Презентація рейтингу прозорості регіонів України

Презентація рейтингу прозорості регіонів України

1946
Ukrinform
26 червня, 10.00 - Прозорість регіонів України: презентація рейтингу.

Організатор: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД), Інститут соціальних та економічних реформ (INEKO, Словаччина). 

Учасники: Ангела Бочі - МЦПД; Світлана Радченко - МЦПД; Василь Поворозник - старший економіст, МЦПД; Петер Голяш - INEKO; Міхал Пішко - INEKO. 

Коротко. Міжнародний центр перспективних досліджень спільно з Інститутом соціальних та економічних реформ продовжує роботу над проектом «Транспарентність, фінансове здоров'я та конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні». Основною метою проекту є сприяння прозорості, фінансовій стійкості та ефективній роботі органів місцевого самоврядування в Україні в довгостроковій перспективі. 

Питання до обговорення: 

1. Презентація рейтингу «Прозорість регіонів України», ознайомлення з методологією. 

2. Словацький досвід використання рейтингів для підвищення транспарентності органів місцевого самоврядування. 

3. Позиція органів державної влади та громадськості щодо актуальних питань з транспарентності регіонів України. 

Підсумкові матеріали:

Найбільш прозорими в Україні є облради Кіровоградської, Харківської та Запорізької областей — рейтинг

У рейтингу прозорості регіонів перші місця займають Кіровоградська, Харківська та Запорізька області, тоді як найменш прозорими є Тернопільська, Херсонська, Чернівецька та Чернігівська області.

Про це розповіла експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Світлана Радченко на прес-конференції в Укрінформі.

“Перші три місця посіли Кіровоградська область (58,5 %), Харківська область (56 %) та Запорізька область (55,5 %). Ці області мають наразі найвищий рівень прозорості відповідно до нашого рейтингу”, - зазначила вона.

Водночас Радченко наголосила, що найменш прозорими є Тернопільська і Херсонська області (отримали по 34 %), Чернівецька (31 %) та Чернігівська області (30 %).

За її словами, для створення рейтингу прозорості була взята за основу методологія Transparency International (Словаччина), рейтинг оцінювався по 9 сферах, а саме — інформаційна політика, участь громадян, державні закупівлі, розпорядження майном, складання бюджету, соціальні послуги, кадрова політика, професійна етика та конфлікт інтересів, медіа.

Експерт зауважила, що найбільше область могла набрати від 0 % до 100 % у ході оцінювання, де 0 % - найгірший результат, а 100 % - найкращий.

Вона також додала, що загалом оцінювались 22 обласні ради (за винятком тимчасово окупованих територій) й для цього як джерела використовувались дані з опитувальника, розісланого МЦПД в облради, відповіді на інформаційні запити від пересічних громадян, інформація у відкритому доступі на офіційних веб-сайтах облрад та інформація з профілів обласних рад у соціальній мережі Facebook.

Радченко відзначила, що позиція облради в рейтингу здебільшого пов’язана з декількома факторами, зокрема відсутністю відомостей на сайтах щодо державних закупівель і розпорядження майном обласної ради; на сайтах існують всі необхідні розділи, але необхідної інформації в них немає, або ж, навпаки, інформації забагато й пересічному громадянинові дуже важко в ній розібратися. Також, за її даними, звіт про виконання бюджету двічі на рік публікують лише 16 із 22 обласних рад, за винятком Рівненської облради, яка публікує такий звіт щотижня.

У свою чергу, старший економіст МЦПД Василь Поворозник зазначив, що рейтинг розроблений і виконаний у рамках проекту “Транспарентність, фінансове здоров’я так конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні”, який реалізовується спільно з Міжнародним центром перспективних досліджень та Словацьким аналітичним центром INEKO. Проект фінансується американською програмою USAID.

Рейтинги прозорості муніципалітетів допомагають зробити регіони більш відкритими - Transparency International Словаччина

Визначення рейтингів прозорості місцевих влад дозволяють підвищувати рівень відкритості муніципалітетів й впроваджувати антикорупційні заходи в регіонах.

Таку думку висловив представник Transparency International Словаччина Міхал Пішко на прес-конференції в Укрінформі.

“Рейтинг прозорості є одним із найсильніших інструментів покращення прозорості, тому що він дозволяє нам порівняти рівень прозорості по муніципалітетах і одночасно запроваджувати антикорупційні заходи у регіонах”, - зазначив він.

Пішко розповів, що проект визначення рейтингів прозорості місцевих влад у Словаччині запроваджується з 2010 року і є хорошим “інструментом покращення прозорості політики регіонів”. За його словами, за час від впровадження рейтингів у Словаччині спостерігається значне покращення у питаннях відкритості муніципалітетів.

Раніше в Укрінформі Міжнародний центр перспективних досліджень презентував рейтинг прозорості регіонів України, реалізований у рамках проекту “Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні”, який здійснюється спільно зі Словацьким аналітичним центром INEKO та фінансується американською програмою USAID.

За даними цього рейтингу, найпрозорішими є Кіровоградська, Харківська та Запорізька області, а найменш відкритими - Тернопільська, Херсонська, Чернівецька та Чернігівська області.

Відео із заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-