Весняний лейтмотив: чого чекати від природи

Весняний лейтмотив: чого чекати від природи

2837
Ukrinform
7 березня о 14.00 відбулася прес-конференція на тему: “Якою буде весна”.

Організатори: Укрінформ та Український науково-дослідний метеорологічний інститут НАН України.

Доповідала: Вазіра Мартазінова - завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту  НАН України.  

Підсумкові матеріали:

В Україні після 10 березня очікується різке похолодання, а на початку травня буде до 30 ° С - Вазіра Мартазінова

Хоч погода мінлива і в найближчі дні настане похолодання, вже 24-26 березня на всій території України встановиться літня погода.

Про це повідомила Вазіра Мартазінова - завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАНУ - на прес-конференції в Укрінформі.

"Мінливість погоди тепер характерна для кожного місяця - від холоду до тепла, від холоду до тепла, різкі коливання температури повітря. Вже були високі температури, які перевищили всі кліматичні норми. До сих пір тримається така погода. Це говорить про те, що ми повинні чекати різкого похолодання ", - сказала Мартазінова.

За її словами, таке різке похолодання очікується після 10 березня і триватиме майже до 20-го. У нічні години по всій території України температура може бути до -4 градусів вночі.

Похолодання почнеться в північних областях 9-10 березня. Вдень температура буде близько 4-5 градусів. Опади будуть незначні. 10-11 березня активніші опади на півдні. Західні і південно-західні території протягом тривалого часу без опадів.

12-14 березня настане основне похолодання. Особливо воно займе центральні області, температури тут вночі будуть негативні, вдень - незначні позитивні, з незначними опадами. 18-19 березня температура буде підвищуватися. Але температурний режим буде нестійкий - на 20-березня знову очікується похолодання, дуже короткочасне.

"В кінці березня, 24-26-го, - різке підвищення температури, сухо. Уже почнеться літо. Температури вдень будуть як правило дуже високі - 10-15 градусів, вночі 6-8 градусів тепла по всіх областях", - зазначила Мартазінова, додавши при цьому, що опади очікуються на території України в другій половині березня, дуже сильні, зливового характеру дощі.

У квітні буде рівна, спокійна температура: + 14-15 градусів вдень протягом усього місяця. В кінці квітня - похолодання, яке тільки в окремих, північних районах дасть заморозки. Опади в квітні слід очікувати, але вони будуть змінюватися - то до двох тижнів не буде опадів, то будуть дуже активні.

"У першій половині травня - дуже жарко. Температура повітря вдень - вище 25 градусів, в окремі дні до +30. В третій декаді температура буде послідовно знижуватися до різкого зниження. У окремих місцях по території України можливі заморозки. У травні з опадами в цьому році буде дуже непогано, будуть навіть дуже сильні, зливові, частота їх буде дуже велика ", - розповіла метеоролог.

Перша половина червня буде дуже спекотна, друга половина - з хорошими зливовими дощами.

"Це грозові дощі. Грози в цей час йдуть тільки на холодних фронтах, тобто якщо є гроза, то в наступні дні очікується похолодання", - уточнила вона.

У літні місяці, за словами Мартазінової, теж очікується дуже нестійка погода - то дуже жарко, 30 градусів і вище, то дуже холодно. Під час цих переходів повинні бути дощі.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>