З практики миротворчих ініціатив

З практики миротворчих ініціатив

Укрінформ
28 лютого о 15.00 відбулася прес-конференція на тему: "Стратегічні рамки та потенціал розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні". (Зала 2)

Організатори: Східноєвропейська мережа Глобального партнерства із запобігання збройних конфліктів спільно з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International в Україні).

Учасники: Андрій Каменщиков - регіональний координатор у Східній Європі міжнародного об"єднання громадянських миротворчих організацій "Глобальне партнерство з запобігання збройних конфліктів" (East Europe regional coordinator of the Global Partnership for the Prevention of Armed Conflict), 25 років досвіду громадянської миротворчої діяльності у конфліктних регіонах на пострадянському просторі; Олег Смірнов - директор Представництва DVV International в Україні, кандидат філологічних наук, експерт з питань освіти дорослих та міжкультурної освіти; Ігор Дубровський - представник коаліції "Українська Миротворча Школа", кандидат соціологічних наук, експерт з питань соціального діалогу, засновник програми "Школа соціальних посередників".

Обговорювалися питання: 

- Зміцнення соціальної солідарності через збільшення можливостей суспільства з трансформації конфліктів.

- Інтеграція різних категорій населення, які постраждали від конфлікту. 

- Створення «Інфраструктури миру». 

- Побудова «мостів» з людьми з неконтрольованих територій.

Коротко. Метою заходу є демонстрація напрямів, у рамках яких українське громадянське суспільство може зробити внесок у становлення демократичної, мирної і сучасної України, а також сприяти подоланню трагічних наслідків насильства і розбрату, з якими країна зіткнулася протягом останніх трьох років. Було продемонстровано не лише потенціал різноманітних програм, спрямованих на розширення практики соціального діалогу, зміцнення соціальної згуртованості, а й практичні приклади проектів у галузі миротворчої освіти та суміжних тем.

Підсумкові матеріали:

Громадські організації презентували "Стратегічні рамки та потенціал розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні"

Мережа неурядових організацій "Глобальне партнерство з запобігання збройних конфліктів" після   консультацій з громадськими організаціями України сформулювала положення "Стратегічних рамок та потенціал розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні", які мають доповнити зусилля держави та українського суспільства по відновленню миру в Україні.

Про це на форумі-презентації в Укрінформі на тему: "Стратегічні рамки та потенціал розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні" заявив регіональний координатор у Східній Європі міжнародного об'єднання громадянських миротворчих організацій "Глобальне партнерство з запобігання збройних конфліктів" Андрій Каменщиков.

"Даний документ - це перша спроба узагальнення невеликої частини накопичегого досвіду в сфері громадянської миротворчості. Ми не розглядаємо його як кінцевий продукт, ми намагаємося розвивати процес. Тому я сподіваюсь, що ми домовимося про певні формати, на які надалі будемо орієнтуватися при розвитку цього процесу", - сказав він.

Каменщиков розповів, що з серпня по жовтень 2016 року мережею неурядових організацій "Глобальне партнерство з запобігання збройних конфліктів" були організовані консультації з представниками громадських організацій України, що дозволило сформулювати положення "Стратегічних рамок та потенціал розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні". При цьому виділялися ті напрямки діяльності, в яких ключовими виступають саме завдання зміцнення соціальної солідарності, запобігання насильству, зниження напруженості та врегулювання конфліктів між різними самоідентифікованими групами населення.  

"Я сподіваюсь, що у сьогоднішніх дискусіях будуть запропоновані ідеї, як ми намагатимемося об'єднувати людей, щоб працювати разом заради миру. Треба розуміти, що миротворчий рух - це не масові демонстрації за мир, а повсякденна робота різних організацій, конкретних осіб, громад, з їхніми місцевими партнерами, сусідами і сприяння кращому розумінню реальності, того, вони можуть працювати з конфліктом конструктивно", - зазначив Каменщиков.

Учасникам форуму для обговорення запропоновані питання зміцнення соціальної солідарності через збільшення можливостей суспільства з трансформації конфліктів, інтеграції різних категорій населення, які постраждали від конфлікту, створення "інфраструктури миру" та побудови "мостів" з людьми з неконтрольованих територій.

