«16 Днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні». Стартує міжнародна кампанія

«16 Днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні». Стартує міжнародна кампанія

1738
Ukrinform
24 листопада, 14.00 - Спільна заява міжнародних організацій з нагоди початку міжнародної кампанії «16 Днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні».

Організатори: Офіс Ради Європи в Україні.

Учасники: Олена Литвиненко - заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні; Богдан Крикливенко - Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Круден  Бронвін - голова Департаменту розвитку співпраці Посольства Канади в Україні; Наталія Федорович - заступник міністра соціальної політики України; Анастасія Дєєва - заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції; Катерина Левченко - президент ГО «ЛаСтрада - Україна».

Коротко. 16 днів активізму проти гендерно обумовленого насильства - це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня - Дня прав людини.  

На підтримку цієї громадської ініціативи Офіс Ради Європи в Україні спільно з іншими представниками міжнародних організацій, національних партнерів та представників громадського сектору представить спільну заяву-звернення про необхідність усунення всіх форм дискримінації щодо жінок як грубого порушення прав людини.

Довідково. Спільна заява міжнародних організацій та країн - членів Ради Європи з нагоди початку міжнародної кампанії «16 Днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні» буде доступна 24 листопада 2017 р. на сайті Офісу Ради Європи в Україні https://www.coe.int/en/web/kyiv

Підсумкові матеріали:

В Україні 25 листопада стартує міжнародна кампанія проти насильства

Із 25 листопада 2017 року стартує міжнародна кампанія «16 днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні», мета якої привернути увагу до проблеми насильства.

На прес-конференції в Укрінформі заступник голови офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко розповіла, що кампанія триватиме до 10 грудня 2017 року. 

«Такий термін вибраний досить символічно для того, щоб показати, що домашнє насильство, насильство над жінками, є кричущим порушенням прав людини. 10 грудня святкуватимуть День з прав людини. І сьогодні, зібравшись перед 25 листопада, ми  хотіли б привернути увагу до спільної заяви, яка була ініційована Офісом Ради Європи і яку підтримало багато посольств, міжнародних організацій, що якраз привертає увагу до гендерної нерівності», - зазначила Литвиненко.

За її словами, у заяві йдеться про необхідність усунення всіх форм дискримінації щодо жінок, засудження гендерних стереотипів, забезпечення захисту потерпілих від насильства, а також міститься заклик до України ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству ("Стамбульську конвенцію").  

Голова Департаменту розвитку співпраці Посольства Канади в Україні Круден Бронвін заявила, що незважаючи на значні зусилля, насильство проти жінок "залишається одним із найбільших злочинів, який продовжує здійснюватися в усьому світі".

«Згідно з даними міжнародної статистики, кожна третя жінка протягом свого життя стає жертвою фізичного або сексуального насильства», - наголосила вона і закликала не замовчувати проблему. 

У свою чергу, заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович повідомила, що в рамках кампанії проти насильства 24 листопада о 17. 00 в обласних центрах підсвітять помаранчевим кольором адміністративні будівлі - мерії, облради, облдержадміністрації. 

«Ми хочемо привернути увагу до цієї проблеми по всій країні», -  зазначила Федорович.

Вона також повідомила про заплановані включення з низкою міст. 

«Таким символічним жестом покажемо, що в суспільстві має панувати сила думки і сила інтелекту, сила поваги до людини та її прав. Це ключові меседжі, які мають бути в суспільстві», -  наголосила урядовець. 

Як повідомлялося, у столиці 24 листопада відбудеться акція "Флешмоб міст", коли помаранчевим кольором підсвітять Монумент Незалежності в Києві та визначні архітектурні об'єкти ще у 15 містах України. 

Монумент Незалежності символічно розпочне відлік всесвітньої кампанії 16 Днів Активізму проти гендерно зумовленого насильства в Україні. 

Українці безкоштовно телефонуватимуть на гарячу лінію ГО «Ла Страда-Україна» за номером 116-123

У 2017 році на гарячу лінію з попередження домашнього насильства надійшло 26 тисяч звернень - президент Ла Страда-Україна

Протягом 2017 року на національну гарячу лінію ГО «Ла Страда-Україна» з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації надійшло 26 тисяч звернень.

Про це повідомила президент громадської організації «Ла страда-Україна» Катерина Левченко на прес-конференції в Укрінформі.

«На національну гарячу лінію з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації надійшло більше 26 тисяч звернень у 2017 році. Це ще мало. І абсолютна більшість цих звернень -  96% -  стосуються питань домашнього насильства», -  зазначила Левченко.

Вона повідомила, що національна гаряча лінія переходить на загальноєвропейський номер 116-123.

«З  25 листопада, саме на честь акції «16 днів проти насильства», національна гаряча лінія переходить на загальноєвропейський номер 116-123. Короткий європейський номер, який наданий нам Національною комісією державного регулювання у сфері зв'язку та інформатизації та Українською асоціацією операторів зв'язку «Телас», - розповіла  Левченко. 

Вона пояснила, що з мобільного телефону громадяни безкоштовно телефонуватимуть на номер 116-123. 

Як зазначила Левченко, консультування громадян важливе по всій Україні, але особливо важливе на тимчасово окупованих територіях. 

«Близько 3% дзвінків ми отримуємо саме з окупованих територій і з так званої сірої зони.  Якщо порахувати, це близько 900 дзвінків лише у 2017 році. Це люди, яким потрібна допомога, дуже часто психологічна підтримка», -  повідомила президент ГО «Ла Страда-Україна».

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-