх звідти самотужки", -  сказав вона.

На думку президента Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлани Берзіної, вберегти природу можна, якщо здійснити декілька важливих кроків. По перше, якщо будуть чітко визначені зони, за які туристам виходить не варто, якщо у цих парках будуть якісні дороги. "І важливий розумний підхід до планування рекреаційних зон. У своєму житті я бачила багато парків, побувала у понад 30 країнах, і в жодній, окрім України, Росії та ще декількох держав, не бачила такого "перекосу" рекреації, де б ось ця шаурма, шашлики і подібне", - сказав Берзіна.

Звісно, наголосили, учасники прес-конференції, туристи мають бути самі зацікавлені у збереженні чистої природи.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>