Як зазначають організатори заходу - Східноєвропейська мережа Глобального партнерства із запобігання збройних конфліктів спільно з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International в Україні), його метою є демонстрація напрямів, у рамках яких українське громадянське суспільство може зробити внесок у становлення демократичної, мирної і сучасної України, а також сприяти подоланню трагічних наслідків насильства і розбрату, з якими країна зіткнулася протягом останніх трьох років.

Громадська миротворча діяльність мінімізує гостроту конфліктів - експерти

Громадська миротворча діяльність не може бути ідеальним методом розв'язання конфліктів у тій ситуації, коли руйнівні процеси відбуваються швидше, ніж миротворчі, але вона мінімізує їхню гостроту.  

Про це на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Стратегічні рамки та потенціал розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні" заявив представник коаліції "Українська миротворча школа", кандидат соціологічних наук, експерт з питань соціального діалогу, засновник програми "Школа соціальних посередників" Ігор Дубровський.

"Звісно, неможливо зробити все ідеально, коли руйнівні процеси відбуваються більш швидко, ніж процеси миротворчості. Але є реальний позитив - будь-яка миротворча діяльність мінімізує гостроту конфліктів", - сказав він.

Дубровський розповів, що у 2014 році, коли ще не було юридичної назви "вимушені переселенці", а були біженці, багато нинішніх представників громадських миротворчих рухів дещо скептично ставилися до різноманітних міжнародних практик, які прийшли в Україну, наприклад, Управління Верховного комісара у справах біженців тощо.

"Багатьох дратували методики, які були привнесені сюди з Сомалі, з Сирії, Балкан тощо. А зараз ми відчуваємо, що якби цього не було, було б набагато гірше. Тобто у будь-якому разі ця діяльність не ідеальна, але вона потрібна, бо хоча б мінімізує гостроту процесу", - наголосив експерт.

За його словами, те, що відбувається останніми роками в Україні , - багато в чому результат низького рівня культури конфлікту. "Інакше кажучи, невміння жити у конфлікті стало однією з причин того, що Україну розхитували і досі розхитують", - зазначив Дубровський.

Як повідомляв Укрінформ, мережа неурядових організацій "Глобальне партнерство з запобігання збройних конфліктів" після   консультацій з громадськими організаціями України сформулювала положення "Стратегічних рамок та потенціалу розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні", які мають доповнити зусилля держави та українського суспільства по відновленню миру в Україні.

Відсутність навичок безконфліктного співіснування заважає об'єднанню територіальних громад - експерт

Відсутність навичок безконфліктного співіснування, яких  можна навчити у процесі громадянської освіти, заважає людям домовлятися у процесі об'єднання територіальних громад.

Про це на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Стратегічні рамки та потенціал розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні" заявив директор Представництва DVV International в Україні, кандидат філологічних наук, експерт з питань освіти дорослих та міжкультурної освіти Олег Смірнов.

"Навички безконфліктного співіснування є базовими для багатьох ситуацій - це спілкування і в родині, і з колегами, і на рівні громади, що є актуальним сьогодні для всіх регіонів України. Навіть у процесах об'єднання територіальних громад, коли людям треба знаходити точки дотику, домовлятися, як співіснувати далі, як будувати стратегічний план розвитку громади, ми стикаємося з тим, що люди більше сконцентровані на своєму локальному середовищі і не можуть вийти за ці рамки. Що ж тоді говорити про більше середовище - те, яким є загалом уся Україна", - сказав Смірнов. 

У цьому контексті він поінформував, що миротворча освіта у так званих центрах освіти для дорослих є одним з напрямків, у якому DVV International в Україні працює вже  кілька років.

Як повідомляв Укрінформ, мережа неурядових організацій "Глобальне партнерство з запобігання збройних конфліктів" після консультацій з громадськими організаціями України сформулювала положення "Стратегічних рамок та потенціалу розвитку громадянської миротворчої діяльності в Україні", які мають доповнити зусилля держави та українського суспільства щодо відновлення миру в Україні.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-