Фермерські господарства та їх кооперація. Презентація новоствореної ГС

Фермерські господарства та їх кооперація. Презентація новоствореної ГС "Союз українського селянства"

Укрінформ
25 січня 12.30 - Презентація ГС "Союз українського селянства"

Організатор: Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

Учасники: Іван Томич - президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України; Іван Заєць - голова ради президії Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували "Союз українського селянства", що ставить за мету розвиток фермерства

Асоціація фермерів та приватних землевласників України і Союз сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів заснували громадську спілку фермерів та їх кооперативів "Союз українського селянства".

Її презентація відбулась у четвер в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Мета нашої спілки - поступове зміцнення людського і природного капіталу села, основою якого мають стати фермерські господарства та їх кооперація. Це, насамперед, альтернатива нинішньому соціально-економічному устрою держави, що полягає у поступовій заміні монополій на кооперації, а агрохолдингів - на розвиток сімейного фермерства", - розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

За його словами, діяльність "Союзу українського селянства" буде спрямована, насамперед, на реалізацію Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки. Представники спілки вже розробили відповідну програму, яка передбачає створення в Україні протягом 3 років 250 тисяч феремерських господарств і більше мільйона робочих місць на селі. На сьогодні, зауважив Томич, в Україні налічується лише 33,4 тисячі фермерських господарств.

На його переконання, окрім створення нових робочих місць, у перспективі це дасть змогу знизити ціну на сільгосппродукцію в Україні на 20-30%, забезпечить відродження українського села, поліпшить екологію і родючість грунтів, а також сприятиме збереженню українських традицій.

Голова ради президії Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Заєць, у свою чергу, зауважив, що об'єднання двох великих організацій в одну спілку стало необхідністю, щоб "посилити в державі голос не просто фермерства, а всього селянства" і допомогти Україні стати на європейський шлях розвитку в аграрному секторі.

"Наше об'єднання спрямоване на координацію зусиль двох організацій у сприянні створенню в Україні правильної і перспективної організації в аграрному секторі", - сказав він.

За словами Зайця, новостворена спілка - аж ніяк не політичний, а виключно соціальний проект, мета якого - захист українського селянства і розвиток аграрного сектору держави.  Крім цього, зазначив Заєць, "Союз українського селянства” буде платформою для об’єднання аграрних громадських організації задля консолідації їх зусиль та загальної координації дій у відносинах з європейськими та світовими агарними об’єднаннями, на кшталт організації європейських фермерів та кооператорів „Копа Кочега” – єдиного голосу фермерів та їх кооперативів у Європейському Союзі.   

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-