Невідкладні ініціативи Мін’юсту. Відомство започаткувало в регіонах аграрні антирейдерські штаби

Невідкладні ініціативи Мін’юсту. Відомство започаткувало в регіонах аграрні антирейдерські штаби

2484
Ukrinform
11 серпня, 11.30 - Створення в регіонах аграрних антирейдерських штабів за ініціативи Мін’юсту.

Організатор: Міністерство юстиції України. 

Учасники: Олена Сукманова - заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації; Геннадій Новіков - голова Громадської спілки «Аграрний союз України»; Андрій Кошиль - президент Асоціації «Земельна спілка України»; Михайло Соколов - заступник Голови Громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада»; Іван Томич - президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Підсумкові матеріали:

Мін'юст має намір ускладнити доступ до посади державного реєстратора

У Міністерстві юстиції обговорюють питання щодо удосконалення законодавства стосовно підвищення професійності та відповідальності державних реєстраторів.

Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова під час прес-конференції в Укрінформі.

«Я зараз піднімаю питання, і ми обговорюємо це на рівні міністерства, яким саме чином удосконалити законодавство щодо підвищення професійності реєстраторів і їхньої відповідальності. Точно ми ускладнимо вхід до цієї професії», - заявила Сукманова.

За її словами, якщо будуть внесені відповідні зміни в законодавство, то стане складніше отримати акредитацію державного реєстратора, а також -  треба буде довести, що людина, яка хоче обійняти посаду державного реєстратора, справді має юридичну освіту, а не «папірець про неї». 

«Я думаю, що до цієї законодавчої ініціативи ми будемо залучати і громадські організації», - підкреслила заступник міністра юстиції.

Ринок землі в Україні не можна відкривати до вирішення проблеми агрорейдерства - експерт

В Україні необхідно вдосконалити законодавство у сфері запобігання аграрному рейдерству та налагодити механізм боротьби з ним, перед тим як відкривати ринок земель сільськогосподарського призначення.

Про це заявив заступник голови Громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» Михайло Соколов під час прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Якщо ми цю проблему (агрорейдерства в Україні - авт.) не вирішимо, то, на мій погляд, ні про яке запровадження ринку землі просто неможливо говорити. Тому що не можна торгувати тим, на що толком немає правовстановлюючих документів", - підкреслив Соколов.

Він пояснив, що в першу чергу в Україні необхідно запровадити більш серйозне покарання для державних реєстраторів, які неправомірно перереєстровують права власності на рухоме та нерухоме майно в Україні. 

Соколов наголосив, що також потрібно повністю перевести реєстри власності в електронну форму і надати державним реєстраторам повний доступ до них.

Як повідомлялось, торік Верховна Рада ухвалила закон, який унеможливлює застосування поширених схем з відбирання майна. Цей антирейдерський закон передбачає, зокрема, покарання до 10 років ув'язнення за махінації з реєстрами з боку реєстраторів. 

Нещодавно Міністерство юстиції України ініціювало створення оперативних штабів у кожній області задля боротьби з аграрним рейдерством.

Мін'юсті очікують відповіді правоохоронних органів щодо направлених 20 звернень стосовно рейдерства

Міністерство юстиції України очікує відповіді від правоохоронних органів з приводу направлених понад 20 звернень, що стосуються рейдерства.

Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова під час прес-конференції в Укрінформі.

«Що стосується відповідальності реєстраторів, то не знаю статистику Міністерства внутрішніх справ, але я знаю, що комісія у Міністерстві юстиції (Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації - ред.) після засідань направила більше 20 звернень із проханням порушити кримінальну справу. Ми зараз направили листи із запитом, щоб з'ясувати, що, власне, відбувається по цих зверненнях, поки що відповіді не отримали. А навіть по тих листах, по яких отримали відповідь, написано, що йде досудове розслідування», - повідомила Сукманова. 

Вона наголосила, що за інформацією місцевих органів влади, справи, які направлені за ініціативи Міністерства юстиції, це «така собі крапля в море інших справ, які порушені за ініціативою власників, орендарів і фермерських господарств». 

«На жаль, ми не можемо констатувати факт, що вони (справи - ред.) належним чином розслідуються. І я дуже чекаю того дня, коли ми можемо офіційно сказати: ось реєстратор, який вчинив злочинну дію і він покараний тюремним ув'язненням», - зазначила заступник міністра юстиції.

Як повідомлялося, раніше міністр юстиції Павло Петренко заявив, що відомство передало до Національної поліції та Національного антикорупційного бюро України близько 20 справ, що стосуються рейдерства.

Аграрії пропонують запровадити в Україні фінансову відповідальність державних реєстраторів за помилки 

Всеукраїнська аграрна рада пропонує запровадити в Україні фінансову відповідальність за умисні чи неумисні помилки, які здійснюють державні реєстратори при оформленні прав власності на рухоме чи нерухоме майно.

Про це заявив заступник голови Громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» Михайло Соколов під час прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентств .

"Ми будемо наполягати на тому, щоб фінансова відповідальність реєстратора наступала просто по факту занесення ним недостовірних або помилкових даних. Ось він зробив помилку і повинен за неї відповідати, і ми будемо наполягати на тому, щоб ця відповідальність була дуже високою", - пояснив свою позицію Соколов.

Він зауважив, що в Україні наразі державні реєстратори несуть кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних лише якщо буде доведено, що це здійснено умисно.

Соколов наголосив, що, на його думку, фінансова відповідальність має бути і в разі умисного внесення недостовірних відомостей і в разі неумисного.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-