Брифінг Директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника

Брифінг Директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника

Укрінформ

3 березня о 12.00  відбувся брифінг Директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника на тему: "Щодо подій навколо затримання Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова".

Підсумкові матеріали:

Підприємства, яким Насіров звелів надавати відстрочку податкового боргу, нічого не платили - Ситник

Застосування механізму розстрочки податкового боргу деяких підприємств, до якого причетний голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, було незаконним, бо ці підприємства взагалі нічого не сплачували.

Про це у п'ятницю на брифінгу в Укрінформі заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

"Стосовно самого механізму спричинення збитків: сама по собі відстрочка є законним механізмом, але в даному випадку вона застосовувалась незаконно, тому що підприємства взагалі не платили", - сказав Ситник.

Він пояснив, що рішення про відcтрочку може ухвалюватись за умови, що частина платежів буде погашена. "Платежі не сплачувались - і знову приймалось рішення про відстрочку, в деяких випадках навіть клопотання об'єктів господарювання ще не надходило, а рішення про розстрочення вже було прийнято", - наголосив керівник НАБУ.

Він зауважив, що є низка інших доказів, які вказують на те, що ці рішення є незаконними, однак він не має процесуального права їх розголошувати.

Як відомо, слідство вважає, що Насіров протягом 2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата України Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних та територіальних органів ДФС незаконну вказівку ухвалювати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір клопотати про обрання для Насірова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

2 березня детективи Національного антикорупційного бюро України на виконання доручення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили Насірову повідомлення про підозру. Він підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Водночас адвокати Насірова стверджують, що вручення підозри голові ДФС не має законної сили, оскільки співробітники НАБУ нібито вручили підозру їхньому клієнту, коли він уже був непритомний, а отже, вручення підозри є незаконним. Адвокати також повідомили, що в Насірова діагностували інфаркт, наразі він перебуває в реанімації у "Феофанії", і йому нібито зробили операцію.

Ситник попередив лікарів "Феофанії" про відповідальність відносно даних про стан здоров'я Насірова

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник нагадав лікарям лікарні "Феофанія" про відповідальніть відносно даних про стан здоров'я голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, який там перебуває.

Про це на брифінгу в Укрінформі заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

"Якщо будуть намагання підробити медичні документи, або внести до них завідомо неправдиві дані, і це буде встановлено, ми будемо приймати рішення згідно чиного законодавства", - сказав Ситник.

У цьому контексті він нагадав, що по справі щодо народного депутата Олександра Онищенка проводилась медична еспертиза по довіреній особі Онищенка Валерію Посному, яка чітко встановила, що він дійсно симулював поганий стан здоров'я, і це було враховано при прийнятті запобіжного заходу.

За словами Ситника, детективи зараз отримують медичну документацію, яка характеризує стан здоров'я Насірова. Ця медична документація буде перевірена відповідними фахівцями, і після того, як НАБУ отримає об'єктивний висновок щодо його стану здоров'я, буде прийнято рішення щодо його доставки до суду чи  СІЗО.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-