Міжнародна премія імені І.Франка. Хто претендує на здобуття?

Міжнародна премія імені І.Франка. Хто претендує на здобуття?

Укрінформ
15 березня  15.00  - Підсумки прийому наукових робіт на здобуття Міжнародної премії  імені Івана Франка у 2018 році 

Організатор: Міжнародний Фонд Івана Франка.

Учасники: Роланд Франко - голова правління Міжнародного Фонду Івана Франка; Ярослав Гарасим - член правління Фонду, проректор Львівського національного університету ім. І. Франка, доктор філологічних наук, професор; Володимир Бугров - член правління Фонду, проректор Київського університету ім. Т.Шевченка, кандидат філософських наук, професор; Ігор Курус - директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка.

Коротко. Під час заходу буде оприлюднено список претендентів на здобуття Міжнародної премії імені І.Франка у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики.

Довідково. Міжнародна премія Івана Франка присуджується  у двох номінаціях:   за вагомі здобутки (досягнення)  у галузі україністики та за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук.  Премія є щорічною і вручається 27 серпня у день народження Івана Франка. Лауреати Премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Лауреати Премії  попередніх років: у 2016 році архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією “Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901—1944) провісник екуменізму";

у 2017 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики»  професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language”;

у 2017 у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з  науковою роботою «Суспільна географія» у 2-х томах.

Підсумкові матеріали:

Комітет Міжнародної премії ім. Івана Франка назвав претендентів 2018 року

Комітет премії імені Івана Франка прийняв до розгляду вісімнадцять робіт у двох номінаціях.

Про це повідомив директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус на прес-конференції в Укрінформі.

"Цьогоріч ми отримали 21 наукову роботу - з України, Німеччини, Великої Британії, Сербії та Фінляндії, охоплено 13 наукових дисциплін. Роботи були подані 16-ма університетами, причому право на подання роботи використав лауреат минулого року - професор Віденського університету Міхаель Мозер. Комітет премії прийняв до розгляду 18 робіт, три роботи було відхилено як такі, що не відповідали положенню про премію", - сказав Курус.

Водночас він наголосив, що Міжнародна премії ім. І.Франка - це єдина премія у світі, яка об'єднує всю соціально-гуманітарну сферу, і вона повторює всі види діяльності, якими займався Іван Франко.

"Ми намагаємося зробити її найпочеснішою нагородою в гуманітарних науках і дуже хочемо зробити її такою ж популярною, як премія Нобеля", - підкреслив Курус.

Він нагадав, що премія має дві номінації: за вагомі здобутки в галузі україністики та за вагомі здобутки в галузі соціально-гуманітарних наук. Преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків, і в попередні роки це було півмільйона гривень. Крім фінансової нагороди, лауреати отримують золотий знак лауреата.

Член правління Фонду, проректор Київського університету ім. Т.Шевченка Володимир Бугров оголосив роботи, які претендують на премію 2018 року в галузі соціально-гуманітарних наук. Це:

  навчальний посібник "Правничі студії", професор Ігор Бегей (Львів)

  книга "Метенів - дорога додому", Богдан Андрушків (Тернопіль)

  монографія "Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s", Johannes Remy (Фінляндія)

  монографія "Поліфонія культури життя: філософсько-богословська спадщина Йоана Павла ІІ в сучасному дискурсі. Релігієзнавчий аспект", Сергій Пресухін (Київ)

  монографія "Галич у політичному житті Європи ХІ-ХІV століть", Леонтій Войтович (Львів)

  серія робіт "Ціннісний дискурс в освіті" в 7 томах, колектив авторів під керівництвом Віктора Андрущенка (Київ).

Володимир Бугров наголосив, що Міжнародний фонд Івана Франка і премія імені Івана Франка є громадськими, державної підтримки вони не мають. Що, утім, дуже важливо, адже премія є абсолютно незалежною і критерії відбору є повністю об'єктивними. Премія має трирівневий відбір лауреатів. Це номінаційний комітет, міжнародна експертна рада, міжнародне журі. При розгляді робіт важливі професійна компетенція та міжнародний рівень наукових досліджень.  

Ще один член правління Фонду, проректор Львівського національного університету ім. І. Франка Ярослав Гарасим оголосив роботи-претенденти в галузі україністики. Це:

 монографія "The Ukrainians: Unexpected Nation", Andrew Wilson (Великобританія).

 монографія "Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine" у ІІ томах, Hans Rоthe (ФРН) та Юрій Медведик (Львів).

 монографія "Складанє идентитетох", Юліан Тамаш (Сербія)

 монографія "Русинський" сепаратизм: націотворення ІN VITRO", Любомир Белей (Ужгород)

 монографія "...І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках", Ярослава Мельник (Львів)

 монографія "Апокрифічний код українського письменництва", Ярослава Мельник (Львів)

 монографія "Педагогічні концепти Івана Франка", Володимир Микитюк (Львів)

 монографія "Століття нонконформізму в українському візуальному мистецтві", Леся Смирна (Київ)

 монографія "Фольклорна проза про голодомори ХХ ст. в Україні: парадигма тексту", Василь Сокіл (Львів)

 монографія "Наукові основи українознавства", Леонід Токар (Київ)

 навчальний посібник "Історія української літератури І пол. ХІХ ст.", Тетяна Шарова (Мелітополь)

 монографія "Іван Вишенський в оцінці Івана Франка", Микола Шульський (Львів).

Ярослав Гарасим висловив сподівання, що три етапи, які передбачені для визначення переможців премії імені Івана Франка, забезпечать об'єктивне оцінювання всіх робіт і відбір найкращих, які отримають премії 27 серпня у Дрогобичі - у день народження Івана Франка.

 Роланд Франко - голова правління Міжнародного Фонду Івана Франка - зазначив, що це вже третє представлення претендентів на Міжнародну премію імені Івана Франка.

"З кожним роком ми отримуємо наукові роботи з нових країн. І це означає, що премія, названа на честь мого діда, набирає визнання в світі, а науковий світ пізнає Україну з позитивного боку. Це і є наша мета - сприяти вивченню діяльності Івана Франка, пізнанню України, спонукати вчених в різних країнах світу до проведення активних досліджень в галузі суспільних наук та україністики. Цього року маємо дуже цікаві наукові праці, а тому матимемо досить високу конкуренцію", - наголосив Роланд Франко.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-