Конкурс у Верховний Суд - перші виклики та шляхи їх вирішення

Конкурс у Верховний Суд - перші виклики та шляхи їх вирішення

8806
Укрінформ
8 лютого о 10.00 відбувся експертний "круглий стіл" на тему: "Конкурс у Верховний Суд - перші виклики та шляхи їхнього вирішення". (Зала 2)

Організатори: Рух ЧЕСНО та Громадська рада доброчесності. 

Учасники: Андрій Козлов - член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; Сергій Петухов - заступник Міністра юстиції України; Віталій Титич - співкоординатор Громадської ради доброчесності; Тарас Шевченко - директор Центру демократії та верховенства права; Галина Чижик - співкоординатор Громадської ради доброчесності.

Коротко. Головною темою на реформаторському порядку денному першого кварталу 2017 року має стати судова реформа. Конкурс у новий Верховний Суд, який зараз перебуває у активній фазі, є першим викликом та головним завданням у напрямку реалізації цієї реформи на найближчі кілька місяців. А якість новообраного складу Верховного Суду свідчитиме про успішність реформи та змін у системі. 

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! та Громадська рада доброчесності проводять експертну дискусію про конкурс до Верховного Суду, щоб обговорити ефективність процедури відбору кандидатів та перші виклики, що виникли у процесі конкурсу. Наскільки буде врахована думка громадськості, коли буде визначено прохідний бал тестування, які якості визначає психологічне тестування кандидатів, якими критеріями користуватиметься ВККС для прийняття фінального рішення та чи зможе процедура відбору суддів сформувати довіру суспільства до нового Суду - такі питання учасники заходу матимуть нагоду обговорити з ключовими стейкхолдерами конкурсного процесу як з боку державних органів, так і з боку громадськості.

Підсумкові матеріали:

Громадська рада доброчесності наполягає на отриманні доступу до досьє кандидатів у судді ВСУ

Громадська рада доброчесності, яка аналізує інформацію про кандидатів на посади суддів Верховного суду, має отримати доступ до досьє 653 претендентів у судді нового Верховного суду.

Про це заявив під час круглого столу в Укрінформі член ГРД Леонід Маслов.

"У Громадської ради доброчесності залишилося 20 днів для того, щоб зібрати всю інформацію про кандидатів, а ми досі не отримали доступу до всіх державних реєстрів та суддівських досьє", - сказав він.

Маслов розповів, що члени ГРД витрачають багато часу і сил, аби зібрати інформацію про кандидатів у судді ВСУ з відкритих джерел. Водночас Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) не надала доступу членам ГРД до досьє кандидатів у тому обсязі, як це передбачено законом "Про судоустрій і статус суддів". "Нам потрібні звичайні біографічні відомості, які зазвичай подають публічні особи під час виборів. Такої інформації про кандидатів у судді Верховного суду ніхто зараз не має. Ні суспільство, ні Громадська рада доброчесності. Ми збираємо цю інформацію з різних джерел, вона є неповною і у нас навіть немає фотографій всіх кандидатів", - зазначив він.

У ГРД просять ВККСУ надати їм  для аналізу доброчесності кандидатів  їх трудову біографію, декларацію родинних звязків, фотографію, інформацію про  наукові роботи, а також анкетні відомості з приховуванням певних персональних даних.

Як повідомлялося, ГРД була сформована 11 листопада 2016 року. ГРД збирає, перевіряє та аналізує інформацію щодо судді або кандидата на посаду судді та надає її ВККСУ. За наявності відповідних підстав, ГРД надає ВККСУ висновок про невідповідність судді або кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності, який додається до досьє кандидата на посаду судді або до суддівського досьє.

У ВККС обіцяють до кінця тижня оприлюднити список кандидатів до Верховного Суду, які пройшли спецперевірку

До кінця тижня Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) України оприлюднить список кандидатів для участі в конкурсі до Верховного Суду, які пройшли спеціальну перевірку і будуть допущені до письмового тестування.

Про це під час круглого столу в Укрінформі заявив член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов.

«Ми закінчуємо зараз процедури після спеціальної перевірки допуску до кваліфікаційного оцінювання. У нас це відбувалося у понеділок і у вівторок. Фактично до кінця тижня ми цю процедуру мусимо пройти. П'ятниця - це резервний день», -  зауважив член ВККС.

Він зазначив, що 16 лютого буде проводитися письмове тестування. Після того, пояснив Козлов, 21 лютого відбудеться написання практичного завдання за результатами письмового тестування.

«Кандидати муситимуть написати модельне судове рішення із мотивувальною та резолютивною частиною. Після того, дата ще поки не встановлена, але не думаю, що це займе багато часу, ми перейдемо до тестування морально-психологічних якостей і загальних здібностей кандидатів», -  зауважив член ВККС.

Далі, зазначає Козлов, на кандидатів очікує співбесіда.  

«Сподіваюся, що до середини березня ми впораємося. Принаймні, у нас є загальний дедлайн  до 30 березня, коли має бути вже підпис Президента. А ще ж є слово Вищої ради правосуддя», -  нагадав Козлов.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-