Проєвропейська свідомість сільських громад - шлях реформування країни

Проєвропейська свідомість сільських громад - шлях реформування країни

1149
Укрінформ
27 лютого 12.00 - Проєвропейська свідомість сільських громад - шлях реформування країни

Організатор: ГО «Всеукраїнська Демократична дія».

Учасники: Наталія Свідерська - керівник проекту, віце-президент ГО «Всеукраїнська Демократична дія»; Павло Костецький - Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Іван Заєць - екс-міністр екології та природних ресурсів України, народний депутат України попередніх скликань; Михайло Полянчич - народний депутат України IV, V, VI скликань.

Коротко. ГО «Всеукраїнська Демократична дія» в 2017-2018 роках реалізувала проект «Проєвропейська свідомість сільських громад - шлях реформування країни», який був здійснений у рамках загального проекту «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейської правди» за підтримки Європейського Союзу.

Під час прес-конференції буде підбито підсумки проекту, який здійснювався в Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях, і спрямовувався на підвищення обізнаності громад сільськогосподарських регіонів щодо актуальних завдань реформування аграрної галузі відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Підсумкові матеріали:

Для ефективної імплементації Угоди про асоціацію в частині агросектору потрібно підвищувати інформованість людей на місцях — експерти

Для успішної реалізації вимог і положень Угоди про асоціацію України з ЄС у частині ведення сільського господарства потрібно підвищувати рівень обізнаності фермерів і представників місцевих громад на місцях.

Таку думку висловила віце-президент ГО “Всеукраїнська Демократична дія” Наталія Свідерська під час прес-конференції в Укрінформі.

“Часто вважають, що Угода про асоціацію — це тільки законодавчі моменти, рівень Києва, а регіони до цього не долучені. Але саме практично вимоги Угоди реалізовуватимуться на місцях, тож потрібно підвищувати рівень поінформованості сільських громад, у тому числі в частині реформування аграрного сектору, доносити, що цей процес іде не тільки “зверху”, - сказала вона.

Свідерська розповіла, що з метою підвищення обізнаності громадян щодо практичних моментів реалізації Угоди про асоціацію протягом червня 2017 року — лютого 2018 року за підтримки Європейського Союзу було проведено серію тренінгів фермерів, представників сільських громад, органів місцевого самоврядування з Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.

За словами експерта, люди в регіонах не зовсім розуміють положень Угоди, зокрема щодо сертифікації та стандартизації продукції, підвищення її якості, вважають, що то занадто дорого, вимагає дуже багато зусиль. У цьому зв’язку вона закликала фермерів задля досягнення стандартів ЄС об’єднуватися в кооперації й виходити на експорт не просто з сировиною, певним продуктом, а продукцією, яка пройшла хоча б первинну обробку.

У свою чергу, представник Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів Павло Костецький зауважив, що в Угоді про асоціацію з ЄС “велика частина” зобов’язань України стосується саме сільського господарства. Він підкреслив, що термін виконання більшості із таких зобов’язань припадає на 2018 рік.

Костецький також наголосив, що які б нормативно-правові акти, стратегії й плани не приймалися урядом або парламентом, їх виконання залежить від регіонів, і підкреслив, що потрібно змінювати свідомість людей на місцях, формувати нову парадигму мислення.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-