Уроки естонської безпеки та оборони

Уроки естонської безпеки та оборони

2692
Ukrinform
30 листопада о 12.00 відбулася прес-конференція на тему: "Resilient Estonia: громадське суспільство у зміцненні національної безпеки та оборони Естонії". (Зала 1)

Організатор: Центр оборонних реформ, Міжнародний центр безпеки та оборони (Міністерство оборони Естонії).

Учасники: Олександр Данилюк - керівник Центру оборонних реформ; Анна Булах - експерт Міжнародного центру безпеки та оборони (Естонія); Григорій Семків - представник Центру підвищення обізнаності про оборону та безпеку (Естонія).

Підсумкові матеріали:

З нового року стартує проект "Стійка Україна", який передбачає співпрацю громадян із силовими відомствами

На початку наступного року розпочнеться проект "Стійка Україна", який має на меті налагодити співпрацю громадян із силовими відомствами. 

Про це під час прес-конференції в Укрінформі "Resilient Estonia: громадське суспільство у зміцненні національної безпеки та оборони Естонії" повідомили експерт Міжнародного центру безпеки та оборони (Естонія) Анна Булах  і керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк.

"Проект "Стійка Україна" триватиме  півтора року. Він фокусуватиметься на залученні громадянського суспільства до стратегії національної безпеки України. Проект передбачає розробку  із силовими відомствами - Нацгвардією, Міністерством внутрішніх справ, Генеральним штабом Збройних сил напрямків співпраці з громадським сектором", - розповіла Булах.

За її словами, даний проект має на меті впровадити в Україні естонський досвід співпраці громадян з силовими відомствами, коли звичайні громадяни добровільно стають помічниками поліцейських або пожежників, а також допомагають вирішувати завдання, пов'язані з  інформаційною безпекою. "В Естонії ця концепція добре відпрацьована і на сьогоднішній день кількість добровольчих рятувальників перевищує регулярних", - зазначила експерт.

Булах поінформувала, що проект  реалізовуватиметься у Харкові, Краматорську та Сєверодонецьку. "Ми вирішили піти на Схід, тому що там справжні реалії і громадянський сектор дуже активний і добре співпрацює з силовими відомствами", - пояснила вона.

Наразі куратори проекту з'ясовують напрямки бажаної співпраці силових відомств з громадянами. 

"У МВС зараз проходить реформа Департаменту надзвичайних ситуацій. У процесі  у відомстві планують створити добровольчі підрозділи рятувальників", - наводить приклад експерт.

Булах розповіла, що в Естонії співпраця силових відомств із громадянами уже давно налагоджена. Тренування та навчання добровольців відбуваються за рахунок державних коштів, а сама співпраця врегульована на законодавчому рівні. 

"Люди продовжують своє цивільне життя, але  постійно залучаються до вирішення різних завдань. Це сприяє довірі до інститутів влади", - підсумувала експерт Міжнародного центру безпеки та оборони.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>