Чотири роки громадянського спротиву Донбасу російській окупації

Чотири роки громадянського спротиву Донбасу російській окупації

1494
Укрінформ
5 березня 11.00 - Чотири роки громадянського спротиву Донбасу російській окупації

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; ГО АЦ «Фабрика думки «Донбас».

 Учасники: Еміне Джапарова – перший заступник міністра інформаційної політики України; Дмитро Ткаченко – радник міністра інформаційної політики України;  Ігор Козловський - український учений-релігієзнавець, колишній заручник угруповання «ДНР»; Наталя Веселова – народний депутат України; Тетяна Дурнєва – політолог; Олег Саакян - політолог; Сергій Гармаш – політичний аналітик; Леся Цибулько – екс-радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; Олексій Мацука - Новини Донбасу; Юлія Каплан - експерт-аналітик, Фабрика думки "Донбас"; Сергій Стуканов - український журналіст, Громадське радіо; Костянтин Батозський - радник голови Донецької ОДА.

Коротко. «5 березня» є знаковою датою для нашої держави – це «День громадянського спротиву Донбасу російській окупації». Саме в цей день  - 5 березня 2014 року на центральній площі Донецька  зібралася величезна кількість донеччан-патріотів, які сміливо й відкрито вийшли на підтримку єдності України. Цей проукраїнський мітинг був одним із багатьох, які відбувалися до і після 5 березня 2014 року на Донеччині та Луганщині. Однак саме в цей день він був найчисельнішим. У тих складних, невизначених умовах, абсолютно беззахисні мирні люди розпочали боротьбу за Єдину Україну, за її європейське майбутнє. Вже за два місяці ця мирна боротьба переросла у громадсько-військовий спротив, який триває й досі.

Під час панельної дискусії відбудеться презентація унікальних відеороликів, присвячених першим датам громадянського спротиву на Донбасі - живі історії людей, справжніх громадян своєї країни, які першими стали на захист нашої держави від російської окупації.

Підсумкові матеріали:

На окупованому Донбасі залишається багато патріотів – учений Ігор Козловський

На окупованій території Донецької та Луганської областей досі залишається велика кількість людей, відданих Україні, яких не вдалося зламати.

На цьому наголосив український учений-релігієзнавець, колишній заручник бойовиків «ДНР» Ігор Козловський на засіданні круглого столу, організованого в Укрінформі Міністерством інформаційної політики України та ГО «Аналітичний центр «Фабрика думки «Донбас».

“Після того, як мене заарештували, у тих підвалах, у СІЗО я постійно зустрічав людей, які своєю позицією та поведінкою постійно підкреслювали те, що вони є патріотами України. Вони ризикували, і цей ризик призвів до того, що їх заарештували. Там продовжуються арешти, але все одно є люди, які постійно працюють над тим, щоб ситуація змінилася”, - сказав Козловський.

Разом з тим, додав він, є певна частина громадян, які вже встигли розчаруватися своїм вибором не на користь Батьківщини.”Я у місцях позбавлення волі зустрічав людей, які брали участь у захопленні адміністрацій у Донецьку, Макіївці. Було цікаво з ними розмовляти, дізнатися, хто ж там був під час цих захоплень. Це були здебільшого карні злочинці,”блатні”, яким була передана інформація від “блатних” з Росії і вони створювали такі групи та захоплювали”, - сказав український учений-релігієзнавець,

Він зазначив, що фіксував їхні розмови про ті події, особливо коли вони говорили, що там були присутні росіяни, які гроші платили за таку “роботу”. На його думку, про це варто постійно говорити.“Ми накопичували дуже багато фактів щодо російської збройної агресії. Вони повинні стати надбанням громадськості”, - сказав Козловський.

Як нагадав у свою чергу політолог Олег Саакян, 5 березня 2014 року є знаковою датою для нашої держави – це День громадянського спротиву Донбасу російській окупації. Тоді на центральній площі Донецька зібралася величезна кількість донеччан-патріотів, які сміливо й відкрито вийшли на підтримку єдності України. Цей проукраїнський мітинг був одним із багатьох, які відбувалися до і після 5 березня 2014 року на Донеччині та Луганщині. Однак саме в цей день він був найчисельнішим.”Я думаю, що усі ці дані потрібно збирати, потрібно оприлюднювати, показувати. У цього спротиву є обличчі, є дати. Є жертви, на жаль. І ми усі маємо про це знати і пам'ятати”, - сказав Саакян.

Він підкреслив, що у тих складних, невизначених умовах абсолютно беззахисні мирні люди розпочали боротьбу за єдину Україну, за її європейське майбутнє.

Політолог нагадав, що тривалий час жителі Донбасу дуже сподівалися на мирне врегулювання ситуації. Вони демонстрували, що проти сепаратизму, що не підтримуються Путіна, і що хочуть миру, але ситуація розвивалася зовсім не мирним шляхом, зазначив він.

МІП планує організувати покази фільму "Кіборги" у більшості європейських столиць

Фільм Ахтема Сеїтаблаєва "Кіборги" Міністерство інформаційної політики спільно з МЗС України та українською парламентською делегацією планує показати у більшості європейських столиць.

Про це повідомила в коментарі кореспонденту Укрінформу перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

"Буквально минулого місяця ми розпочали офіційну підтримку фільму "Кіборги". Ми возимо разом з Комітетом Верховної Ради у європейських справах, разом з МІП та МЗС фільм та показуємо в різних європейських столицях", - зазначила вона.

Джапарова також повідомила, що план таких показів складено на наступні півроку. Фільм вже був продемонстрований у Відні, невдовзі стрічку покажуть у Вашингтоні, Варшаві, Гаазі та Брюсселі.

"Запрошуємо до перегляду через наші амбасади. Як правило, організацію здійснює посольство України за підтримки комітету та міністерства. Ми також запрошуємо на такі покази команду фільму - Ахтема Сеїтаблаєва, Іванну Дядюру, продюсерів. Приїжджаємо разом з політиками, щоб показати інформаційну підтримку стрічки", - зауважила вона.

Джапарова також додала, що пріоритетною аудиторією таких кінопоказів є експерти, чиновники і політики.

Як повідомляв Укрінформ, прем'єра кінокартини “Кіборги” відбулася 7 грудня 2017 року.

За словами голови Державного агентства з питань кіно Пилипа Іллєнка, фільм став абсолютним українським рекордсменом вітчизняного прокату за весь період незалежності України. За два місяці прокату стрічку подивилися більше 310 тисяч глядачів, сума зборів становить понад 22,5 млн гривень.

Воєнна драма "Кіборги" присвячена одній із найбільш героїчних сторінок новітньої історії України - обороні Донецького аеропорту. Знімальна група разом із фондом "Повернись живим" започаткували соціальну ініціативу #ЯНебайдужий, завдяки якій 5 грн з кожного купленого квитка йдуть на допомогу сім'ям загиблих у ДАП.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-