Відкриті двері. Всеукраїнська Рада релігійних об´єднань запрошує до діалогу

Відкриті двері. Всеукраїнська Рада релігійних об´єднань запрошує до діалогу

Укрінформ
20 березня 10.00 - Відкриті двері». Всеукраїнська Рада релігійних об´єднань

Організатор: Всеукраїнська Рада релігійних об´єднань.

Учасники:  шейх Саід Ісмагілов - Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА»;  Олександр Саган - професор Інституту філософії НАН України; рабин Олександр Духовний - Головний Рабин України та Києва громад Прогресивного Іудаїзму; Алла Баранова - секретар релігійної організації «Національні Духовні Збори Бахаї України»; Ач'юта Прія дас (Чумаченко Артем) – голова Виконавчого Комітету Центру громад свідомості Крішни в Україні; Мирослав (Михайло) Марченко - заступник голови ОСІДУ РУНВіри; Михайло Овчаренко - Голова “Об’єднання синів і дочок України “Рідної Української Національної Віри”; Людмила  Филипович – віце-президент УАР; Ігор Козловський – голова Донецького осередку УАР; Олександр Тітов - протоієрей Апостольської Православної церкви.

Коротко. Під час заходу обговорюватимуться питання розвитку міжрелігійного діалогу та розвитку проектів і діяльності, що заплановані  Радою на 2018 рік, члени Ради та гості розглядатимуть проблеми, з якими стикаються релігійні громади.

Релігійні об´єднання, які виявили добру волю об´єднатися у Всеукраїнську Раду, у своїй діяльності намагаються утверджувати в Україні модель толерантності та партнерства у міжконфесійних відносинах та у взаємодіях між державою та релігійними організаціями.

Релігійні об´єднання, які є в Україні, мають значний потенціал для розбудови України, та мають право брати участь у вирішенні суспільно важливих питань та реалізації прав, які гарантовані Конституцією України та чинним законодавством.

Запрошуємо усі релігійні об´єднання долучатися до спільної роботи на благо гармонізації духовного життя в Україні.  Втілення фундаментального принципу єдності людства, що гарантує мир та процвітання, можливе лише завдяки об’єднаним зусиллям всіх релігій та членів суспільства.

Підсумкові матеріали:

Релігієзнавство необхідно повернути до українських вишів  - учений Козловський 

Для того, щоб в Україні створити справді зріле, гармонійне, толерантне суспільство, в наших школах і вишах мають бути такі предмети, як "історія релігій" та "релігієзнавство".

Таке переконання висловив учений-релігієзнавець, голова Донецького осередку Української асоціації релігієзнавців Ігор Козловський  під час круглого столу в Укрінформі.  

"Толерантність можна виховати, викладаючи у школі, виші релігієзнавство. Для мене це однозначно. Для того, щоб підняти масову свідомість, зробити вакцинацію, щоб підняти імунну систему суспільства, аби воно знайшло в собі не тільки сили, а й змогло напрацьовувати місточки толерантності, конструктивного діалогу, потрібні знання. Причому стосовно всіх напрямків, які є в Україні і світі. В школі це може бути історія релігій. Що стосується вищих навчальних закладів - обов'язково треба повернути релігієзнавство", - підкреслив Козловський.   

 Він зазначив, що в Україні в плані толерантного ставлення до представників різних релігій існують проблеми. 

"Треба дуже багато працювати над тим, щоб усі зрозуміли, що наше майбутнє - це майбутнє зрілого громадянського суспільства, де представники різних релігійних спільнот займатимуть належне місце. Для цього потрібен діалог. Кожна по-справжньому віруюча людина - це відкриті двері. Відкриті до любові, до діалогу, до розуміння позиції інших людей. Це людина, яка любить Бога і яка любить людей. А якщо ми говоримо про фанатиків, то це "закриті двері" - саме до любові. Фанатик - це людина, яка ненавидить тих, хто не поділяє її поглядів", - сказав науковець. 

Водночас він додав, що протягом двох років, коли був у полоні, спостерігав саме таких людей.

"Поруч зі мною сиділи люди, які починали бойові дії, і росіяни, і представники місцевого населення - бойовики. Їх об'єднувало невігластво, незнання. Вони стали жертвою пропаганди, бо були закриті для інших смислів, для розуміння світоглядних позицій інших людей. Вони не вміли поважати - і тому взяли зброю. Для того, щоб створити дійсно гармонійне, відкрите, зріле громадянське суспільство, правову державу, нам треба піднімати рівень знання населення, саме в розумінні, що таке релігія, що є іслам, іудаїзм, християнство. І тільки тоді ми вже можемо говорити, що створюємо підвалини для того, щоб постала наша держава як суверенна і об'єднана", - наголосив учений. 

Ігор Козловський (1954р.н., Донецьк) - український вчений та громадський діяч, відомий в Україні та світі фахівець з релігійних, духовних і психофізичних систем, кандидат історичних наук.

