Відблиск "Бронзової ночі". Чому естонські події десятирічної давнини не втрачають актуальності для України - 27.04.2017 11:00 — Новини Укрінформ
Відблиск "Бронзової ночі". Чому естонські події десятирічної давнини не втрачають актуальності для України

Відблиск "Бронзової ночі". Чому естонські події десятирічної давнини не втрачають актуальності для України

5410
Ukrinform
27 квітня, 11.00 - Десять років «Бронзовій ночі» в Естонії як передвісника російської дезінформації проти України. 

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; Мережа публічних дипломатів «Global Ukrainians»; Національний інформаційний портал «Український Інтерес»; Інститут Центральної Європи; ГО «Інститут політики та урядування».

Учасники: Герт Антсу - Надзвичайний і Повноважний посол Естонської Республіки в Україні; Юріс Пойканс - Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні; Дмитро Золотухін - заступник міністра інформаційної політики України; Євген Магда - доцент НТТУ "КПІ імені Ігоря Сікорського"; Вікторія Вдовиченко - директор Інституту політики та урядування; Олександр Леонов - виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента"; Сергій Герасимчук - заступник директора Ради Зовнішньої політики "Українська Призма"; Анна Булах - експерт Міжнародного інституту безпеки та оборони (Естонія).

Підсумкові матеріали:

В Україні немає жодних проблем з відзначенням 9 травня, їх провокує російська пропаганда - Золотухін  

Українці можуть вільно та за власним бажанням відзначати 9 травня перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Втім російська пропаганда, яка активно  експлуатує цю тему, намагається підняти емоційний градус обговорень, перетворити їх у сутички та створити картинку, як нібито в Україні “нацисти” б’ють ветеранів.

Про це заявив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін під час панельної дискусії в Укрінформі “Десять років “Бронзовій ночі” в Естонії як передвісника російської дезінформації проти України”.

“В Україні 9 травня щоразу є загроза інформаційного розголосу, якихось провокаційних акцій. Як ви знаєте, і в Києві планується акція “Безсмертний полк”. Сама по собі акція і вшанування пам’яті наших ветеранів, загиблих бійців у Другій світовій війні - це абсолютно нормально і не несе ніякого протиріччя стосовно наших цінностей. Але проблема полягає в тому, що щоразу ця діяльність використовується у тому числі російськими спеціальними службами, організаціями, які працюють в Україні і фінансуються російською стороною, для того, щоб влаштовувати провокації, підняти градус емоційності цих дискусій, показати якісь радикальні настрої в українському суспільстві, яких насправді немає”, - сказав він.

За словами Золотухіна, “хто хоче - хай святкує, хто хоче — хай вдається до скорботи і поминає загиблих”: “Це ніяк не йде врозріз з нашими цінностями стосовно того, що ми дійсно пам’ятаємо наших предків, які загинули, захищаючи Україну  -   як зі сторони радянської армії, так і зі сторони організацій, які також брали участь у визвольному змаганні в ці роки і намагалися втілити ту ідею незалежної України, як вони її бачили”.

Заступник міністра підкреслив, що російська сторона завжди намагається “спровокувати  ситуацію, де вона може сформувати картинку про те, що українці - це радикали, це фашисти, які   намагаються бити ветеранів”.

За його словами, на подібні акції завжди знаходяться гроші. У суспільстві навмисно піднімається емоційний градус обговорення, відбуваються спроби “посіяти зраду”, зробити так,  щоб суперечки перейшли в агресію.

“В цьому сенсі нам важливо обговорювати досвід ситуації з “Бронзовою ніччю”, з Бронзовим солдатом в Естонії. Адже проблема полягає не в тому, що у суспільстві виникають розломи, а проблема в тому, що є зацікавлені сторони, які навіть ті маленькі ситуації використовують, щоб підняти емоційний градус. Особливо зараз, з розвитком інформаційної сфери, соцмереж. Однак немає ціннісного розлому у суспільствах, немає підстав для тих проблем, які російська сторона хоче показати, що вони є”,- зазначив заступник глави МІП.

Відео із заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>