Як визволити Крим? Графічна новела “Охоронці країни”: презентація 2-го сезону

Як визволити Крим? Графічна новела “Охоронці країни”: презентація 2-го сезону

2277
Ukrinform
25 липня о 12.00 автори графічної новели “Охоронці країни” презентували 1-й випуск 2-го сезону, присвячений визволенню Криму.

Організатор: МІністерство інформаційної політики України.

Учасники: Еміне Джапарова - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Леонід Краснопольський - волонтер, дизайнер і продюсер “Охоронців країни”; Ігор Роговий - автор текстів. 

Коротко. Це вже 4-тий номер українських коміксів “Охоронці країни” із 10-ти запланованих. Перші 3 випуски (1 сезон) були присвячені війні на Донбасі.

Довідково. Проект зі створення графічної новели “Охоронці країни” був розроблений ініціативною групою волонтерів Леоніда Краснопольського та Ігоря Рогового. Художник та сценарій – Asta “Ateralba” Legios. У розробці образів героїв активну участь беруть користувачі Facebook і Twitter.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували комікси про хранителів історії Криму і звільнення його від темних сил

У вівторок в Укрінформі презентували четвертий номер українських коміксів "Хранителі країни", що розповідають про віртуальний півостров Керем і його відважних воїнів, покликаних зберегти скарби і артефакти своєї країни.

Про це повідомляє кореспондент агентства.

"Комікси про півостров " Керем "- це спроба відсунути міф про те, що Крим - якийсь Таврійський край з грецькою історією. Це спроба говорити про корінний народ Криму", - сказала на презентації коміксів перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

За її словами, історія з окупованим Кримом, перетворення його в мілітаризовану зону і військову базу Російської Федерації, не залишає ілюзій на дотримання там гуманітарних і соціальних прав людей.

"На жаль, ситуація в Криму сьогодні не залишає ілюзій - це фактично мілітаризована зона, це військова база Російської Федерації, де гуманітарні й соціальні сегменти життя практично не беруться до уваги. Останній випадок, коли жителя Севастополя Еміля засудили до 1 року і 3 місяців колонії через його пост у Facebook - ще одне свідчення того, що ні про один прояв волі говорити в Криму неможливо ", - заявила Джапарова.

Вона зазначила, що серія коміксів про Крим - це один із каналів комунікації з окупованим півостровом і спроба використовувати "сучасні інструменти" в культурній дипломатії України.

Як підкреслила Джапарова, перший випуск 2-го сезону графічної новели "Хранителі країни" присвячений "звільненню Криму від темних сил". Це вже четверта з десяти запланованих серій в рамках організованого Міністерством інформполітики проекту "Хранителі історії". Його автори - дизайнер і продюсер Леонід Краснопольський та автор текстів Ігор Роговий. Перші три випуски (1-й сезон) були присвячені війні на Донбасі. У кримському сюжеті до героїв Кия, Хорива, Щека й Либіді додаються мудрець Мустафа, Аскер (воїн - з кримськотатарського) і дівчина Джаніке, яка володіє здібностями обганяти найпрудкіших скакунів.

Супергерої в коміксах "Хранителі країни" працюють передусім головою і лише потім використовують суперздібності - автор

Супергерої в українських коміксах "Хранителі країни" відрізняються тим, що вони в першу чергу "працюють головою", і лише потім використовують свої суперздібності, якими наділений кожен персонаж.

Про це у вівторок на презентації проекту в Укрінформі розповів автор текстів в коміксах Ігор Роговий.

"У коміксах супергерої представляють Київ, Дніпро, Донецьк і, звичайно, Крим... Відмінність наших супергероїв в тому, що вони у своїй діяльності працюють головою, а потім вже своїми м'язами, зброєю, суперздібностями, якими наділений кожен з них", - сказав Роговий.

Він підкреслив, що герої графічних новел - люди, які живуть поруч і захищають країну від ворога.

"Більшість коміксів будуються на протистоянні добра і зла, наша графічна новела - не виключення з тією лише різницею, що вона розповідає про героїв нашої сучасної України, про супергероїв, які живуть поряд з нами, яких ми бачимо і з якими ми знайомі. Які захищають нашу Батьківщину в АТО", - зазначив Роговий.

За його словами, в четвертому випуску коміксів "дія відбувається в окупованому Криму, де відбувається боротьба за артефакти". При цьому головним артефактом України автор називає мирне небо над головою.

"Україна в нашому проекті представляється, як один з головних центрів світової геополітики і Україна важлива для збереження балансу і світу... Наші герої стоять на варті мирного неба і їх завдання - не допустити потрапляння артефактів до рук ворожої Україні держави", - зазначив Роговий.

Як розповів дизайнер і продюсер проекту Леонід Краснопольский створення коміксів дозволило морально і матеріально підтримати бойовий дух українських супергероїв.

"Супергерої віддають за нас свої життя, а кожен комікс дає можливість відправляти на лінію фронту посилки, дає можливість купити те, що не купить Міністерство оборони. Комікси - це матеріалізація того, що ми можемо хоч якось допомогти хлопцям і підтримати їх дух", - сказав Краснопольский.

Нагадаємо, у вівторок в Укрінформі було презентовано перший випуск нового, другого сезону коміксів про супергероїв України "Хранителі країни". Він присвячений боротьбі за кримські артефакти і звільненню півострова від "темних сил".

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-