Розширення програми для технічних ВНЗ: китайський досвід

Розширення програми для технічних ВНЗ: китайський досвід

2204
Ukrinform
5 грудня о 12.00 відбулася прес-конференція щодо старту в Україні нової програми "Насіння для майбутнього" для талановитих студентів, які вивчають інформаційно-комунікаційні технології. (Зала 1)

Запрошені: Володимир Ковтунець - Перший заступник Міністра освіти і науки України; Петро Бех - проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Петро Киричок - проректор Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"; Чжоу Хаодзе - директор "Хуавей Україна".

Довідково. Студенти, які повернулися з Китаю розказали про інноваційні технології, які найближчими роками будуть поширені у світі, про зв’язок 4G та 5G. Оголосити про розширення програми для технічних ВНЗ.

Підсумкові матеріали:

Компанія "Хуавей Україна" розширить перелік університетів, які візьмуть участь у програмі "Насіння для майбутнього"

Компанія "Хуавей Україна" планує залучити до відбору за програмою "Насіння для майбутнього" університети з регіонів України для відбору найкращих студентів для стажування у Китаї.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав директор компанії "Хуавей Україна"  Чжоу Хаодзе, повідомляє кореспондент агентства.

"Компанія планує продовжити програму "Насіння для майбутнього" на найближчі три роки, не виключено, що на 5 років. Наступного року відбір для участі в програмі буде проведено в травні-серпні. Участь в програмі візьмуть не тільки студенти з київських нз, а й з інших регіонів України", - сказав Хаодзе.

Окрім цього, за його словами, команія "Хуавей" відкриває в Україні науково-дослідний центр у Києві, до якого планується долучити українських науковців. 

Чжоу Хаодзе повідомив, що метою програми є знайомство студентів з різних країн світу з новітніми технологіями у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Наступного року також планується відібрати 10 найкращих студентів, які пройдуть двотижневе стажування в Китаї в компанії "Huawei".

Як повідомив на прес-конференції перший заступник міністра освіти та науки Володимир Ковтунець, Україна й надалі планує розширяти співробітництво з Китайською народною республікою в освітній сфері.

"Такі заходи надзвичайно потрібні і корисні: чи то академічна мобільність в рамках семестрових курсів, чи то короткочасне відвідування інших університетів. Це збагачує досвідом, дозволяє зрозуміти особливості тієї чи іншої освітньої системи і зорієнтуватися краще у виборі своєї професії", - сказав Ковтунець.

Заступник міністра  зазначив, що зараз один з українських університетів розпочав спільно з вишем з КНР програму у сфері дизайну. Також у листопаді Міносвіти підписало меморандум з Міжнародною торговою палатою Великого Шовкового шляху, що передбачає інтенсивні обміни студентами між Україною та Китаєм. 

Програма "Насіння для майбутнього" започаткована в 2008 році, для країн Європи діє з 2011 року. Україна приєдналася до програми "Насіння для майбутнього" восени 2016 року. Участь у програмі беруть біля 70 країн світу, за ці роки стажування пройшли кілька тисяч студентів. 

У листопаді 10 українських студентів з  КНУ ім. Шевченка, Київського політехнічного інституту і Києво-Могилянської академії пройшли двотижневе стажування в компанії "Huawei" в Китаї в рамках програми "Насіння для майбутнього". Вони мали змогу ознайомитися зі стандартами зв'язку 4G та 5G, з особливостями проектування та функціонування мереж другого та третього покоління, а також сучасними тенденціями в розробках інтернет-додатків для мобільних пристроїв, сітьових і хмарних технологіях, інтелектуальних мережах.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-