Міністр юстиції звітує про результати діяльності відомства

Міністр юстиції звітує про результати діяльності відомства

1912
Ukrinform
13 квітня о 13.00 відбулась прес-конференція на тему: “Результати роботи Міністерства юстиції у І кварталі 2017 року”. 

Організатор: Міністерство юстиції України.

Учасники: Павло Петренко - міністр юстиції України; Гія Гецадзе - заступник міністра юстиції.

Підсумкові матеріали:

У штаті Мін’юсту працює близько 12 тисяч осіб - Петренко

У штаті Міністерства юстиції по всій країні працюють майже 12 тисяч співробітників.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час прес-конференції  в Укрінформі щодо результатів роботи Мін’юсту в І кварталі цього року.

“Наш результат - це не тільки і не стільки робота міністра чи його заступників, це робота великої-великої команди, яка працює щодня по всій країні. Наразі у штаті Міністерства юстиції близько 12 тисяч людей, які працюють для того, щоб життя українців змінювалося на краще”, - сказав він.

Крім того, урядовець підкреслив, що в Україні також є бюро безоплатної правової допомоги, які надають юридичні консультації незахищеним верствам населення - малозабезпеченим громадянам, пенсіонерам, учасникам АТО, внутрішньо переміщеним особам.

“Ми маємо одну з найрозгалуженіших мереж в Європі з надання безоплатної правової допомоги українським громадянам. Це - 500 бюро правової допомоги, це близько 5 тисяч українських адвокатів, які щодня захищають права українців”, - зауважив Петренко.

Петренко сподівається, що парламент скасує всі радянські нормативно-правові акти до кінця травня

Міністр юстиції Павло Петренко розраховує, що Верховна Рада ухвалить закон про скасування всіх нормативно-правових актів часів СРСР й УРСР до кінця травня.

Про це він заявив під час прес-конференції в Укрінформі щодо результатів роботи Мін’юсту в І кварталі цього року.

“Учора український уряд схвалив законопроект щодо скасування всіх без виключення актів Радянського Союзу й УРСР, які ухвалювалися до набуття незалежності України. Я розраховую, що український парламент уже до кінця травня проголосує це законопроект і він стане законом”, - сказав урядовець.

Петренко переконаний, що ухвалення цього законопроекту дозволить “поставити крапку в колоніальному минулому правової системи України, коли ми орієнтувалися протягом 25 років незалежності ще на імперські акти, ухвалені совєтським режимом”.

Україна подала безпрецедентні факти і докази у “першій кримській справі” до ЄСПЛ - Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко запевнив, що Україна підготувала нові, безпрецедентні факти і докази у додаткових поясненнях щодо "першої кримської справі" в Європейському суді з прав людини, й пообіцяв незабаром їх оприлюднити.

Про це він заявив під час прес-конференції в Укрінформі щодо результатів роботи Мін’юсту в І кварталі цього року.

“Ми за ці кілька місяців провели величезну роботу щодо підготовки і подання додаткових пояснень по першій кримській справі. Там є низка фактів і доказів абсолютно нових, безпрецедентних, які ми плануємо озвучити у межах того, що ми можемо сказати по регламенту ЄСПЛ”, - сказав Петренко.

За його словами, із такими доказами і поясненнями, які Україна подала до ЄСПЛ, “шансів у росіян брехати і щось спростовувати практично немає”.

Водночас урядовець пообіцяв надати більше інформації після 19 квітня, коли Міжнародний суд ООН має винести проміжне рішення щодо позову України проти РФ.

“Я окремо з цього приводу дам прес-конференцію. Зараз не хочу давати якісь сигнали до наступної середи, до винесення проміжного рішення в Міжнародному суді ООН. Ви знаєте, що 19 числа (квітня — ред.) буде рішення по нашому клопотанню щодо вжиття запобіжних заходів проти Росії. Я думаю, що одразу після того ми вийдемо і проінформуємо про наступні кроки і про ті докази, які ми подали вже в ці справи. Нові, цікаві, дуже цікаві докази, які спростовують багато брехні представників російської пропаганди”, - підкреслив Петренко.

