Депутатські канікули. Нардепи відвідали прикордонні регіони, що межують з державою-агресором

Депутатські канікули. Нардепи відвідали прикордонні регіони, що межують з державою-агресором

1895
Ukrinform
4 вересня, 14.00 - “Підсумки проведення депутатських канікул у прикордонних областях України, які суходолом і морем межують з державою-агресором”. 

Організатор: Сергій Рудик, народний депутат України.

Учасники: Cергій Рудик (БПП), Сергій Шахов (Воля народу), Вікторія Сюмар (НФ), Дмитро Лубінець (БПП), Ігор Артюшенко (БПП) - народні депутати.

Підсумкові матеріали:

Комітет з інформполітики пропонує Раді запровадити акцизні марки на російські книги 

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики пропонує Раді запровадити акцизні марки на російські книги.

Про це сказала голова Комітету Вікторія Сюмар під час засідання Погоджувальної ради парламенту в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики за літо був напрацьований цілий пакет законопроектів, покликаний далі захищати український інформаційний простір. Зокрема, ми хочемо захистити українських книговидавців, запропонувавши такий інноваційний захід, як акцизну марку на російську книжку, для того, щоб боротися із піратством у цій сфері», - сказала Сюмар.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2017 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту". 

Відповідно до закону, не може бути ввезена на митну територію України видавнича продукція, яка за своїм змістом: спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади;пропагує війну, вчинення терористичних актів;пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку;розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу; зазіхає на права і свободи людини;пропагує державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України; використовує шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді.

Не потребує отримання дозволу на ввезення видавнича продукція, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

Раді запропонують на розгляд кілька законопроектів щодо захисту держкордону

Група народних депутатів 5 вересня планує зареєструвати три законопроекти, що стосуються облаштування державного кордону та захисту прикордонних регіонів.

Про це повідомив народний депутат України, керівник ініціативної групи «депутатські канікули» Сергій Рудик 4 вересня під час прес-конференції в Укрінформі.

«З 24 липня по 10 серпня ми об'їхали дев'ять областей: вісім із них, які межують із країною-агресором, а також Одеську область, яка межує з невизнаною республікою Придністров'я. Після повернення, 11 серпня, ми створили робочу групу з числа народних депутатів - учасників поїздки (а їх було сумарно 15), які представляють три депутатські фракції та групи: «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт» і «Воля народу». Ця група напрацювала ряд законопроектів, три з яких завтра (5 вересня) ми готові зареєструвати», - сказав Рудик.

Загалом, за його словами, робоча група напрацювала зміни до законів «Про державний кордон України», «Про військово-цивільні адміністрації», «Про державний бюджет України», а також Водного та Земельного кодексів України. До того ж, пропонують зміни до деяких законів щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні АТО, зазначив Рудик.

Так, напрацьованими законодавчими ініціативами пропонується державний кордон визначати не лише як лінію, але й систему інженерно-технічних споруд для реального захисту. Та найголовніше - законодавчо закріпити необхідність встановлення кордону з Росією, незважаючи на призупинення демаркації Російською Федерацією в односторонньому порядку, сказав депутат.

Зокрема, зміни до закону «Про державний бюджет України» передбачають збільшення видатків Держприкордонслужбі (не менше 600 млн грн) для реалізації першого етапу підвищення щільності охорони державного кордону шляхом створення мобільних польових містечок. Крім того, ініціатори законопроекту пропонують спрямувати 15 млн грн на встановлення вишки у місті Покровськ Донецької області та 5 мільйонів - на забезпечення бібліотек військових і прикордонних частин сходу літературою з історії України.

Зазначалося, що у рамках робочої поїздки народні обранці побували в Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій, Херсонській, Миколаївській і Одеській областях. За час робочої поїздки вони відвідали об'єкти чотирьох регіональних управлінь, сім контрольних пунктів в'їзду-виїзду, шість міжнародних і міждержавних пунктів пропуску, 12 прикордонних загонів, 12 підрозділів, два місцевих пункти пропуску, відвідали три державних підприємства оборонного значення, а також провели дев'ять прийомів громадян.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-