Шкала досягнень місцевої демократії

Шкала досягнень місцевої демократії

3679
Ukrinform
9 березня об 11.00 відбувся "круглий стіл"  на тему: "Індекс демократичного розвитку областей України".

Організатор: ГО "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень" (м. Чернігів).

Учасники: Ігор Коліушко - голова правління Центру політико-правових реформ; Євген Романенко - президент ГО "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень", координатор Асоціації регіональних аналітичних центрів; Віктор Козоріз - віце-президент ГО «Товариство учасників руху», експерт ГО «Фонд місцевої демократії» (Харків); Олександр Неберикут  - аналітик Громадянської мережі ОПОРА (Львів).

Підсумкові матеріали:

Експерти визначили індекс демократичного розвитку областей України

Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Сумська та Львівська області України увійшли в п'ятірку демократично розвинених регіонів країни.

Про це у ході прес-конференції в Укрінформі на тему: "Індекс демократичного розвитку областей України" повідомив президент ГО "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень" Євген Романенко.

"За підсумками 2016 року в топ-5 увійшли: Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Сумська та Львівська області. Це ті регіони, які продемонстрували найвище значення показника. Останніми у рейтингу виявилися Київська, Харківська, Житомирська, Миколаївська та Одеська області", - сказав Романенко.

За його словами, отримані дані свідчать, що всі регіони відносяться до змішаного або перехідного типу з середнім значенням інтегрального показника по Україні на рівні 3,05 за п'ятибальною шкалою. "Тобто можна говорити, що всі області відносяться до однієї групи названої в рамках цього дослідження "змішаний або перехідний тип". Його основними характеристиками є нестабільність демократичних інститутів, істотні проблеми в сфері захисту політичних прав і громадянських свобод, а також ці регіони відповідають мінімальним стандартам виборчої демократії", - зазначив Романенко.

Зокрема, як повідомив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, в методологію дослідження було включено 10 розділів, які описують всі аспекти суспільного життя, що мають відношення до оцінки рівня демократії. "Це такі сфери, як "Стан реалізації громадсько-політичних прав людини", "Соціально-економічний стан", "Громадська активність і самоорганізація громадян", "Стан засобів масової інформації", "Міжетнічні та конфесійні відносини", "Політична активність, діяльність партій, організація і проведення виборів", "Децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування", "Рівень безпеки, органи правопорядку", "Корупція", "Якість роботи державних адміністрацій на регіональному рівні"", - розповів Коліушко.

Найвищі експертні оцінки серед окремих тематичних блоків отримали: "Соціально-економічний стан" (3,25 бали); "Громадська активність і самоорганізація громадян" (3,11); "Міжетнічні та конфесійні відносини" (3,69); "Децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування" (3,13). Низькі оцінки виставлено за блоками "Безпека. Органи правопорядку: поліція та прокуратура" (2,63) та "Корупція" (2,60).

Крім того, Романенко наголосив, що результати дослідження дозволили сформувати рекомендації щодо подальших напрямів зміцнення демократичності на місцевому рівні. "Ми хотіли розробити певний універсальний для всіх регіонів показник, який би аналізував рівень демократичного розвитку регіонів за великою кількість чинників. В рамках дослідження, окрім безпосередньо розрахунку індексу, нами виконувався аналіз факторів, які спричиняли ті чи інші зміни і розроблялися рекомендації. Рекомендації ми орієнтували на представників органів влади. Між тим, отримані результати будуть також цікаві і представникам громадських організацій, донорських організацій, науковців, оскільки містять опис проблем і сфер бачення інструментів посилення рівня демократичного розвитку. Ключова унікальність нашого продукту - це орієнтованість на регіональний рівень. Це перша спроба оцінити рівень демократії не на національному рівні", - зауважив експерт.

Дослідження було проведено у рамах проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», який реалізовано ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» (м. Чернігів) у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED). До виконання проекту залучалися представники Асоціації регіональних аналітичних центрів (АРАЦ), а над методологією працювали експерти Центру політико-правових реформ.

У рамках дослідження проводилось експертне опитування, яке доповнювалося та доопрацьовувалося на основі числових даних та аналізу національних і регіональних джерел вторинних даних (аналітичні доповіді, результати соціологічних досліджень, статистичні дані тощо). Дослідження виконувалося протягом листопада 2016 року - січня 2017 року в 24 областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей .

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>