Разом з тим міністр нагадав, що загалом до ЄСПЛ Україна подала 5 позовів проти Росії.

Як повідомлялося раніше, перша справа до ЄСПЛ стосується подій лютого-вересня 2014 року з незаконної анексії Криму.

У столичному Центрі ювенальної пробації проходять апробаційні програми понад 40 неповнолітніх - Петренко

Понад 40 неповнолітніх проходять апробаційні програми у відкритому в Києві Центрі ювенальної пробації.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час прес-конференції в Укрінформі щодо результатів роботи Мін'юсту за І квартал 2017 року.

«Ми відкрили цей Київський центр ювенальної пробації, де понад 40 неповнолітніх уже почали проходити апробаційні програми», - зазначив Петренко, підкресливши, що особисто зустрічався з цими дітьми.

Він нагадав, що Київський центр ювенальної пробації був відкритий у лютому 2017 року. 

Зараз, зазначив міністр, в Україні «існують тільки 6 пробаційних центрів, де без застосування примусу, тюремних, скажімо так, правил і тієї субкультури українські діти, які порушили закон, мають можливість змінитися і повернутися до нормального життя».

Петренко буде просити Раду внести в порядок денний законопроект про НАЗК

Сьогодні міністр юстиції Павло Петренко збирається просити парламент внести в порядок денний законопроект № 6335 стосовно змін у роботі Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) .

Про це він повідомив під час прес-конференції в Укрінформі.

«Я після прес-конференції повертаюся до парламенту і буду просити членів парламенту, щоб вони поставили на голосування даний законопроект, включили в порядок денний і почали фактично роботу над тим, щоб він став законом», - зазначив Петренко.

За його словами, «дуже погано, що парламент не спромігся в цілому цей закон прийняти до кінця поточного тижня, тому що до 1 травня залишилося небагато часу і тисячі українських державних службовців мають схожу проблему з тією, яка була до 1 квітня».

Він підкреслив, що парламенту треба розглянути законопроект щодо переформатування роботи НАЗК як першочерговий, «тому що він не є політичний». 

«Я дуже розраховую, що сьогодні український парламент цей процес запустить. На жаль, мало шансів, що сьогодні цей закон може бути проголосований в цілому, розуміючи процедурні питання парламенту, але те, що він повинен бути розглянутий зразу після травневих (свят - ред.) і прийняте рішення, це однозначно», - підкреслив Петренко.

Петренко анонсував найближчим часом запуск національного проекту «Я маю право» 

Найближчим часом Міністерство юстиції планує запустити національний проект «Я маю право», який допоможе подолати незнання українцями своїх прав.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час прес-конференції в Укрінформі щодо результатів роботи Мін'юсту за І квартал поточного року.

«Що стосується найближчих планів - це запуск національного проекту «Я маю право». Ми провели фактично міні-зріз, спілкуючись з тими людьми, які приходять у бюро безоплатної правової допомоги, і можемо констатувати, що є величезна проблема в українському суспільстві - це системне незнання своїх прав», - зазначив Петренко.

Проект «Я маю право», як повідомив міністр, буде фактично складатися з цілих тематичних блоків, у кожному з яких українцям будуть роз'яснювати їхні права, «починаючи з того, яким чином себе поводити і які мати документи, коли ти їдеш у Європейський Союз без віз». 

Окрім того, планують роз'яснити українцям їхні права у спілкуванні з правоохоронними органами, пояснять, як захистити право власності тощо.

Петренко зазначив, що Мін'юст планує провести інтернет-опитування, які найбільш затребувані серед українців питання щодо захисту прав у тих чи інших сферах.

«Фактично це буде основним пріоритетом роботи українського Міністерства юстиції - нести інформацію і захищати право кожного українського громадянина», -  підкреслив міністр юстиції.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>