Кінець літа - початок осені. На які погодні сюрпризи чекати?

Кінець літа - початок осені. На які погодні сюрпризи чекати?

Укрінформ
4 серпня об 11.00 відбулася прес-конференція на тему: “Чим здивує нас погода наприкінці літа  та на початку осені?”(Зала 1).

Організатори: Укрінформ та Український науково-дослідний метеорологічний інститут НАН України.

Доповідала: Вазіра Мартазінова - завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту  НАН України.  

Підсумкові матеріали:

Спека в Україні до середини серпня спаде до комфортних 24 градусів - синоптики

У другій половині серпня температура повітря в Україні становитиме в середньому 24 градуси вдень.

Такий прогноз озвучила заввідділом кліматичних досліджень і довготривалих прогнозів Українського гідрометеорологічного інституту НАНУ Вазіра Мартазінова на прес-конференції в Укрінформі.

"Вже в другій половині серпня температура в Україні стане комфортною - до 24 градусів удень", - сказала Мартазінова.  

За її словами, зниження температури в серпні очікується приблизно  7-8-го числа. Температура, починаючи із Заходу, падатиме. Після 8 серпня температура знову підвищиться і буде в межах 30 градусів вдень. Починаючи з 13-го числа із заходу прийде похолодання, і температура до 20-21 серпня знизиться.

"Але найбільше похолодання буде в кінці місяця. Тобто зараз ми повинні цю спеку пережити, і після 10 серпня буде зниження температури. І далі, десь з середини серпня, по суті, починається осінь. Вже не буде таких високих температур, буде доволі комфортно", - зазначила учений.

Вона додала, що на більшій території України в серпні очікується дефіцит опадів - до 14 серпня вони якщо і будуть, то незначні. Тільки у другій половині місяця очікуються помітні опади - до 20 мм, спочатку по Західній Україні, а до 24 серпня накриють практично всю територію України, і 27-28-го очікуються дуже сильні опади.

"Тобто перша половина серпня - з відносно незначними опадами, а з другої половини, коли станеться похолодання, слід чекати великих опадів, зливового характеру, але без гроз", - сказала Мартазінова.

У вересні, за її прогнозами, температура буде в межах норми по всій території України - середньомісячна температура становитиме 17-20 градусів. Вже з початку вересня слід чекати зниження температури, сильне зниження буде в середині місяця, проте в кінці місяця температура підвищиться, настане бабине літо, зазначила синоптик.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-