Втрата мобільного зв'язку з непідконтрольними  районами Донбасу: які наслідки для реінтеграції?

Втрата мобільного зв'язку з непідконтрольними районами Донбасу: які наслідки для реінтеграції?

2454
Ukrinform
27 березня 14.00 - Відсутність мобільного зв'язку з Донбасом: які наслідки для реінтеграції?

Організатор: ГО "Донецький інститут інформації".

Учасники: Віталій Сизов - аналітик ГО “Донецький інститут інформації”; Марія Золкіна - аналітик фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”; Олексій Мацука - журналіст, голова ГО “Громадське телебачення Донбасу”; Віктор Литвінов - завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України; Денис Тацій - начальник Управління з питань східних регіонів Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; Олег Проживальський - директор з корпоративного управління та контролю Vodafone Україна.

Коротко. З 11 січня 2018 року була припинена робота мобiльного оператора в непідконтрольних українській владі районах Донецької області. Це може призвести до тяжких гуманітарних наслідків та негативно вплинути на процес подальшої реінтеграції цих територій та мешканців до загального українського простору. Намагання представників української влади відновити зв’язок за допомогою міжнародних майданчиків зазнали невдач. Перед українським суспільством стоїть важливе завдання - зберегти зв’язки з громадянами, які залишаються в окупованих районах. Про це говорить і Президент України, і голова Уряду, це завдання зафіксовано і в діяльності Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерства з питань інформаційної політики. Але кожного року залишається дедалі менше можливостей для досягнення мети. Цього разу - втрачено мобільний зв'язок.

Як це подолати через наявні і доступні Україні інструменти, які уроки винести для подальших кроків у напрямі реінтеграції, як мінімізувати негативні наслідки відключення для комунікації та зупинити російський інформаційно-пропагандистський вплив - про це йтиметься під час «круглого столу».

Підсумкові матеріали:

Ватажки “ДНР” заробили 1 млн доларів лише на продажі карток “Фенікса” - експерт 

Прямий дохід ватажків угруповання “ДНР” від відключення українського мобільного оператора Vodafone становить близько 1 млн дол. США шляхом продажу близько 500 тис. “стартових пакетів” свого “мобільного оператора” "Фенікс" протягом січня-лютого 2018 року.

Про це заявив аналітик громадської організації “Донецький інститут інформації” Віталій Сизов під час “круглого столу” в Укрінформі на тему: "Відсутність мобільного зв'язку з Донбасом: які наслідки для реінтеграції?”.

“За даними “міністерства зв’язку” “ДНР”, вони вже продали близько півмільйона карток “Фенікса”. Якщо перерахувати це на кошти, а одна найдешевша картка коштує 120 рублів  - то прямий зиск від продажу цих карток був десь на 1 млн доларів”,  - сказав він.

На переконання експерта, надходження від подальшої абонентської плати та плати  за послуги будуть значно вищими. 

Сизов нагадав, що наразі оператор “Фенікс”, який підконтрольний бойовикам і, вочевидь, російським спецслужбам, є монополістом мобільного  зв’язку на непідконтрольній  території “ДНР”, після того, як були відключені основні українські оператори мобільного зв’язку -  “Київстар”, Life та Vodafone.

За його словами, встановлення цієї монополії сприятиме збагаченню ватажків “ДНР”, а також може негативно вплинути на процес подальшої реінтеграції цих територій  до загального українського простору.

Завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов також наголосив на тому, що спілкування за допомогою мобільного зв’язку - один з найголовніших комунікаційних каналів для мешканців  підконтрольної уряду та непідконтрольної території Донбасу, і втрата цього каналу може негативно впливати на подальші реінтеграційні процеси. “Весь цей фарс з вимкненням мобільного зв’язку зроблений окупаційною адміністрацією просто для шантажу, можливості заробити  - на продажі карток так званого “мобільного оператора” “Фенікса” і в тому числі намагання отримати можливо певних коштів з компанії Vodafone”, - зазначив він.

Як повідомлялося, 11 січня окуповані території Донбасу залишились без мобільного зв'язку  через пошкодження обладнання мобільного оператора Vodafone.   

Пізніше українська сторона Спільного центру з контролю та координації інформувала, що окупаційні адміністрації РФ на Донеччині зривають ремонтні роботи пошкодженого обладнання.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>