Презентація спецпроекту про участь приватних військових компаній, підконтрольних ФСБ, у військовій агресії Кремля на Донбасі та в Сирії

Презентація спецпроекту про участь приватних військових компаній, підконтрольних ФСБ, у військовій агресії Кремля на Донбасі та в Сирії

3351
Ukrinform
30 серпня, 11.00 - «Російські приватні військові компанії: гарматне м'ясо ФСБ для Донбасу та Сирії».

Учасники: Дмитро Золотухін – заступник міністра інформаційної політики України; Михайло Макарук – спікер міжнародної волонтерської спільноти «ІнформНапалм»; представник Служби безпеки України.

Коротко. Міжнародна волонтерська спільнота «ІнформНапалм», за підтримки Міністерства інформаційної політики України та участі Служби безпеки України презентує спецпроект з інформацією про участь приватних військових компаній під контролем ФСБ у військовій агресії Кремля на Донбасі та в Сирії.

Довідково. Волонтери, активісти та державні органи продовжують працювати над документуванням злочинів Російської Федерації та збором доказів про розв'язання агресивної війни проти України в порушення міжнародних норм. Серед доказів участі у бойових діях на суверенній території України представників збройних сил Росії та незаконних збройних угруповань, окремим аспектом стоїть питання присутності найманців, що виконували бойові завдання за гроші приватних військових компаній (ПВК). Зокрема, учасники та бійці так званого ПВК «Вагнера» навіть отримували державні винагороди за вбивства українців.

Підсумкові матеріали:

На Донбасі вже ідентифіковано понад 75 військових підрозділів РФ - речник «Inform Napalm»

Представники міжнародної волонтерської спільноти «Inform Napalm» ідентифікували понад 75 військових підрозділів Російської Федерації, які брали участь у конфлікті на Донбасі.

Про це повідомив спікер міжнародної волонтерської спільноти «Inform Napalm» Михайло Макарук на прес-конференції в Укрінформі.

«На даний момент в «Inform Napalm» найбільша база даних у світі щодо присутності російських військ на Донбасі. Вже ідентифіковано більш ніж 75 військових підрозділів, представники яких брали участь у конфлікті на Донбасі. Це кадрові військові сили», - сказав Макарук.

Крім того, волонтери «Inform Napalm» помітили на Донбасі 44 типи новітнього озброєння, яке виготовлялось на території РФ і нікуди не експортувалось. Зокрема, йдеться про новітні модифікації танків, безпілотні апарати, гвинтівки, системи радіоелектронної боротьби, системи зв'язку, військові вантажівки. 

«Деякі з цих зразків навіть ще не прийняті на озброєння - вони перебувають на стадії, так би мовити, клінічних випробувань на Донбасі», - зауважив речник волонтерської спільноти.

Мінінфополітики планує передати СБУ зібрані InformNapalm дані про російські приватні військові компанії в Україні

Міністерство інформаційної політики України планує передати до правоохоронних органів матеріали про діяльність російських приватних військових компаній, найманці яких причетні до агресії у Криму та на Донбасі.

Про це повідомив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін на прес-конференції в Укрінформі, під час якої відбулась презентація спецпроекту «Російські приватні військові компанії: гарматне м'ясо ФСБ для Донбасу та Сирії» міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm».

«Ми б хотіли всю цю інформацію передати правоохоронним органам, Службі безпеки України. В нас було дуже багато питань, які стосувались легітимізації матеріалів і даних, які напрацьовані міжнародною волонтерською спільнотою InformNapalm... У InformNapalm є специфіка: оскільки ми знаходимось у стані війни, для того, щоб зберегти членів волонтерської спільноти і не піддавати небезпеці членів їхніх сімей, вони не розкривають свої особи, обличчя», - пояснив Золотухін.

Посадовець також зазначив, що Міністерство інформаційної політики подумає над розробкою офіційних листів до СБУ та Міністерства юстиції України задля підготовки матеріалів до міжнародних судів.

За даними міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, участь у російській агресії в Україні брали такі приватні військові компанії, як МАР, E.N.O.T group, Вагнер і Cossacks. Найбільше найманців постачала саме остання з них. Крім того, було ідентифіковано на Донбасі понад 75 військових підрозділів Російської Федерації та 44 типи новітнього озброєння.

У своїх анкетах найманці зазначали, що розраховують на зарплату у 5,5 тис. дол. за перший рік роботи та по 6 тис. дол. - у другий і третій.

Золотухін також підкреслив, що приватні військові компанії є для Росії бізнесом, який здебільшого контролюється ФСБ.

«У нас є інформація, що приватні військові компанії для Росії - це значний бізнес, який здебільшого контролюється Федеральною службою безпеки Російської Федерації. Найвищі чини в ФСБ дійсно контролюють цей процес, мають безпосередній доступ до інформації щодо усіх процесів, що здійснюються, про участь таких членів таких організацій на території України, про кошти, які виділяються на їхню присутність і обмундирування, про їх направлення до гарячих точок, зокрема в Сирію», - сказав Золотухін.

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm була заснована в 2014 році після початку військової агресії Росії в Україні. Вона також здійснює розвідувальну роботу щодо аналогічних дій РФ у Сирії та Грузії.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>