У січні 2016 року в його квартиру у Донецьку увірвались представники терористичної організації ДНР. Вони вилучили техніку та документи на житло, а також викрали цінну колекцію антикваріату, а самого Козловського кинули до  одного з підвалі "МГБ ДНР". 

Якоїсь офіційної інформації про причини затримання ученого не було: спочатку з'явилися повідомлення, що його звинувачували у зберіганні боєприпасів або шпигунстві, а дружина Козловського розповідала, що ті, хто проводив обшук у квартирі, назвали його причиною "неправильне листування у Facebook".

3 травня 2017 року «військовий трибунал «ДНР» засудив  Козловського до 2 років і 8 місяців позбавлення волі за контакти з низкою заборонених в «ДНР» організацій, зокрема, членами партії «Свобода» в 2014 році. 

Козловський звільнений з полону 27 грудня 2017 року разом з іншими 73 українцями в обмін на передачу "Л/ДНР" 233 осіб.

Всеукраїнська Рада релігійних об'єднань відкрита для різних релігійних груп - Ісмагілов 

Всеукраїнська Рада релігійних об'єднань демонструє відкритість для інших релігійних груп заради широкого національного діалогу.

На цьому наголосив шейх Саід Ісмагілов - муфтій Духовного управління мусульман України "УММА" під час круглого столу в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства. 

"Ми демонструємо "відкриті двері", відкритість, толерантність наших релігійних організацій. Всеукраїнська Рада релігійних об'єднань - унікальна рада, тому що до неї входять не лише представники християнства, іудаїзму та ісламу, а й інших релігій. Тобто формат міжрелігійного діалогу за допомогою нашої Ради значно розширений, до нього долучені українські релігійні об'єднання, які до цього часу не мали можливості брати участь у широкому національному діалозі. Така Рада є унікальною, зовсім незвичною для більшості мусульманських країн, де лише намагаються побудувати діалог та порозуміння хоча б між послідовниками аврамістичних релігій - це іудаізм, християнство та іслам", - сказав Ісмагілов.

Він ще раз підкреслив, що Всеукраїнська рада релігійних об'єднань може приймати інші великі об'єднання, офіційно зареєстровані в Україні, якщо вони поділяють базові принципи Ради і бажають долучитися до діалогу. 

Ісмагілов додав: на сайті Ради можна побачити релігійні свята багатьох релігій - це свідчить про те, що вона намагається інформувати і долучати до міжрелігійного діалогу всі частини українського суспільства. 

"Якщо всі мають можливість висловитися, думки і права всіх враховані, в такому суспільстві не буде ніколи радикалізму на релігійному грунті, в такому суспільстві будуть подолані фобії, таке суспільство буде здорове, об'єктивне, теларантне. Саме цього Україна зараз і прагне", - наголосив він.  

Водночас муфтій зазначив, що в Раді свідомі того, до чого може призвести закритість у мусульманському суспільстві, до яких негативних наслідків можуть призвести фобії, що зберігаються і плекаються у закритих суспільствах, - через це постають певні радикальні ідеї, ненависть, недовіра, неповага до людей з іншими поглядами.

Всеукраїнська Рада релігійних об'єднань також підготувала звернення до Президента, генерального прокурора, МВС та СБУ, у яких, зокрема, засуджує неправомірні, з їхньої точки зору, обшуки, що відбуваються протягом років у ісламських центрах у кількох регіонах країни.

"Ми маємо надію, що влада адекватно відреагує на звернення і пояснить, що відбувається. Ми хочемо, щоб питання було вирішене, а не висіло вже більше року у повітрі", - сказав Ісмагілов, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу. 

За словами віце-президента Української асоціації релігієзнавців Людмили Филипович, документ має на меті звернути увагу влади і силових структур на ці події і з'ясувати їх конкретні причини. 

"УММА" - це найбільш україноорієнтовані мусульмани, вони працюють на Україну. Такими діями у них відбивають довіру і любов до цієї країни", - наголосила вона.

Як повідомлялося, 6 березня 2018 року працівники прокуратури Києва та Служби безпеки провели обшуки в Ісламському культурному центрі в Києві та Полтаві. За результатами обшуків, за інформацією правоохоронців, були вилучені твори, які містять пропаганду культу насильства, жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, що підтверджується висновками експертних досліджень, а також інші види літератури, щодо яких буде призначено експертизи. Також у прокуратурі повідомили, що загальна кількість вилучених примірників становить близько 100 одиниць.

У прокуратурі Києва заявили, що поширена у деяких ЗМІ інформація про нібито переслідування релігійних організацій з боку правоохоронних органів не відповідає дійсності.

За даними УММА, обшуки також проводилися наприкінці квітня 2017 року в Ісламському культурному центрі Сум і у серпні 2017 року - у мечеті Житомира.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-