Роздержавлення друкованих ЗМІ. Як забезпечити повноцінний процес?

Роздержавлення друкованих ЗМІ. Як забезпечити повноцінний процес?

2919
Ukrinform
12 травня, 13.00 - Обговорення проміжних підсумків ходу реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. 

12 травня о 13.00 відбудеться обговорення проміжних підсумків ходу реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. (Зала 2)

Організатори: Координатор проектів ОБСЄ в Україні;  Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення України; Українська асоціація медіабізнесу (УАМБ); Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ); Національна спілка журналістів України; ГО "Платформа з прав людини".

Учасники: Олексій Погорелов - модератор; Джефрі Ерліх - старший менеджер Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Богдан Червак - перший заступник голови Держкомтелерадіо України; Тарас Шевченко - директор Центру демократії та верховенства права; Світлана Перець - “Надросся”, (м. Корсунь-Шевченківський, Черкаська обл.); Віталій Голод - “Наше місто Токмак” (м. Токмак, Запорізька обл.); Павло Зленко - “Новини Тростянеччини” (м. Тростянець, Сумська обл.); Таїсія Мировець - начальник юридичного відділу Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення; Олександр Дяченко - юрист Української асоціації медіабізнесу; Алі Сафаров - юрист Центру демократії та верховенства права; Людмила Опришко - юрист ГО “Платформа прав людини”; Олеся Карлова - керівник прес-служби Національної спілки журналістів; Олена Доспєхова - прес-служба Асоціації міст України; Ольга Григорян - начальник відділу зв’язків із громадськістю та взаємодії зі ЗМІ  Антимонопольного комітету України; Марина Безкоровайна - керівник проектів з розвитку медіа Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Федір Гриценко - заступник голови секретаріату Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики.

Підсумкові матеріали:

Держкомтелерадіо: У рамках роздержавлення  друкованих ЗМІ перереєструвались лише 37 видань

У рамках реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ перереєстрацію здійснили лише 37 суб'єктів реформування.

Про це повідомив в Укрінформі перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак під час обговорення проміжних підсумків ходу реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ.

"Розпочате у 2016 році формування зведеного переліку суб'єктів реформування відображається у такій статистиці: на сьогодні в переліку 687 комунальних і державних видань... Результати моніторингу свідчать, що станом на 11 травня 2017 року з 240 учасників першого етапу 37 друкованих ЗМІ та редакцій здійснили перереєстрацію друкованих ЗМІ із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості", - сказав  він.

Червак зауважив, що однією з причин повільного руху реформи є зволікання співзасновників з ухваленням відповідних рішень та підписанням документів, необхідних для перетворення редакції у суб'єкт господарювання.

"Ця статистика демонструє, що ми не можемо досягти належного ефекту, тобто реально реформувати державні друковані ЗМІ через недосконалість ухваленого закону... Станом на сьогодні за допомогою ОБСЄ, громадських організацій, Спілки журналістів України, ми  підготували такий законопроект про внесення змін до Закону "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", - пояснив він.

Водночас старший менеджер кооординатора проектів ОБСЄ в Україні Джефрі Ерліх зазначив, що у процесі децентралізації  в Україні набуває ще більшого значення роль вільної незалежної та об'єктивної преси для громад. 

"Тому ми в ОБСЄ вітали прийняття закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Ми переконані, що ця реформа разом з розвитком суспільного мовлення є двома наріжними каменями для просування демократичного врядування і формування здорового медійного середовища в Україні".

З 2016 року Координатор Проектів ОБСЄ на замовлення Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення здійснює проект «Підтримка реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ». 

У рамках проекту надається експертно-консультативна підтримка п'ятьом редакціям, що реформуються. Для кожної редакції проведено сесії стратегічного планування та надано експертну допомогу (коучінг та консультації) для редакторів і відповідних працівників щодо реалізації окремих елементів розроблених стратегій. 

Крім того, було надано юридичну допомогу у підготовці документів та подальших дій щодо перетворення комунального підприємства у приватне, розроблено пакет змін та доповнень до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та покроковий юридичний алгоритм для реформування. 

Відео із заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-