Прозорі ради: що об'єднує Балогу та Філатова?

Прозорі ради: що об'єднує Балогу та Філатова?

1543
Ukrinform
30 жовтня, 14.00 - Прозорі Ради: що об'єднує Балогу та Філатова? 

Організатор: Центр "Ейдос".

Учасники: Віктор Таран - голова Центру "Ейдос"; Дарія Слизьконіс - експерт Центру "Ейдос", координатор Коаліції “Прозорі Ради”; Гюнель Бабакішієва - юрист Центру “Ейдос”; Іван Омелян - регіональний координатор Реанімаційного Пакету Реформ.

До участі запрошено координаторів із регіонів, які поділяться реальними кейсами з областей.

Коротко. Протягом 2014-2016 років Верховною Радою було ухвалено низку  законів, покликаних змінити на краще роботу рад на місцях: усунути корупцію та зробити ради більш відкритими для громадян. Експерти Центру "Ейдос", який входить до коаліції "Прозорі Ради", провели моніторинг імплементації цих норм у 2017 році. Під час прес-конференції вони представлять результати дослідження та розкажуть, у яких місцевих радах антикорупційні норми втілюють найкраще, а де - найгірше. Крім того, буде представлено рейтинг і наведено приклади найбільш кричущих фактів порушення законодавства на місцях.

Довідково. Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект “Посилення коаліції РПР”) в рамках виконання проекту “Прозорі Ради: адвокасі кампанія з імплементації антикорупційного законодавства місцевими радами”, який впроваджується Центром “Ейдос”.

Підсумкові матеріали:

ОТГ показали найкращий рівень імплементації антикорупційного законодавства - експерти 

Імплементація на місцевому рівні антикорупційного законодавства краще йде в об'єднаних територіальних  громадах.

Про це на прес-конференції, що відбулася 30 жовтня в Укрінформі, сказав голова Центру політичних студій та аналітики "Ейдос" Віктор Таран, повідомляє кореспондент агентства.

"Зараз в суспільстві тривають дискусії про те, йдуть рішучі реформ чи ні. На центральному рівні парламент ухвалив низку законів, які повинні на місцях зробити владу відкритішою, прозорішою, і давати інструменти реальної участі громадянам у житті їхнього самоврядування. ...Якщо говорити про рівень імплементації, ми можемо стверджувати, що ОТГ показали найкращий рівень імплементації, і одна з причин цього - реформа децентралізації", - сказав Таран. 

Зазначається, що аналіз був здійснений на основі 260 офіційних документів 20 рад у Дніпропетровській, Кіровоградській, Хмельницькій, Рівненській та Закарпатській областях.

Так, за даними  дослідження, серед  5 областей найбільшу відкритість продемонструвала Кіровоградська область. Її місцеві ради стали відкриті в середньому на 75% (зростання на 33% за 6 місяців). Найменш відкритою, за результатами  моніторингу,  залишається Хмельницька область  - лише 55% практик відкритості, впроваджені радами цієї області. 

Серед усіх норм місцеві ради найкраще реалізовують доступ до пленарних засідань, оприлюднення проектів рішень рад, поіменне голосування, розгляд е-петицій. Найгірше - створення наглядових рад при комунальних підприємствах, наявність доступного механізму ініціювання громадських слухань.

За словами експерта Центру "Ейдос", координатора коаліції "Прозорі Ради" Дарії Слизьконіс, за фактом на місцях є дуже багато перепон, які заважають налагодженню зв'язку між громадянським суспільством і владою.

"За фактом, коли громадянин приходить до органів місцевої влади, він стикається з тим, що не може реалізувати свої права, які безпосередньо передбачені законом. Чому так стається? Тому що ці норми банально не імплементовані. Наприклад, закон говорить, що є вільний доступ до сесії. А регламент місцевої влади говорить, що громадяни не мають вільного доступу до сесій, а лише представники ЗМІ... Якщо ми говоримо про те, що всі проекти рішень, які розробляють місцеві влади, мають оприлюднюватися за 20 робочих днів, в регламенті можемо зустріти, що вони можуть оприлюднюватися за 5 робочих днів до розгляду", - навела приклади експерт.

Як зазначила юрист Центру "Ейдос" Гюнель Бабакішієва, є проблеми на місцях і з прийняттям бюджетного регламенту, який передбачає участь громадян у формуванні бюджету, з етичними кодексами, які прописують, зокрема, як діяти депутатам місцевих рад у разі виникнення конфлікту інтересів, отриманні подарунків, спілкуванні в соціальних мережах тощо.

За словами регіонального координатора Реанімаційного пакету реформ Івана Омеляна, імплементація реформ на місцях відбувається зараз завдяки діям громадських активістів.

"Те що відбулося в регламенті місцевих рад, то це тиск громадськості... Завдяки такому тиску, зокрема і тиску коаліції "Прозорі ради", в багатьох містах змінилися правила роботи міських рад, а звідси і правила роботи багатьох органів", - сказав Омелян. 

За його словами, завдяки такій роботі у громадян з'являється власне бачення того, що саме вони хочуть змінити у власній громаді. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>