«Парламентський тероризм» як новий напрям російської гібридної війни

«Парламентський тероризм» як новий напрям російської гібридної війни

Укрінформ
23 березня 10.00 - Парламентський тероризм» як новий напрям російської гібридної війни

Учасники: Дмитро Тимчук – координатор проекту «Інформаційний спротив», керівник НО «Центр військово-політичних досліджень»; Володимир Цибулько – політичний експерт; Олексій Мінаков – політичний експерт.

Питання до обговорення.

Сучасний етап російської гібридної війни: причини та наслідки переходу російських спецслужб до дестабілізації ситуації в Україні за допомогою терористичних методів.

 Факти безпосередньої причетності російського керівництва та російських спецслужб до маніпулювання громадською думкою в Україні як елемента гібридної війни.

 Російський чинник формування негативного дискурсу навколо внутрішньополітичних, економічних та соціальних проблем в Україні.

Формування російськими спецслужбами соціального тренду до насильницької зміни влади в Україні.

Напрями конструктивного діалогу з метою досягнення порозуміння між діаметрально різними політичними рухами та силами для нівелювання російського деструктивного впливу.

Підсумкові матеріали:

Парламент може бути й надалі "мішенню" для російських спецслужб - Тимчук  

Верховна Рада може і надалі бути об’єктом нападу  для російських спецслужб і в цьому винні самі народні обранці.

Таку думку висловив на засідання круглого столу в Укрінформі "Парламентський тероризм" як новий напрям російської гібридної війни" народний депутат, координатор проекту "Інформаційний спротив", керівник НО "Центр військово-політичних досліджень" Дмитро Тимчук.

"На прикладі справи Савченко ми бачимо випадок коли парламент виступає у ролі мішені, яка може спричинити дестабілізацію у державі. І такі операції вочевидь проводять російські спецслужби", - сказав Тимчук.

Водночас він зауважив, що по справі Савченко ця операція здійснювалась з окупованих територій, які є прикриттям для російських спецслужб. Це робиться з метою знівелювати російській слід у цих подіях і дистанціювати Кремль від подій, які мали відбутись у Києві, наголосив депутат. 

За його словами, "на превеликий жаль парламент є слабким ланцюгом. Ми бачимо, що народні депутати  і не лише Савченко, відвідують окуповані території, мають змогу спілкуватись з представниками російських спецслужб і на території Європи".

Депутати мають доступ до секретних документів і механізму позбавлення такого допуску не існує. "Будь-яка завербована людина може передавати таємну інформацію. Крім того, нардепи мають можливість і звертатись до наших спецслужб, і отримують потрібну інформацію", - сказав він.

Тобто, парламентарії мають можливість знайомитись з будь-якою військовою чи державною таємницею і "я думаю, що російські спецслужби використовують певних парламентаріїв з такою метою", додав Тимчук. 

Кандидати в депутати мають проходити психологічну експертизу перед тим як зайти у парламент - Тимчук

Депутати мають надавати довідки про психічний стан, як це роблять держслужбовці, коли їх беруть на роботу.

Таку думку висловив на засідання круглого столу в Укрінформі на тему: "Парламентський тероризм" як новий напрям російської гібридної війни" народний депутат, координатор проекту "Інформаційний спротив", керівник НО "Центр військово-політичних досліджень" Дмитро Тимчук.

"Щоб не повторилась ситуація як з Савченко, вирішити проблему можна шляхом змін у законодавстві, щоб людина до парламенту приходила принаймні психічно здорова", - сказав Тимчук.

Водночас він зауважив, що не знає чи буде підтримка парламентом цього питання.

У свою чергу, політичний експерт Володимир Цибулько зауважив, що він особисто будучи депутатом у 4-му скликанні вніс законопроект про обов'язкову перевірку всіх кандидатів в депутати на психологічний стан, "але і досі такого фільтру немає".

Як відомо, держслужбовці високого рангу при влаштуванні на роботу надають сертифікат про проходження профілактичного психологічного огляду та медичну довідку про проведення беззв'язкового попереднього та періодичних психологічних оглядів.

Савченко необхідно провести примусову психіатричну експертизу - депутат Тимчук

Надії Савченко треба примусово провести  психіатричну експертизу з участю міжнародних фахівців.

Таку думку в коментарі кореспонденту Укрінформу висловив народний депутат, координатор проекту "Інформаційний спротив", керівник НО "Центр військово-політичних досліджень" Дмитро Тимчук.

"Моя позиція: необхідно у будь-якому разі провести примусову психіатричну експертизу. Але, щоб уникнути політичних спекуляцій, необхідно залучити фахівців з країн ЄС", - сказав Тимчук.

Він зауважив, що це є важливим з огляду і на останні заяви ЄС, що справа Савченко має відбуватись виключно у правовому полі. 

Депутат вважає, що Савченко використовують спецслужби РФ "у сліпу". “Я не вірю, що Савченко є агентом російських спецслужб. Те, що вона ними використовується - це 100 відсотків, але вочевидь у "сліпу", завдяки певним своїм морально-психологічним якостям", - сказав він.

Тимчук зауважив, що особисто знає Савченко ще з часів Іраку, і вже тоді було відомо про "її певні проблеми з психікою". 

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-