Порушення академічних свобод у Білорусі. Спільні дії з протистояння

Порушення академічних свобод у Білорусі. Спільні дії з протистояння

Укрінформ
31 травня, 14.00 - Порушення академічних свобод у Білорусі. Обговорення спільних дій білоруських та українських правозахисних організацій щодо поліпшення ситуації.

Організатор: Дмитро Соловйов, Правозахисний центр “Весна” (Білорусь).

Учасники:  Юрась Лукашевич - керівник молоді БНФ, відрахований з Білоруського державного університету за громадську діяльність (мітинг на захист меморіалу “Куропаты”); Альона Кісель - студентка, відрахована з останнього курсу Могильовського державного університету за участь у мітингу, Білорусь; Пьотр Маркелов - активіст студентського руху організації «Дзея», відрахований з Білоруського державного університету за громадську діяльність (затриманий на мітингу); Олександра Кузміч - Об'єднання білоруських студентів, Білорусь; Дмитро Соловйов - рада Правозахисного центру «Весна», Білорусь; Олег Пашкевич - юрист, Правозахисний центр «Весна», Білорусь; Лідія Фесенко - керівник Української асоціації студентів (УАС), Україна; Єлизавета Щепетильникова - American Counsale, Україна (модератор); Вікторія Сісецька - Молодіжна антикорупційна агенція, Україна; Сергій Курбатов - Інститут вищої освіти НАПН України та агентство із забезпечення якості вищої освіти, Україна; Михайло Каменєв - виконавчий директор ГО "Правозахисна ініціатива"; Віталій Селик - голова Ради керівників ФРІ.

Підсумкові матеріали:

Правозахисники завляють про погіршення ситуації з правами людини в Білорусі

Правозахисник  білоруського центру «Весна»  Олег Пашкевич стверджує, що ситуація з правами людини в Білорусії погіршується.

Про це він сказав під час прес-конференції в Укрінформі.

"Ситуація з порушенням прав людини в Білорусі йде до погіршення і про це свідчить подія цієї весни, коли відбувся протест проти введення декрету № 3 Президента Республіки Білорусь, яким легалізували примусовий труд... Тільки за один день було затримано більше 700 людей, 160 з них було засуджено по адміністративних статтях -  дрібне хуліганство та участь у масовому заході, яке пройшло невідповідно до законодавства. Також порушена кримінальна справа по підготовці масового безпорядку", - сказав Пашкевич.

Він також зауважив, що у Білорусі відбувається репресії і щодо студентів, які беруть участь у протестах.

"Щодо студентсва - порушуються їхні права на участь у мирних заходах, відбуваються репресії", - додав правозахисник.

Нагадаємо, влада Мінська цього року жорстоко розігнала акцію демократичних сил у День Волі (25 березня), на яку зібралися біля двох тисяч осіб.

Відео із заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-