Професійна діяльність і безпека: законодавче врегулювання страхування журналістів

Професійна діяльність і безпека: законодавче врегулювання страхування журналістів

1945
Ukrinform
26 червня, 12.00 - Законодавче врегулювання страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ.

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Мортен Енберг - голова Офісу Ради Європи; Сергій Томіленко - голова Національної спілки журналістів України; Артем Біденко - державний секретар Міністерства інформаційної політики; Марина Соботюк - завідувач сектору зв'язків з громадськістю, взаємодії з засобами масової інформації та координації з органами влади МІП; Олексій Тарабукін – керівник сектору стратегічних комунікацій МІП; Світлана Остапа – «Детектор Медіа»; Раїса Атаманенко - страхова компанія «Країна»; Олександр Чекмарьов - Центр Народного Страхування; Володимир Ільченко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри періодичної преси Інституту журналістики КНУ  ім. Т.Шевченка; Роман Головенко – заступник виконавчого директора Інституту масової інформації; Олександр Мотузяник – начальник відділу зв’язків з засобами масової інформації МОУ; Сергій Висоцький – Комітет ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики.

Довідково. Діяльність журналістів нерідко пов'язана з висвітленням кризових, конфліктних і катастрофічних подій, що створюють реальну загрозу життю та здоров'ю працівників ЗМІ. Проблема захищеності журналістів стає особливо актуальною в умовах збройної агресії з боку Російської Федерації. 

З огляду на тенденцію до зростання загрози життю журналістів, доцільно запровадити додаткові гарантії їх діяльності, а саме законодавчо закріпити обов'язкове страхування працівників ЗМІ від ризиків, що супроводжують їх роботу, особливо в умовах підвищеної небезпеки (в районі стихійного лиха, катастроф, аварій, АТО). 

Обов'язкове страхування журналістів, як визначений у законі обов'язок власника ЗМІ застрахувати життя, здоров'я журналіста при здійсненні ним професійної діяльності, є додатковою гарантією їх безпеки.

Підсумкові матеріали:

Страхування журналістів треба запроваджувати після широкого обговорення цього питання - Біденко

Для Міністерства інформаційної політики Україні забезпечення безпеки журналістів на роботі є пріоритетом, а страхування представників мас-медіа є одним з ключових елементів цієї безпеки.

Про це сказав державний секретар Мінінформполітики Артем Біденко під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Законодавче врегулювання страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ».

«Для Міністерства інформаційної політики Україні безпека журналістів, можливість реалізовувати свою професійну діяльність без якихось побоювань, що щось може зашкодити, без ризиків — це пріоритет», - i?ae?aneea Біденко.

У цьому контексті, наголосив він, питання страхування журналістів лежить у площині пасивної безпеки: «Людина має бути упевнена в тому, що щоб не сталось, його сім’я отримає ту чи іншу компенсацію».

Держсекретар МІП відзначив, що обов’язкове страхування варто запроваджувати тільки після того, як це питання пройде широке обговорення. «Звісно, важливими є стандарти і Ради Європи, і Міжнародної федерації журналістів, але українська специфіка у тому, що медіа у даний момент не є прибутковим бізнесом, та в основному перебувають на дотаціях. Однозначного вирішення цього питання немає, бо якщо нав’яжемо певні механізми, з яких власники медіа будуть зобов’язані страхувати журналістів, - це викличе певну хвилю критики, занепокоєння та навіть, можливо, бажання якось обійти ці норми», - упевнений Біденко.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко погодився із такою позицією. «Національна спілка журналістів України вітає ідею запровадження обов'язкового страхування журналістів в Україні, водночас маємо певні застереження та глобально підтримуємо дискусію із залученням журналістів, операторів страхового ринку для того, щоб та формула, яка буде напрацьована, стала ефективною», - сказав він.

Томіленко розглядає таке страхування як певний елемент, який може зрушити з місця тему безпеки журналістської роботи та захисту прав журналістів.

Як зазначається в прес-релізі, поширеному на круглому столі, діяльність журналістів нерідко пов'язана з висвітленням кризових, конфліктних і катастрофічних подій, що створюють реальну загрозу життю та здоров'ю працівників ЗМІ. Проблема захищеності журналістів стає особливо актуальною в умовах збройної агресії з боку Російської Федерації. З огляду на тенденцію до зростання загрози життю журналістів доцільно запровадити додаткові гарантії їх діяльності, а саме законодавчо закріпити обов'язкове страхування працівників ЗМІ від ризиків, що супроводжують їх роботу, особливо в умовах підвищеної небезпеки (в районі стихійного лиха, катастроф, аварій, АТО).

Голова НСЖУ вважає, що держава має узятися за страхування журналістів

Запроваджувати обов'язкове страхування для журналістів потрібно, але важливо, щоб держава у цьому питання відігравала головну роль.

Таку думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на засіданні круглого столу в Укрінформі на тему: «Законодавче врегулювання страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ».

«Було б чесно, щоб держава визнала цей обов’язок і застрахувала журналістів і, відповідно, тоді б мала обов’язок перед страховими компаніями щодо тих страхових платежів. У такий спосіб це була б певна демонстрація словом і ділом уваги до цієї теми», - сказав Томіленко.

За його словами, особливу увагу варто приділити питанням пошуку шляхів фінансування такого страхування. Можливо, припустив він, варто розглянути запровадження певних пільг для медіа-ринку, і це може стати саме тим ресурсом, який фінансуватиме це страхування.

Томіленко переконаний, що страхування необхідне, адже зараз в державі панує певна безкарність щодо тих, хто вчиняє злочини по відношенню до представників ЗМІ. 

«Ми говоримо про 271 випадок фізичної агресії проти журналістів у часи Євромайдану та нуль покараних», - нагадав голова НСЖУ.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-