Мін'юст про підсумки роботи аграрних антирейдерських штабів

Мін'юст про підсумки роботи аграрних антирейдерських штабів

1255
Ukrinform
4 вересня о 15.00 - Перші підсумки роботи аграрних антирейдерських штабів. 

Учасник: Олена Сукманова - заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації.

Підсумкові матеріали:

Мін’юст просить ГПУ та МВС вирішити питання щодо випадків аграрного рейдерства у Врадіївці 

Міністерство юстиції України просить Генеральну прокуратуру та Міністерство внутрішніх справ розібратися з аграрним рейдерством у Врадіївці Миколаївської області.

Про це у ході прес-конференції в Укрінформі щодо перших підсумків роботи аграрних антирейдерських штабів повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

 "Це навіть не рейдерство, це просто зухвале знущання над людьми, в тому числі з фізичною розправою. Ми вже звернулися і до керівника Миколаївської області, звернулися до Генеральної прокуратури і до Міністерства внутрішніх справ для того, щоб взяти цю ситуацію під особистий контроль, бо ви просто не уявляєте, в якому стані там знаходяться люди. Я сподіваюся, що ми спільними зусиллями це питання вирішимо, бо ми пообіцяли людям стати їхнім локомотивом у боротьбі з цим рейдерством", - сказала Сукманова. 

Вона зазначила, що жителі Врадіївки зіштовхнулися із проблемою підробки договорів оренди та самовільного захоплення їхніх земель. 

"Зверталася до нас голова сільської ради і каже, що я вже 5 років не можу нікому виділити земельну ділянку земель запасу, це навіть не пайові земельні ділянки громадян, це землі села. Бо просто зухвалими діями вночі заганяються комбайни, ореться земля, засівається, а потім вже охороняється міліціонерами приватної компанії... Купа договорів, які укладені на мертвих людей. У 2014 році помирає людина, у 2015 - укладаються земельні правовідносини. Це продовжується там роками", - сказала Сукманова.

Найбільше страждають від аграрного рейдерства Херсонська, Миколаївська, Кіровоградська та Дніпропетровська області - Мін’юст

Найбільше випадків аграрного рейдерства спостерігається в центральних областях України -  Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

Про це розповіла заступник міністра юстиції Олена Сукманова на прес-конференції в Укрінформі.

“Найбільш “гарячими” регіонами по кількості звернень і кількості дійсних порушень — це Центральна Україна, тобто місця скупчення сільськогосподарських земель: Херсонська, Миколаївська, Кіровоградська, Дніпропетровська області”, - зазначила Сукманова.

Водночас, за її словами, практично відсутні випадки аграрного рейдерства у Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Сукманова зауважила, що завдяки роботі антирейдерських аграрних штабів, до яких входять представники Міністерства юстиції, облдержадміністрацій, МВС, Держгеокадастру та профільних асоціацій і які працюють у всіх регіонах вже протягом двох тижнів, 21 звернення щодо рейдерства було передано в правоохоронні органи й порушено п’ять кримінальних справ.

Крім того, урядовець уточнила, що окремі справи порушують ще й за окремими зверненнями громадян.

“Ми обробили близько двох тисяч звернень громадян, зробили більше 300 виїздів по регіонах, збираємо людей у сільські ради, виставляємо намети, консультуємо, поширюємо інформацію про діяльність антирейдерських аграрних штабів, щоб люди знали, куди звертатися”, - пояснила заступник міністра.

При цьому вона наголосила, що не всі питання, із якими громадяни звертаються до антирейдерських штабів чи мобільних груп стосуються “класичного рейдерства”. Зокрема, серед проблемних питань Сукманова виокремила також ситуації, коли люди просто не реєструють договори оренди, підписують двічі договори оренди земельної ділянки з різними орендарями, випадки підписання договорів оренди на мертвих громадян тощо.

“Є випадки не рейдерства, а крадіжки врожаю, коли вночі на поле заганяються комбайни і просто збирають чужий врожай”, - додала урядовець.

Також вона розповіла, що антирейдерським аграрним штабам вдалося запобігти декільком силовим зіткненням на полях.

Разом з тим, Сукманова запевнила, що тенденція до збільшення рейдерства в агросфері не спостерігається і нагадала, що антирейдерські штаби працюватимуть в усіх областях України до 15 листопада.

Як повідомлялося раніше, 9 серпня уряд підтримав ініціативу Мін’юсту щодо створення в регіонах оперативних штабів, покликаних боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк


Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-