Переозброєння українського війська. Потенціал прихованих можливостей

Переозброєння українського війська. Потенціал прихованих можливостей

4077
Укрінформ
6 липня, 13.30 - Потенціал прихованих можливостей переозброєння української армії. Шляхи реалізації. 

Організатор: Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Учасники: Валентин Бадрак - директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР), голова Експертної ради Ліги оборонних підприємств України; Олег Брюшковський - виконавчий директор Ліги оборонних підприємств України; Юлія Висоцька - директор з міжнародних зв’язків Ліги оборонних підприємств України; Олег Висоцький - голова ради директорів ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання «Практика», член Правління Ліги оборонних підприємств України; Олег Гладковський - перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, голова Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю; Денис Гурак - заступник генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності ДК «Укроборонпром»; Наталія Дем’янчук - заступник генерального директора з фінансів ТОВ «НВК «ТЕХІМПЕКС», член Ліги оборонних підприємств України; Юрій Єхануров - президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, член наглядової ради Ліги оборонних підприємств України; Сергій Згурець - директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, член Правління Ліги оборонних підприємств України; Віра Кошева - голова правління Приватного акціонерного товариства «Холдингова компанія «Укрспецтехніка», член Правління Ліги оборонних підприємств України; Віктор Кривенко - народний депутат України, заступник голови Комітету ВР України з питань бюджету; Ольга Кушнір - начальник відділу стратегічного планування у секторі оборони та безпеки Управління координації діяльності у сфері оборони та безпеки Департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку і торгівлі; Олександр Лещенко - начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «НВК «ТЕХІМПЕКС», член Ліги оборонних підприємств України; Петро Мехет - перший заступник генерального директора концерну «Техвоєнсервіс»; Ігор Процик - керівник відділу міжнародного співробітництва Української агенції з перспективних науково-технічних розробок "Ua.Rpa", член Ліги оборонних підприємств України; Андрій Тетерук - народний депутат України; Дмитро Тимчук - народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, керівник групи «Інформаційний спротив»; Веніамін Філатов - заступник директора Департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки – начальник управління з військово-промислової політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі; Олександр Стеценко - заступник генерального директора ДК "Укроборонпром"; Сергій Тетерук - радник генерального директора ДК "Укроборонпром"; Роксолана Шейко - директор департаменту інформаційної політики ДК "Укроборонпром".

Коротко. Під час  заходу буде представлено оновлену ідеологію переозброєння з урахуванням інтересів приватних підприємств ОПК України. Плануються заяви щодо залучення невикористаного потенціалу створення в Україні сучасних озброєнь і військової техніки, перешкод, що найбільше гальмують системне переозброєння українського війська. Свої погляди на вирішення проблем висловлять експерти Ліги оборонних підприємств України, яка налічує у складі близько сорока приватних оборонних підприємств.

Підсумкові матеріали:

У Лізі оборонних підприємств України вважають, що необхідно посилити державно-приватне партнерство у сфері ОПК

Для ефективнішого використання потенціалу державно-приватного партнерства слід включити у державне фінансування дослідно-конструкторські роботи та підготовку виробництва з боку приватного сектору, вирішити питання роялті виробникам озброєння та військової техніки (ОВТ), а також забезпечити самостійний вихід приватних оборонних компаній на зовнішні ринки. 

Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (голова Експертної ради Ліги оборонних підприємств України) Валентин Бадрак  під час “круглого столу” в Укрінформі на тему: "Потенціал прихованих можливостей переозброєння української армії. Шляхи реалізації". 

“Потрібно звернути увагу на більшу співпрацю з приватним оборонним сектором, який демонструє велику гнучкість та здатність до того, щоб постачати новітні озброєння у національне військо”, - сказав він.

За словами Бадрака, тут є два аспекти - зовнішній та внутрішній.  

“Внутрішній - по-перше, потрібно терміново вирішити питання включення дослідно-конструкторських робіт, щоб фінансування держави, в тому числі, було і на приватний сектор. Друге - щоб держава могла фінансувати, у тому числі, підготовку виробництв приватним оборонним сектором. Також слід вирішити  питання, яке вже багато років не вирішується - це виплата роялті підприємствам, які розробляють озброєння та сучасну військову техніку”, - заявив експерт.

Щодо зовнішнього аспекту, то тут, переконаний Бадрак, слід вирішити “питання виходу приватних оборонних компаній на зовнішні ринки самостійно”.

“Сучасна вимога часу- це надати можливість приватним військовим компаніям вирішувати питання зовнішньо-торговельної діяльності самостійно”, - заявив Бадрак.

Він також наголосив на важливості створення  умов, коли в рамках військово-технічного співпробітництва в країну прийдуть новітні технології.

“Ситуація з переоснащенням  України системами зв’язку продемонструвала, що Україна не готова до системного військово-технічного співпробітництва. І це питання треба вирішувати абсолютно швидко. Через впливи інших держав і окремих політиків чи чиновників, які втручалися у процес, фактично на 2,5 місяці призупинено питання переоснащення війська сучасними системами зв’язку”, - заявив Бадрак.

На його переконання, низку питань можна вирішити законодавчо, частину - шляхом роботи в уряді. 

Зі свого боку, голова ради директорів ПрАТ “Науково-виробниче об’єднання “Практика”, член правління Ліги оборонних підприємств України Олег Висоцький наголосив на тому, що приватні оборонні підприємства, як власне і державні, наразі не можуть вже запропонувати щось нове з ОВТ без додаткових фінансових вливань з боку держави. Зокрема, він вказав на те, що, наприклад, в ЄС  створили фонд, який фінансує розробку оборонних технологій.

“Стан наших фондів, які зараз є, як у державного, так   і приватного секторів - жахливий. Якщо у нас (приватних виробників - ред.) його просто немає, то у державного сектору - він дуже старий. У людей,  у розвиток науки за останні 10-15 років нічого не вкладали. Тому сьогодні ми щось запропонувати нове (а нове хочуть Міноборони, Нацгвардія) не можемо. Коли був ентузіазм на початку війни, то так - і державний сектор, який накопичив деякі гроші від експорту, і приватники за рахунок своїх раніших розробок - ми могли інвестувати у розробку нових виробів”, - заявив він.

Поруч з цим, дуже важливим є питання вирішення структури ціноутворення, додав Висоцький.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-