Українська гуманітаристика: хто цьогоріч претендує на премію Івана Франка

Українська гуманітаристика: хто цьогоріч претендує на премію Івана Франка

2559
Ukrinform
10 березня  о 12.30  відбудеться прес-конференція на тему: "Підсумки прийому робіт на здобуття Міжнародної премії І. Франка-2017". (Зала 1)

Учасники: Роланд Франко – голова правління Міжнародного Фонду Івана Франка; Володимир Бугров - член правління Міжнародного фонду Івана Франка, кандидат філософських наук, професор, проректор Київського університету ім. Т. Шевченка; Ярослав Гарасим - член правління Міжнародного фонду Івана Франка, доктор філологічних наук, професор, проректор Львівського національного університету ім. І. Франка; Ігор Курус - директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка.

Коротко.   Захід присвячено підсумкам прийому наукових робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2017 році. Під час прес-конференції  буде оприлюднено список претендентів на здобуття Міжнародної премії імені І.Франка у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики.

Підсумкові матеріали:

У Києві оголосили список претендентів на Міжнародну премію імені І. Франка 2017 року

Попередній список претендентів на здобуття Міжнародної премії імені І. Франка у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики 2017 року нараховує 20 робіт.

Про це заявив директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"В цьому році з 15 січня по 1 березня було подано 21 роботу з 16 університетів Австрії, Польщі, України та Ізраїлю. Охоплено 9 наукових дисциплін: право, мистецтвознавство, соціальна антропологія, історія, культурологія, історія релігії, історія України, суспільна географія, психологія. Роботи подані чотирма мовами: українською, англійською, польською та іврит", - сказав  Курус, водночас уточнивши, що одну з робіт одразу відхилили, оскільки вона була не наукова, а творча - збірка поезій.  

Він нагадав, що Міжнародна премія Івана Франка в цьому році вручатиметься вдруге. Вона унікальна тим, що це єдина в світі премія, яка об'єднує всю соціальну гуманітаристику. Премія має 2 номінації: за вагомі здобутки у галузі україністики та за вагомі здобутки у галузі соціально-гуманітарних наук.

Курус зазначив, що в цьому році кількість претендентів збільшилася вдвічі - торік їх було 10. Також збільшилася кількість наукових дисциплін - торік їх було 6. Відповідно збільшилася кількість вузів - у 2016-му їх було 10. В минулому році претендентами були науковці з Іспанії, України і Грузії.

"Вчені все більше дізнаються про Міжнародну премію імені Івана Франка. Вони будуть більше подавати своїх робіт, і конкуренція зростатиме. А відповідно - зростатиме рівень робіт", - підкреслив Курус.

Директор-розпорядник фонду І.Франка також зазначив, що преміальний фонд премії формується за рахунок благодійних внесків від прихильників спадщини Івана Франка, і повідомив, що у 2017 році премія становить півмільйона гривень для двох номінацій.

"23-25 червня у Відні відбудеться засідання Міжнародного журі, яке з трьох претендентів у кожній з номінацій, що їх визначить Міжнародна рада експертів, обере лауреатів премії. Вручення премії відбудеться  27 серпня, у день народження Івана Франка", - сказав Курус.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>