Чому саботується справа судді?

Чому саботується справа судді?

2068
Ukrinform
27 липня о 13.00 відбулася прес-конференція на тему: “Чому ГПУ саботує справу судді Бабенка?”

Організатор: ГО “Всеукраїнське об’єднання Автомайдан”.

Учасники: Олексій Гриценко — голова ВГО “Автомайдан”; Роман Маселко — член Громадської ради доброчесності, активіст “Автомайдану”; Віталій Титич — співкоординатор Громадської ради доброчесності, член "Адвокатської дорадчої групи"; Сергій Горбатюк - керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ України.

Підсумкові матеріали:

Горбатюк написав на ім`я генпрокурора заяву про злочин його заступника Столярчука

Керівник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк написав на ім`я генерального прокурора Юрія Луценка заяву про злочин заступника генпрокурора з питань слідства Юрія Столярчука.

Про це він повідомив під час прес-конференції в Укрінформі.

Заступник генпрокурора Столярчук блокує повідомлення про підозру екс-міністру юстиції Лукаш - Горбатюк

Заступник генерального прокурора з питань слідства Юрій Столярчук з лютого поточного року  блокує повідомлення про підозру екс-міністру юстиції Олені Лукаш.

Про це він повідомив під час прес-конференції в Укрінформі керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк.

Горбатюк написав на ім`я генпрокурора заяву про злочин заступника генпрокурора Столярчука

Керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк написав на ім`я генпрокурора заяву про злочин заступника генпрокурора з питань слідства Юрія Столярчука.

 Про це він повідомив під час прес-конференції в Укрінформі.

"Я написав заяву про злочин заступника генпрокурора Юрія Столярчука 21 липня 2017 року. Заява стосується ст. 343 Кримінального кодексу - це втручання в діяльність працівника правоохоронного органу з метою  прийняття неправомірних рішень. Відповіді на цю заяву до сьогоднішнього дня немає", - сказав він.

Горбатюк розповів, що Столярчук систематично використовує свої повноваження для зміни слідчих підрозділів, аби таким чином прибрати слідчих, котрі не виконують вказівки, направлені на уникнення відповідальності фігурантами кримінальних справ.

"Тільки в нашому Департаменті, якщо брати за останній рік, в такий спосіб змінено слідчі підрозділи у семи кримінальних провадженнях. Всі ці рішення приймалися без вивчення кримінальних проваджень. Просто тому, що так захотів Столярчук. І не дивлячись на оскарження цих рішень генпрокурору", - додав він.

Керівник Департаменту спецрозслідувань уточнив, що Столярчук у такий спосіб у його підрозділу забрав кримінальне провадження відносно екс-міністра доходів та зборів Олександра Клименка, провадження стосовно суддів Апеляційного суду Києва, а також кримінальну справу стосовно продажу приміщень МінАПК у часи Олександра Присяжнюка. "Ці рішення (про передачу кримінальних справ - ред.) приймаються за відсутності законних підстав з метою добитися непритягнення до кримінальної відповідальності певних осіб. Кожне з цих рішень оскаржувалося і на кожне з них реагування не було", - додав він.

За словами Горбатюка, останньою краплею стала передача двох кримінальних справ відносно голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка від Департаменту спецрозслідувань до Головного слідчого управління Генпрокуратури.

Кримінальні провадження були порушені ще у 2014 році прокуратурою Черкаської області за фактом тиску голови суду Бабенка  на свого підлеглого суддю, а також сприяння ним у відчуженні в незаконний спосіб нерухомості на користь комерційного підприємства. Через те, що кримінальні справи фактично не розслідувалися, і через тиск громадськості вони були передані підрозділу Горбатюка.

 "Слідчі та прокурори зібрали достатньо доказів для повідомлення про підозру голові Апеляційного суду Черкаської області. Такий проект був складений і наданий у березні  заступнику генпрокурора Столярчуку, який має повноваження  підписувати підозри суддям. З того часу до середини липня жодної офіційної відповіді щодо недостатності доказів, будь-яких порушень не надходило. Відбувалося максимальне затягування, не дивлячись на неодноразові нагадування про гальмування розслідування", - розповів Горбатюк.

Пізніше Департамент спецрозслідувань отримав постанову Столярчука про зміну старшого групи прокурорів у цій справі і включення до неї прокурорів з інших підрозділів.

 "Наступним кроком  була постанова про передачу цієї кримінальної справи від Департаменту спецрозслідувань до Головного слідчого управління Генпрокуратури. Обидві постанови не грунтуються на матеріалах провадження і містять відверті перекручування", - зазначив Горбатюк.

Після оскарження згаданих постанов генпрокурору Департамент спецрозслідувань отримав відповідь, у якій йшлося, що постанова про зміну старшого групи прокурорів у цій справі не оскаржується. "Аби не мотивувати  чому,  було вказано, що керівники Генпрокуратури  в розумінні Кримінально-процесуального кодексу не є прокурорами, тому таке рішення не оскаржується. По суті сама скарга розглянута так і не була", - резюмував Горбатюк.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>