Візки для “мертвих” інвалідів? Хто й чому звинувачує благодійників у шахрайстві

Візки для “мертвих” інвалідів? Хто й чому звинувачує благодійників у шахрайстві

2414
Ukrinform
10 липня, 13.00 - Щодо безпідставності звинувачень Благодійного фонду “Нетворк оф керінг” у махінаціях з інвалідними візками”.       

Організатор: БФ “Нетворк оф керінг”.

Учасники: Тетяна Столяренко - президент БФ “Нетворк оф керінг”; Любов Конарева - керівник громадської організації інвалідів Балаклійського району Харківської області; Андрій Немировський - народний депутат України;  Валентин Гвоздій - юридична фірма “Гвоздій і Оберкович”; Віра Архіпова - благодійник.

Запрошені: представники Міністерства соціальної політики України.

Підсумкові матеріали:

Через Мінсоцполітики 440 українців не можуть отримати безкоштовні інвалідні візки - БФ "Network of Caring" 

Благодійний фонд "Network of Caring" вже місяць не може отримати від Мінсоцполітики висновку щодо визнання вантажу з 440 інвалідними візками гуманітарною допомогою. Міністерство штучно затягує це питання, вигадуючи безпідставні звинувачення на адресу фонду.

На цьому наголосила під час прес-конференції в Укрінформі президент БФ "Network of Caring" Тетяна Столяренко. 

"Ми вже завезли два контейнери у 2013 і 2015 роках - 1100 інвалідних візків, які роздали безплатно. Зараз вперше стикнулися з проблемою, коли не можемо завезти третій контейнер з 440 візками. Мінсоцполітики умисно зволікає з наданням висновку щодо визнання вантажу гуманітарною допомогою. Тим часом 440 людей, які чекають на інвалідні візки, в тому числі 90 дітей, не можуть їх отримати. Тож ми хочемо дізнатися, хто блокує це питання", - сказала  Столяренко і додала, що на прес-конференцію запросили представників Мінсоцполітики, але вони її проігнорували. 

Президент фонду пояснила, що відповідна комісія, яка засідає в Мінсоцполітики, отримавши їхні документи, повідомила, що при перевірці були виявлені прізвища людей, які померли, а тому відтермінувала розгляд питання. Чиновники з Мінсоцполітики не дали конкретної інформації. Тож у фонді перевірили списки самі, встановили прізвища трьох померлих людей - і подали оновлені списки, з трьома новими прізвищами. На сьогодні минув майже місяць, як питання не включається в порядок денний комісії. Тим часом контейнер з візками стоїть з 11 червня 2017 року - простій контейнера коштує фондові 5 тис. грн на день, і вже є рахунок, виписаний 4 липня, на суму 9 тис. грн. 

Столяренко також поінформувала, що процедура складання списків відбувається прозоро - люди на сайті благодійного фонду заповнюють заявки на одержання інвалідних візків. Останній список складався  з 2015 року до 3 березня 2017 року. 

Валентин Гвоздій з юридичної фірми "Гвоздій і Оберкович" звинуватив чиновників з Мінсоцполітики у бездіяльності по відношенню до гуманітарного вантажу і зазначив, що фактично немає жодного важеля впливу на ситуацію.  

За його словами, фонд виконав всі вимоги за тим самим зразком та алгоритмом законодавства, що і минулі 2 рази. Дана партія є найменшою за попередні, які були визнані гуманітарною допомогою і жодних проблем з їх завезенням не було. 

"Можливо, це і є причиною того, що відбувається. Складається таке враження, що ті візки, які фонд завіз раніше, сильно вплинули на розстановку державної черги, у якій стоять люди за державними візками. Державні візки є безкоштовними для отримувачів, але за них платять платники податків, бо візки купує держава у комерційних структур. Звичайно, що ця якась структура буде робити все, щоб не втрачати свій ринок, бо попередні 1100 візків - це 1,1 тис. одиниць її вкраденого прибутку. Збоку виглядає так, що БФ "Network of Caring" перебиває комусь бізнес, хоч ні в кого не виникає сумніву, що "Network of Caring" не збирається продавати третю партію після того, як він безплатно роздав перші дві із понад тисячею візків", - сказав Гвоздій. 

Він додав, що фонд розглядає питання стягнення з держави збитків, які він понесе за нерозмитнений вантаж. Також є закон, який передбачає персональну відповідальність чиновника за його порушення. 

А народний депутат Андрій Немировський зазначив, що спрямував відповідні депутатські звернення з цього питання до правоохоронних органів, до Генпрокуратури та Прем'єр-міністра України.

"Така ситуація, по-перше, є неповагою до людей, які чекають на ці візки, а по-друге, вона свідчить про порушення законодавства. Напрошується висновок, що така поведінка держслужбовців, можливо, підживлюється деякими комерційними інтересами", - сказав він.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>