Рейдерство на Херсонщині. Кому вигідне і як покласти йому край?

Рейдерство на Херсонщині. Кому вигідне і як покласти йому край?

Укрінформ
21 грудня, 15.00 - Хто стоїть за земельним рейдерством на Херсонщині.

Організатор:  ТОВ "Південна Українська Соєва Компанія" (ПУСК).

Учасники: Юрій Одарченко -  народний депутат України; Андрій Федоренко - генеральний директор ТОВ "Південна Українська Соєва Компанія"; Сергій Іванців - адвокат.

Підсумкові матеріали:

Депутат пропонує внести на розгляд ВР законопроект, що дозволить вводити тимчасові адміністрації в обленерго

Верховній Раді України запропонують розглянути законопроект щодо введення тимчасових адміністрацій в обленерго.

Про це заявив народний депутат Юрій Одарченко під час прес-конференції в Укрінформі.

«Законопроект, який дозволяє в разі його прийняття вводити на обленерго тимчасові адміністрації, вже підписаний депутатами з різних фракцій, і завтра ми його внесемо на розгляд ВР», - зазначив Одарченко. 

За його словами, в Україні виникла ситуація, «коли велика кількість обленерго знаходиться під контролем російського капіталу». 

Зокрема, наголосив він, "Херсонська обленерго належить структурі VS Energy, яка знаходиться під контролем Росії". 

"І в умовах ринкових відносин вони можуть за  кілька хвилин утворити хаос у цілій області, припинивши електропостачання ключовим споживачам", - пояснив народний депутат. 

У Херсоні, як зазначив Одарченко, відключається комунальне освітлення, ліфти. 

«Стосовно інструментів впливу на обленерго я хотів би провести паралелі з тим, як у банківській сфері регулятор НБУ має можливість у банк, який загрожує своїми діями економіці, ввести інститут тимчасових адміністрацій. Він (НБУ - ред.) бере банк під свій контроль. Ми пропонуємо запровадити аналогічний механізм у сфері енергетики: якщо підприємство-постачальник електричної енергії починає не виконувати свої обов'язки, загрожує енергетичній безпеці держави, або вчиняє інші дії, які ставлять під загрозу енергетичну безпеку України, Кабінет Міністрів може ввести на підприємства тимчасову адміністрацію, яка на себе перебирає функції керівництва цієї структури», -  розповів депутат. 

Окрім того, наголосив він, буде ініційована перевірка законності приватизації Херсонського обленерго.

«Я хочу нагадати колегам, що під час продажу Херсонського обленерго була дивна ситуація: начебто відбувався аукціон, який був заявлений, а по суті відбувся продаж одній юридичній особі. Ми в цьому вбачаємо серйозно порушене законодавство», -  підкреслив депутат.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-