Гучні справи політичних в'язнів Криму

Гучні справи політичних в'язнів Криму

2033
Ukrinform
19 жовтня, 15.30 - Справи політичних в'язнів Криму. 

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Юлія Каздобіна - радник міністра інформаційної політики України з питань Криму; Ділявер Меметов - координатор  кримська ГО «Кримська солідарність», син політичного в'язня Кремля Ремзі Меметова; Муміне Салієва - дружина політичного в'язня Кремля Сейрана Салієва; Ескендер Барієв - голова ГО «Кримськотатарський ресурсний центр»; Євгенія Андреюк - заступниця координатора ГО «КримSOS».

Підсумкові матеріали:

Росія здійснює ксенофобську політику щодо кримських татар - експерт

Російська Федерація здійснює ксенофобську політику щодо корінного народу Криму та систематично працює над тим, щоб дискредитувати імідж кримських татар на міжнародній арені.

Про це заявив голова правління ГО «Кримськотатарський ресурсний центр» Ескендер Барієв 19 жовтня під час прес-конференції в Укрінформі.

«На сьогодні ми є свідками геноциду, що триває проти кримських татар (у Росії). Ті системні арешти, обшуки, затримання та залякування людей - це все є прояв ксенофобії щодо корінного народу Криму... За нашою статистикою, за три роки окупації у Криму було вбито близько десяти осіб, вісім з яких - це кримські татари. Серед 15 викрадених людей, яких не знайшли до сьогодні, 11  - це кримські татари. За нашими даними, на сьогодні проведено 1167 обшуків у будинках і культурно-адміністративних закладах, у тому числі 902 - у помешканнях кримських татар і мусульман. Також проведено 1491 допит, при цьому допитано 1071 представника корінного народу. 952 громадян були незаконно затримані, в тому числі 649 представників кримськотатарського народу. 53 особи є політичними в'язнями Криму, 28 із них є кримськими татарами. Ці цифри чітко доводять ту ксенофобську, репресивну політику російської держави стосовно корінного народу Криму», - уточнив Барієв.

Він зауважив, що у жодного з тих кримських татар, у чиїх будинках проводились обшуки, російські спецслужби не виявили ані зброї, ані «інструкцій» щодо проведення яких-небудь терористичних акцій.

«Російська Федерація сьогодні систематично працює над тим, щоб дискредитувати імідж кримських татар на міжнародній арені, тому що кримський національний рух із самого початку веде ненасильницьку боротьбу за свої права. При цьому іслам не дорівнює тероризму - натомість ця релігія закликає до мирного співіснування із сусідами», - додав голова ГО «Кримськотатарський ресурсний центр».

Окупаційна влада в Криму порушила десять нових кримінальних справ проти активістів

У Криму окупаційна влада порушила десять нових кримінальних справ проти активістів, шість із яких - минулого тижня.

Про це повідомила заступниця координатора ГО «КримSOS» Євгенія Андреюк 19 жовтня під час прес-конференції в Укрінформі.

«Ще місяць тому ми говорили про те, що закінчуються великі кримінальні справи та до 1 жовтня минає рік, як не порушувались кримінальні, політично вмотивовані справи в Криму. Місяць тому ми говорили про викрадення Рената Параламова, вироки Ахтему Чийгозу, Ільмі Умерову, Миколі Семені... Наша спільнота планувала й далі вживати заходи щодо обміну засуджених, щодо підтримки їхніх сімей. Зараз, три тижні потому, ми говоримо про десять нових кримінальних справ, порушених у Криму: чотири з них порушили 2 жовтня, шість - минулого тижня. Виявилось, що дуже швидко й непередбачувано окупаційна влада може затримати людей, заарештувати та порушити кримінальні справи проти них і, на жаль, ті терміни, що їм загрожують, є дуже значними, і оптимістичні прогнози навряд чи хтось із нас може зробити. Та пропри всю хвилю затримань і те, що вони відбувались у досить вульгарній формі (були побиті й затримані й ті, хто їх підтримував), кримськотатарська спільнота відреагувала несподівано для окупаційної влади: у суботу більше ста людей вийшли на одиночні пікети по всьому Криму», - зазначила вона.

Як повідомляв Укрінформ, 14 жовтня в окупованому Криму пройшли одиночні пікети проти свавілля силовиків. Пікетники тримали у руках плакати з написами "Кримські татари не терористи", "Припиніть репресії проти кримських татар", "Зупиніть свавілля силовиків Криму", "Стоп арештам, обшукам, крадіжкам мусульман". Всього поліція затримала 49 осіб, які брали участь в одиночних пікетах. Після отримання від них пояснень учасники заходів відпустили. Нині окупаційна влада намагається встановити організаторів одиночних пікетів.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>