Звітує Держслужба у справах ветеранів війни та учасників АТО

Звітує Держслужба у справах ветеранів війни та учасників АТО

Укрінформ
22 лютого 14.00 - Основні результати діяльності Служби у 2017 році,  звітує Держслужба у справах ветеранів війни та учасників АТО

Організатор: Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Учасники: Ігор Мальцев - перший заступник Голови  Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції; Вячеслав Марченко – заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції; представники Громадської ради при Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ветеранських та волонтерських об'єднань учасників АТО; громадськості; організацій роботодавців; професійних спілок; некомерційних організацій; експертів.

Підсумкові матеріали:

В єдиній базі учасників АТО зареєстровано понад 320 тисяч осіб

В Єдиному реєстрі учасників АТО  внесені дані про 326 060 осіб. У подальшому реєстр доповнять даними про членів сімей загиблих учасників АТО, інформацією про потребу в забезпеченні житлом, земельними ділянками, у соціальній чи психологічній адаптації чи реабілітації тощо.

Про це під час звіту в Укрінформі про роботу у 2017 році Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО  сказав перший заступник голови  Держслужби  Ігор Мальцев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В службі створений та функціонує Єдиний реєстр учасників АТО. Наразі до нього внесені дані про понад 320 тисяч осіб. У 2017 році службою розроблено низку нормативно-правових актів, які впроваджують заходи щодо розширення даних реєстру. В 2018 році інформаційна база реєстру буде розширена шляхом додання даних про осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих учасників війни, а також внесення інформації про потребу  у забезпеченні житлом, земельними ділянками, технічними засобами реабілітації,  санаторно-курортним лікуванням, психологічною реабілітацією, соціальною та професійною адаптацією», - сказав Мальцев.

Він зазначив, що на даний момент реєстр уже дозволяє централізовано регулювати потоки інформації відповідно до вимог різних нормативно-правових актів та запитів: від АП до ВР, Кабінету міністрів, судової системи тощо.

"Головне - це можливість учасникам АТО реалізувати пільги, які їм надаються за законом, завдяки інформації з реєстру", - наголосив Мальцев.

Крім того, за словами Мальцева, ще одним напрямом діяльності Служби буде організація роботи щодо вирішення соціальних питань учасників боротьби за незалежність України. 

Держслужба у справах ветеранів та учасників АТО розпочала свою роботу наприкінці 2014 року, на сьогодні в ній працює 115 співробітників. Основними напрямками діяльності Служби  є створення та супроводження реєстру учасників АТО, організація та  координація роботи щодо забезпечення учасників АТО протезуванням та іншими засобами реабілітації, житлом тощо; організація санаторно-курортного лікування, соціальної та професійної адаптації, психологічної реабілітації учасників АТО, взаємодія з громадськими об'єднаннями ветеранів війни та учаників АТО, надання їм фінансової підтримки.

На квартирному обліку перебуває більше 15 тисяч ветеранів АТО - Мальцев

Понад 15 тисяч учасників антитерористичної операції перебувають на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування.

Про це під час звіту в Укрінформі  про роботу у 2017 році Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО  сказав перший заступник голови  Держслужби  Ігор Мальцев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Служба здійснює моніторинг за кількістю ветеранів війни з числа учасників АТО, які перебувають на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування на першочергове отримання житла. Наразі таких осіб 15 086", - сказав Мальцев.

Він зазначив, що відповідно до закону про державний бюджет 2018 року розширено категорію ветеранів війни, яким надається компенсація для придбання житла.

"А саме особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи  та членам сімей загиблих при проведенні АТО передбачені видатки у розмірі 329 ,8 млн грн. Особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи та членам сімей загиблих при участі у бойових діях на території інших держав передбачено видатки у розмірі  200 млн грн. Особам  з інвалідністю внаслідок війни 3 групи та учасникам бойових дій при участі в АТО з числа внутрішньо переміщених соіб передбачено видатки в розмірі 25 млн грн", - поінформував Мальцев.

Також Мальцев наголосив, що  у 2017 році було змінено механізм забезпечення житлом ветеранів війни - замість жилого приміщення надається субвенція у вигляді грошової компенсації на придбання житла на всій території України за вибором учасника АТО. Розпорядником коштів виступає Міністерство соціальної політики.

Мальцев також поінформував, що за результатами роботи у 2017 році Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової компенсації у разі загибелі або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб, було прийнято рішення про надання статусу УБД 22 652 особам. Також прийнято рішення про виплату 89 інвалідам та 80 сім'ям загиблих учасників АТО одноразової грошової допомоги на загальну суму 73,4 млн грн.

Також торік було виплачено 6,5 млн грн одноразової грошової допомоги двом волонтерам, які отримали інвалідність через бойові дії в АТО, та 10 сім'ям загиблих волонтерів.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-